Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

G-sector - akční úlet do budoucnosti

  10:06aktualizováno  27. srpna 2000 10:42
Trochu zvláštní a okouzlující výlet (úlet) do budoucnosti - i takto jednoduše by se dala charakterizovat další akční hra, kde základním úkolem je do soupeře napumpovat co nejvíce ""olova"" dřív, než on to samé provede vám.

G-sector

Platforma: Freeware

Stáhnout
G-sector
Trochu nudný, trochu zvláštní, trochu okouzlující, každopádně další výlet (úlet) do budoucnosti.

Takto jednoduše by se dala charakterizovat další akční hra, kde základním úkolem je do soupeře napumpovat co nejvíce "olova" dřív, než on to samé provede vám. Nebylo by to ale hodnocení zcela přesné a nebylo by zcela objektivní. Autorům hry totiž nelze upřít jistou snahu o originalitu a nové pojetí.

U klasické hry tohoto druhu jsme zvyklí například na předlouhou pouť labyrintem chodeb, bludištěm se spoustou klíčů, dveří nebo tlačítek, které je třeba do úmoru hledat a mačkat, aby se člověk vůbec někam dostal. Nic podobného v G-Sectoru není. Celá hra se odehrává v uzavřené aréně/sektoru a soustředí se spíše na samotný boj. S přibývajícími úrovněmi se arény pochopitelně obměňují, ale jedno mají neustále společné. Jsou totiž uzavřené, není se v nich kam schovat a postup do další úrovně záleží pouze na tom, zda se vám podaří zneškodnit všechny nepřátele. Aby to nebylo tak jednoduché, máte na to ještě omezený časový limit.G-sectorDalší věcí, která značně překvapí je fakt, že vám, ani vašim protivníkům při zásahu neubývá "život", ale pouze štít, po jehož vyčerpání se bojovník přestává účastnit boje, ale neumírá jako obvykle. Nejzajímavější řešení je zároveň také nejvíce originální, ale zároveň také nejvíce rozporuplné.

Váš hrdina, postava, kterou ovládáte, se totiž nepohybuje pěšky, plazením nebo během, ani nejezdí pěško-busem, ale stojí na futuristickém skateboardu, jenž se samovolně vznáší nad zemi. Na stejných vznášedlech se pochopitelně pohybují i vaši protivníci. Zatímco však na doplnění svého obraného štítu musíte občas najít kdesi v sektoru uložený zdroj energie, ono vznášedlo se doplňovat bateriemi, nebo palivem nemusí vůbec (laik se diví, fyzik žasne). To má pochopitelně své výhody, ale i určité nevýhody. Pro vás je to výhoda, neboť si můžete jezdit bez omezení jak se vám zachce. Ale protože je téměř nemožné dostat protivníka na delší dobu do zaměřovače, neboť z neznámých důvodů neustále před střelami uhýbá a ujíždí, hodilo by se vám občas, kdyby mu došlo palivo a on musel zastavit. Problém se zaměřováním je navíc umocněn ještě tím, že se musíte pohybovat i vy, aby zatím, co někoho likvidujete, někdo jiný nezlikvidoval vás. Se vznášedlem jdou provádět i skoky, speciální triky a salta. Moc jich sice není, ale jako úhybný manévr se velice hodí. Jak je nejlépe využít, na to už určitě přijdete sami.

G-sector

Zbraňový arzenál není tak rozsáhlý, jako v jiných hrách, což by ani tak nevadilo. Horší je, že jsou zbraně poměrně neúčinné. Ten, kdo by čekal, že jednou, nebo maximálně dvakrát vystřelí a bude mít vyhráno, ten by se pletl. Přijdou si proto na své přátelé rotačních kulometů a jiných rychlopalných zbraní, neboť v G-Sectoru mohou pálit bez přestávky. Nemusejí totiž dobíjet náboje, ani získávat nějaký jiný druh munice.

Zpracování hry, jak se jistě sami přesvědčíte je po grafické stránce více než dobré. Ty tam jsou doby, kdy v každé hře platilo, že čtvereček plus čtvereček rovná se postavička. Se zvukem už to taková sláva není a řadí se spíše někam k průměru. Avšak i vzhledem ke zpracování je přímo neuvěřitelně hardwarově náročná. Minimální doporučená konfigurace při níž můžete předpokládat, že vše bude fungovat tak jak má, je procesor taktovaný alespoň na 400Mhz+. 3D karta je dnes už absolutní nutností. S tím se asi všichni smířili. Pokud ale nemáte nějaký hodně výkonný grafický akcelerátor, pak vězte, že si jen tak nezahrajete. Hra určitě nebude plynulá (doporučil bych minimálně 3Dfx II). Na závěr pak ještě jedna malá výhoda.

Možná se vám už někdy stalo, že vám váš kamarád oznámil, že si jde koupit nějakou hru. V případě G-Sectoru mu už nemusíte říkat "Jestli tě nechytnou, tak mi kup taky..." Naštěstí je tu BonusWeb, z nějž si G-Sector můžete stáhnout zdarma.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz