Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Furry - veselý, ale i nebezpečný les!

  12:00aktualizováno  10:12
Když zaslechnete zmínku o Raymanovi, jistě si ihned vzpomenete na onu známou kreslenou herní postavičku, jejíž ruce, nohy a hlava nejsou spojeny s tělem. Následují však tělo poslušně, jakoby za ním plavaly a nikdy se od těla neodloučí. Furry je tedy menším klonem Raymana, i když ne tak propracovaným, přesto čilým a bojovným.

Furry

Platforma: Freeware
Výrobce: Fallen Angel Industries

Stáhnout

Furry

Jedná se o 2D kreslenou plošinovku, vcelku dobře provedenou, projít musíte jako jakýsi neposedný barevný míček, spoustami různých nástrah a zdolat cestou necestou spousty nebezpečných ozbrojených nepřátel. Naštěstí jste hodně čiperní a dokážete všelijaké kousky, o kterých se vašim nepřátelům ani nezdálo. Zdolávat budete nuceni nesčetné množství různých, někdy i podivných překážek, sady ostrých hrotů, velkých propastí, schodky a celá schodišě, do cesty se vám stavějí malé i velké plošiny. Vy se však nebojíte ničeho, dovedete plavat i pod vodou, kde vydržíte, jak chcete dlouho, naskýtá se otázka, jak to děláte, že se neutopíte zadušením. Z vody vyskakujete stejně tak vysoko, jako na souši.

Je tedy naprosto zřejmé, že hrát budete za tuto svéráznou postavičku, musíte tedy především nemilosrdně likvidovat často se vyskytující nepřátele, kteří se vám vzhledově velice podobají, ale odlišují se barevně. Při soubojích s nimi zapomeňte na zásady čestného a čelního souboje, zásady džentlmenství nejsou v žádném případě žádoucí. Využívejte každé části příhodného terénu ke krytí a střílejte po nepříteli jen tehdy, až se otočí a bude pochodovat zpět. Na zabití každého jedince potřebujete totiž tři přesné zásahy, jakmile ho zezadu trefíte, stejně se rychle otočí, takže honem znovu do úkrytu a tak pořád opakovat, až do jeho úplné likvidace. Jen tak si můžete zachránit vlastní život.

Furry

Vlevo na obrazovce máte několik zajímavých ukazatelů o tom, jak si momentálně ve hře počínáte. Úplně nahoře je počet životů, kterých na začátku každého kola obdržíte pět. Pod tímto ukazatelem je počet sesbíraných srdéček, která na své pouti musíte sbírat. Občas najdete i diamant. Úplně vespod jsou znázorněny jakési pomocné životy, nebo snad ukazatele zdraví, které jsou tři. Pokud tudíž ve hře budete zastřeleni, ztrácíte jeden život. Jestli však budete zasaženi vertikálně skákajícími kuličkami, jichž se ve hře nachází také mnoho, nebo spadnete na ostré hroty, ztrácíte jeden ukazatel zdraví a teprve po ztrátě všech tří přijdete o život. Sympatické je, že pokud nepřijdete úplně o všechny životy, zůstáváte na místě.

Furry

Mohu také doporučit, že mnohdy lepší, než bojovat je utéci. Pokud se tedy můžete souboji vyhnout, neváhejte a přeskákejte třeba přes stromy dále, za zabití nepřítele totiž žádné body nezískáváte. Zde více než kdy jinde platí ono známé, “kdo uteče, ten vyhraje”. Hra není vůbec obtížná, navíc je lehce ovladatelná. Pro skok používejte levý Shift, pro střelbu levý Ctrl, k pohybu potom kurzorové klávesy. Časem najdete i munici, která vám vylepší zbraň, budete se tudíž moci lépe bránit přesile. Grafická úprava není nijak zvláštní, zdá se, že autoři si dali práci s vykreslením postavičky a na ostatní již nezbyl čas, nebo chuť? Zato hudební doprovod je výtečný, totéž lze říci i zvukových efektech.

Zaujala mne skutečnost, že pokud se nacházíte pod vodní hladinou, zvukové efekty umlknou, jakoby jste byli opravdu pod vodou. Shrnu-li veškeré poznatky z této hry, mohu směle hodnotit hru jako průměrnou, s nejlehčí možnou obtížností a velmi dobrou hratelností. Nejen z tohoto důvodu ji doporučuji ke hraní i malým dětem. Snad jen jednotlivá kola měla mít rozdílnější vzhled, okolí krajiny a lesa se příliš nemění, což je rozhodně velká škoda.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz