Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Funny Miners - veselé dolování drahokamů

  10:45aktualizováno  10:45
Barevná veselá klikačka, v níž budete komandovat skupinu horníků a pokoušet se dolovat drahokamy, včetně toho nejcennějšího.
85

Funny Miners

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • roztomilá barevná grafika
  • úkoly, které jsou výzvou
  • výborná hratelnost

Stáhnout

Funny Miners

Funny MinersHeslem známého herního serveru Gametop je v překladu “Přestaňte platit za hry”. Jejich cílem je přinášet kvalitní hry bez nutnosti zaplatit jedinou korunu a nutno dodat, že se jim to již pěknou řádku měsíců daří. Ostatně Funny Miners by s klidem mohla být hra prodávaná na nějaké shareware síti a troufám si tvrdit, že i docela úspěšně. Jde totiž o klasickou casual “klikačku”, kterou si oblíbí i počítačově méně zdatní a převážně ženy a to i navzdory tomu, že byla vybrána tématika hornictví, což by mohlo být téma vhodné spíše pro opačné pohlaví.

Do děje nás uvádí velmi krátký komiks, jež se snaží odhalit, proč vlastně budete v desítkách misí dolovat drahokamy o sto šest. Z vesmíru totiž na zem údajně před časem dopadl jeden velmi cenný drahokam a toho se teď mají chuť všichni ukořistit. Cesta ale bude dlouhá a provede vás malebně nakresleným údolím, kde jsou na cestě rozmístěné jednotlivé mise. V každé dostáváte poměrně jasný úkol a podle toho, jak rychle ho stihnete, takovou trofej dostanete - ve hře je vždy zlatá, stříbrná a bronzová.

Funny MinersCo mě poměrně překvapilo - obtížnost se opravdu prudce zvyšuje, ale pořád zůstává ve zvládnutelné míře. Tak například na začátku bude stačit zajistit vykopání určitého množství pytlů drahokamů, později je budete muset ještě prodávat a zajišťovat upgrady budov, vraždit záškodnická zvířátka či najímat nové dělníky.

Teď ale zběžně k tomu, jak to budete vše provádět. Nějaké podrobné vysvětlení není potřeba - hra vám vše vysvětlí sama a navíc je to velmi jednoduché. Potřebovat budete jen myš a to její levé tlačítko. Tím vždy provedete označení dělníka a následně ho dalším klikem nasměrujete tam, kam by měl jít. Cílů je tady hned několik a z velké části to závisí na tom, co právě dělník chce. Základ je samozejmě ho nahnat do dolu, jejich morálka je ale velmi nízká a tak za několik málo sekund zase tvrdohlavě vylezou ven a vy musíte vše opakovat. Kromě toho se jim nad hlavou čas od času objeví ikonka symbolizující aktuální potřebu. Například mrkvička znamená, že mají hlad, kladivo naopak, že je potřeba opravit mu Funny Minersnářadí. K tomu slouží budovy okolo, ty ale mají stejně jako důl danou kapacitu, jež zvýšíte upgrady. A tak například najednou může jíst na začátku jen jediný dělník, což může tvořit i docela solidní fronty. Zpočátku máte dva dělníky, které obsloužit zvládnete bez problému. Se čtyřmi až pěti je ale obrazovka už pěkně nepřehledná a bude to chtít hodně dobré plánování, abyste to zvládli na výbornou. A pokud budete odvádět opravdu vynikající práci, hra to nenechá bez povšimnutí a udělí vám nějaké to ocenění. Kromě toho je možné v obchodě nakupovat vylepšení.

Funny Miners zkrátka servíruje obrovské množství možností, jež vás zabaví na dlouhé hodiny. Grafika je vynikající, animace také a vše je roztomilé a barevné. Pokud vám podobná kategorie her sedí, rozhodně se vám bude líbit i tato.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 46 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz