Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Galactic Menace - mimozemské civilizace útočí

  12:00aktualizováno  12:43
Je rok 4023, a planeta Země je napadána útoky všemožných mimozemských civilizací. Proto společnost Rockit Corps vysílá svou nejlepší agentku do akce za udržení míru na celé Zemi. Ta, jež má spasit svět, si říká Vicky Rockit...

Galactic Menace - mimozemské civilizace útočí

Platforma: Freeware
Výrobce: ZapSpot

Stáhnout

Známá společnost ZapSpot vždy nabízela produkty, jež od hráče nevyžadovaly příliš mnoho myšlenkových schopností, a sloužily spíše k odpolednímu odreagování, přesně k těm chvílím, kdy se uživatel počítače vrátí domů ze školy či z práce domů a chce odpoutat svou mysl od starostí všedních dnů. Přesto byly přes svojí extra malou velikost neuvěřitelně zábavné. Povedlo se to i tentokrát?

Galactic Menace - mimozemské civilizace útočíMusím se pochválit za svůj smysl na vypátrání velmi návykových a hratelných dílek. Selže jen málokdy. Výsledný dojem pak musím samozřejmě nechat na hráči, ale přesto si myslím, že se mi to opět povedlo. Galactic Menace mezi tyto hry právem patří.

Na úvodní obrazovce uvidíte v celé svojí kráse hlavní hrdinku a seznámíte se s nepřáteli, misí, stav highscore (k mému smutku bohužel není zpřístupněno online, a hra si ho ani neumí zapamatovat, což je trochu škoda) a ovládáním (pokud vůbec neovládáte metodu psaní deseti prsty, budete s ním mít možná trochu problémy, ne opravdu nechci být škodolibý). Dál jsou zde pro zapspoťácké hry typické možnosti poslat hru e-mailem, přečíst si příběh, ale hlavně všechny jejich hry “zdobí” reklamní banner, který naštěstí nevyžaduje připojení na internet, aby si stahoval přebytečná data. Mohu vám zaručit, že za celou dobu hraní si ho moc všímat nebudete, jelikož budete sledovat herní obrazovku (tu jedinou vám přináším na screenshotech).

Galactic Menace - mimozemské civilizace útočíJe to klasická arkádová střílečka, inspirující se klasikou Space Invaders, a to nejenom svým námětem, ale i stylem hraní. Příběh jsem vylíčil v perexu (něco tam napsat musím, ne :-) ) jdu tedy přímo na zpracování. Úkol je jasný: sestřelit různé vesmírné emzáky z povrchu hvězdného. Místo klasické raketky je tu ovšem latexová blondýna s modrými brýlemi, hustým ohonem, a ještě k tomu na tryskových kolečkových bruslích, díky nimž se pohybuje rychle a ladně. Bude to rozhodně potřebovat. Je stále ve spojení s svým šéfem, (něco jako Charlie, jež je šéfem svýchandílků), který má o velmi inteligentních vesmířanech vždy aktuální informace, a hlásí jí každou jejich novou vyvinutou technologii. Aby se jeho svěřenkyně Vicky mohla proti mnohdy nesnesitelnelným náletům bránit, má samozřejmě k dispozici určitý arzenál zbraní. Jelikož nejčastější nepřítelovou zbraní jsou různobarevné kapky, i vaše první zbraň s neomezeným střelivem funguje na principu vystřelování kapek, jimiž zasáhnete nepřítele, nebo jimi dokonce můžete vykrývat střely. Pokud je ovšem vesmírných korábků více než je zdrávo, jistě se vám bude hodit i něco silnějšího. Pro tyto případy tu je takzvaná Maxikapka (můj pravidelný vtipný název) a trojitý plamenomet. Tyto velmi účinné zbraně ovšem už mají střelivo omezené, ale rozhodně se nemusíte bát, z nepřátel totiž střelivo velmi často padá, a stačí ho jenom stihnout sebrat. Zvlášť náboj pro Maxikapku se vyskytuje ve velmi hojném počtu. Občas se ze sestřeleného vraku vyvalí i nějaký ten život, takže o ně rozhodně hned tak nepřijdete.

Galactic Menace - mimozemské civilizace útočíGrafika je zjevně inspirována, tedy alespoň kresba hlavní hrdinky ,známým kresleným seriálem Dexterś labolatory (je docela dobrý, dávají ho na Cartoon Network) a Vicky jako by z oka vypadla Dexterově sestře. Létající talíře jsou udělány svítivými barvami, což nemusí vyhovovat každému. A jako ̈bonbónek si nechávám velmi opáleného šéfa Vicky, z jehož jistě svalnat épostavy je vidět jenom hlava a krk. (alá počítač z Červeného trpaslíka z profilu) Celkově jí hodnotím jako podprůměrnou, mohlo to dopadnout lépe).

Zvuky jsou na tom o několik procent lépe, ale taky žádná sláva. Na úvodní obrazovce mě přivítalo ošklivé nesrozumitelné zahuhlání. Další zvuky nijak nevybočují z nějakého extra průměru.

I když grafika a zvuky nejsou nic moc, jde tu o hratelnost, a ta je výborná, na každé obrazovce jsou nějaké nové věci, takže hru nevypnete po druhé obrazovce, ale budete se snažit dojít co nejdál. Úsudek o hratelnosti nechám na vás, někomu počínání Vicky může připadat příliš jednoduché. Záleží na vás, zda jsem vás nalákal, nebo ne. Vždyť celý svět nezáleží jen na tajné agentce Vicky Rockit.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz