Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Galactic Gladiator - vesmírný boj o přežití

  12:00aktualizováno  2:07
Myslíte si, že vesmírné střílečky si jsou podobné jako vejce vejci? Galactic Gladiator vás zkusí přesvědčit o opaku. Sice má stejný princip, ale zcela nový systém s několika herními módy, díky kterým si užijete mnohem více zábavy. To vše navíc s povedenou grafikou a efekty.
80

Galactic Gladiator

Platforma: Freeware
Výrobce: Andrew Lauritzen

Stáhnout

Galactic GladiatorU přijímacího pohovoru se ocitl další kandidát na tu nejnejnej vesmírnou střílečku. Ve frontě uchazečů, jejíž konec je v nedohlednu, se jistě necítí dobře, ale oproti jiným má hned několik výhod. Jde o mladou, věkem neopotřebovanou novinku, u níž se v rodokmenu vyskytují rodičové s modrou krví: zvukový a grafický systém kompatibilní s DirectX 9c a přídomek „taktická vesmírná akce“ také zní dobře. Když k tomu připočítáme na internet napojený propracovaný systém bodování a dokonce vlastní fanklub, máme zde buď dokonalé dílko nebo až příliš ukřičeného a egoistického puberťáka. 

Galactic Gladiator je klasická vertikální střílečka, která se nesnaží nijak zamaskovat svůj původ, ale naopak zaběhlý systém chce dotáhnout k dokonalosti a vylepšuje jej především po stránce hratelnosti. A tak zde vedle sebe nacházíme nálety nepřátel, závěrečného bosse, bonusy a prvky jako skirmish mód nebo high-score list typické především pro simulátory a strategie. 

Galactic GladiatorJednotlivé mise nejsou dělány stylem: letka-boss-letka, ale staví na originálních módech. Ten výše popsaný se označuje jako „level“ a najdeme v něm jenom jediný level, jenž je nutno dohrát na několik obtížností. Je to vlastně super nápad, protože jiné střílečky stejný systém jenom zakrývají měnícími se nepřáteli a neustálým opakováním. Další porce zábavy se skrývá v balíčku „skirmish“. Čtyři základní mise nabízí více nestvůr a je akčnější, nebazíruje tak na likvidaci jednotlivých letek, ale průběžně přidává unikátní a silné soupeře. Poslední mód „challenge“ se mi líbil nejvíce. Postupně v něm hrajete s různými omezeními. Třeba vám funguje jen jeden typ zbraně nebo musíte levelem zběsile proletět v závodním stylu bez jediného výstřelu. Glactic Gladiator tím po hráči vyžaduje všestrannost a odměňuje se zábavností, a i když je to pořád „ta stará střílečka“, musíte jít na soupeře skutečně takticky. 

Plněním bobříků v různých módech tvoří spolu s podrobnými statistikami ideální základ pro dobrý bodovací systém. Klání s hráči celého světa je o to zajímavější, že bodové zisky se mohou lišit v několika parametrech. Klasickou střílečku rozdělenou na kola po chvíli přejdete takřka se zavřenýma očima, zde se prostředí náhodně generuje a navíc je třeba zvládnout všechny odlišnosti ve všech módech. Nestačí tedy excelovat v jednom a odflinknout druhý. 

Zbraňový systém je navržen jednoduše a přehledně. Základní zbraň může být založena na jedné ze tří technologií: laseru, paprscích nebo plazmě. Dostupné bonusy buď rozvíjí jejich vlastnosti a účinnost nebo umožňují přepínání mezi nimi. Vylepšováním se sice rozdíly smazávají, ale i tak snadno poznáte, k čemu je ta která technologie vhodnější. Systém vylepšování a degradace po zásahu nebo střetu se soupeřem je dalším plusovým bodem hratelnosti. Nenastane lineární situace, kdy máte supersilnou zbraň a jen si letíte jako králové. Zde stačí pár chyb a zbraň je degradována na pár mizerných paprsků.

Galactic GladiatorVizuální stránka je velmi povedená. 3D modely v kombinaci s animacemi dávají letícímu stroji věrnou podobu, výborné jsou doprovodné efekty výbuchů, střel a také vlastní menu je velmi pohledné. Pochvalu si zaslouží i hudba, která se dynamicky přizpůsobuje dění na ploše. Aby toho však nebylo málo, přidali nám autoři nádavkem hezký systém na zachytávání hry, takže si můžete po každé misi uložit replay a buď se před někým pochválit nebo si jej pustit místo přihlouplých televizních show :-).

Galactic Gladiator skutečně nepřeháněl ve svých slibech. Je to skvělá střílečka s netradičním přístupem k plnění misí a výborným zpracováním, která nesmí uniknout žádnému fandovi tohoto žánru. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz