Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gaea Fallen - návod

  12:00aktualizováno  18. července 3:52
Zvláštní, ale svým způsobem kouzelná adventura. To je Gaea Fallen. Navíc je co se týče puzzlů poměrně obtížná, takže určitě nikoho nepřekvapí, že vedle recenze nabízíme i obsáhlý návod.

Gaea Fallen Část první: Lamia
Ve své ložnici seberte sirky a jděte do obývacího pokoje. Tady seberte něco uhlí a malou minci ze spodního šuplíku a vyjděte ven. Obejděte chalupu a na zahrádce utrhněte vršek salátu a vezměte si cibuli, která leží u stromu. Jděte do vesnice a utrhněte si květ z růžového keře. Pak zajděte do knihovny a promluvte si se Simonem. Potom si přečtěte knihy – čtyři z nich skrývají klíče k vašemu úkolu. Nejdůležitější je kniha kouzel a starobylých symbolů, takže jim věnujte největší pozornost. Potom jděte do obchodu k Odertovi a za minci si kupte větrný pytel. Také prozkoumejte odpadkový koš a vezměte si z něj zlatou jehlu. Jděte na jih od vesnice k mořskému pobřeží. Pokračujte východním směrem až dorazíte k útesům. Seberte zde mušli a poslechněte si ji. Říká „seee“ – to je klíč, který budete později potřebovat. Jděte zpět podél pobřeží na západ, až najdete loď. Podívejte se do ní a seberte starou síťku. Sedněte si do lodi a použijte větrný pytel – dostanete se na ostrov. Tam z lodi vylezte a jděte na východní pobřeží. Seberte zde květinu heliotrope z keříku. Pak jděte do jeskyně uprostřed ostrova a promluvte si s Lamií. Dozvíte se, že budete muset najít všechny ostatní strážce a zasadit jejich semena do zahrady věčnosti, abyste zachránili svět. Až rozhovor s Lamií skončíte, vejděte dovnitř jeskyně a seberte zde první semeno – semeno moudrosti – a trochu síry ze zdi. Pak odplujte zpět na hlavní pevninu.

Gaea FallenČást druhá: Vivia
Až se dostanete na pevninu, jděte severozápadním směrem, až naleznete portálový kámen. Stoupněte si na něj – budete přeneseni k zahradě věčnosti. Seberte ze země granátové jablko a vejděte dovnitř zahrady. Zasaďte semeno moudrosti a vraťte se portálem zpět. Jděte do vesnice a v Odertově obchodě si vyměňte větrný pytel za plášť neviditelnosti. Opusťte vesnici jižním směrem a jděte na jihovýchod, až najdete mluvícího králíka. Promluvte si s ním a pak mu dejte kus salátu ze zahrady – nyní vám bude zavázán. Pokračujte na jih k útesům a prohlédněte si je. Nastavte na hlavolamu symbol života (pokud si nepamatujete, jak vypadá, najdete ho v příslušné knize v knihovně ve vesnici) a klikněte na fajfku k otevření jeskyně. Zde vezměte kouzelnou léčivou hůl a trochu podivné bílé látky ze zdi. Opusťte jeskyni a jděte severním směrem, až narazíte na hlídající vílu, která vás nebude chtít pustit k jezírku života. Když si s ní ale promluvíte a následně ji obdarujete granátovým jablkem, udělá výjimku a na chvíli zavře oči, takže budete moci projít. Schovejte se za skálu a počkejte si, až k jezírku přijde krásný ještěr. Nasaďte si plášť neviditelnosti a chyťte ho do síťky. Utrhněte si z něj stříbrnou šupinu a pak ho zase pusťte. Následně se potopte do jezírka a doplavte do vílího království. Zde si utrhněte květ myrty z keříku na pravé straně obrazovky a jděte do hradu. Promluvte si s Vivií – chce si vás otestovat a dá vám úkol najít něco, co by zachránilo umírající víly. Stačí jí ale rovnou podat léčící hůl. Získáte klíč k její truhlici a semeno života. Použijte klíč na truhlici a ze tří předmětů si vyberte hmoždíř.

Gaea FallenČást třetí: Fénix
Jděte do zahrady věčnosti a zasaďte zde semeno života. Pak se vraťte ke králíkovi a dejte do hmoždíře ingredience nezbytné k vytvoření živého zlata – nejprve tedy síru, pak stříbrnou šupinu a nakonec cibuli. Teď podejte hmoždíř králíkovi. Se zlatem jděte do své chatrče a pomocí sirek zapalte oheň v krbu. Vhoďte zlato do ohně, čímž přivoláte Fénixe. Nebude s vámi teď moci mluvit, ale když projdete ohněm v krbu, dostanete se do jeho dimenze. Tam si s ním promluvte a vraťte se zase zpátky. Musíte se nějak zbavit plamene smrti, který se objevil na Fénixově oltáři. Jděte do vesnice a vyměňte si plášť neviditelnosti opět za větrný pytel. Pomocí loďky se přeplavte k Lamii a seberte z její jeskyně další kousek síry. Vraťte se na pevninu a jděte do své chatky. Projděte do Fénixova světa a nasypte do hmoždíře postupně síru, uhlí, bílou látku z jeskyně života a nakonec cibuli. Tento mix hoďte na plamen smrti, čímž ho přetransformujete v transcendentální plamen, který už Fénixovi vyhovuje mnohem více, takže vám po krátkém rozhovoru dá semeno transcendence. Opusťte jeho dimenzi a vraťte se do normálního světa.

Gaea FallenČást čtvrtá: Tři Ctnosti
V chajdě seberte z krbu kousek zlata a jděte k vesnici. Ještě než do ní vejdete, utrhněte si ale jablko ze stromu, který se nachází na jihovýchod od ní. Pak vyměňte v Odertově obchodě zlato za bouřlivý prášek a jděte k teleportu do zahrady věčnosti. Zasaďte Fénixovo semeno a vraťte se ke své chajdě. Od ní jděte na severovýchod ke kamennému kruhu. Nasypte do něj prášek – po bouřce zde zůstane duha. Vhoďte do ní heliotrope a projděte duhou ke třem sestrám: Milosrdnosti, Lásce a Kráse. Promluvte si s nimi – potřebují pomoci se zlou jehlou. Stačí, když ji vyměníte za zlatou jehlu z koše v Odertově obchodě. Pak si s nimi znovu promluvte a dejte Kráse myrtu, Lásce růži a Milosrdnosti jablko. Teď už nic nebrání tomu, abyste dostali poslední semeno. Utíkejte ho rychle zasadit do zahrady věčnosti. Bude potřeba počkat, až stromy vyrostou – vyjděte ven, vraťte se, zase vyjděte a vraťte se – pak už by měly být všechny dostatečně vysoké. Promluvte si naposled s podivným hlasem a opusťte zahradu. Na náměstí už na vás bude čekat Simon s koněm – a to nejlepší, co můžete udělat, je připojit se k němu na jeho cestě…

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz