Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:20
Přemýšleli jste někdy o kar éře skateboardisty? Prostě vždycky za šera vyběhnout na ulici a vyvádět, jak se patří? Přeskakovat zátarasy, spadlé popelnice, kontejnery a užívat si svého vůdčího postavení pána ulice? Pokud jste to zatím neokusili, tuto chuť zakázaného ovoce, vaše příležitost teď leží před vámi, Galleria je tady!
50

Galleria: Extreme shopping

Platforma: Freeware
Výrobce: E-game

Stáhnout

Kolečkové brusle, freestylové kolo, ale i skateboard, tyhle všechny předměty se těší velké oblibě u teenagerů (A taky Pepsi – pozn. Dvaid). Ti pak posedávají za městem na rampách, a poté, co si bez chráničů zas a opět rozbijí hubu, načnou si lahváče a začnou zapíjet bolest. Ovšem i mezi nimi dokážeme najít čas od času nějakou výjimku, která to se skatem umí a zvládne na něm dech-zatajující kousky. Pravda, takových není moc, ale najdou se. A vy se vžijete do role jednoho z nich.

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!Tedy, jak do jeho role, tak do jeho podoby. Budete se muset přenést přes jeho různé úlety a úchylky. Jako správný frajer máte vlasy dvou barev – blond a modrou. Nosíte do modra nabarvenou koženou vestu, prošívané kalhoty a vysoké boty. Pálíte si to ulicí na vašem žlutém skatu a všichni vám vyklízí cestu. Někomu se tato podoba zamlouvá, jinému ne, ale já si myslím, že na tom stejně moc nezáleží.

Hra je od vývojového týmu e-game, který působí na internetu už delší dobu. Každý rok rozhodí do světa několik nepříliš dlouhých a ani nedlouho hratelných krátkých her. Někdy se jedná o předělání některé ze známých klasik, jindy jde o docela nový nápad. U hry Galleria: Extreme shopper bych se přikláněl spíše k druhé možnosti.

Co se týče nastavení a doladění některých maličkostí, menu s nastavením je vám k dispozici v horní liště hry. Tam si můžete nejenom změnit jazyk, ale i se juknout do nápovědy, jak hru hrát, přečíst si něco o autorech a konečně i něco málo nastavit.

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!První kolo se odehrává, stejně jako pak všechny další, na ulici. Jedete středem chodníku, všichni případní chodci kvapem zmizeli a místo, abyste některé věci objížděli, tak je jako správný machr přeskočíte. Možná se budete divit, ale troufnete si i na kontejnery či zátarasy. V pozadí za barevným oparem je vidět město. Pochmurné panelové domy, domečky, továrny a další budovy průmyslového světa. Tyto vzdálené siluety vám však nevadí a klidně si jedete ulicemi. Aby ale nebyla ohrožena vaše karma a také zdraví, nesmíte při svých akrobaciích, strach nahánějících kouskách spadnout. Když je překážka moc vysoko, skrčte se, pokud je nízko, přeskočte ji. Nezaváhejte, nezmatkujte a pusťte se do toho!

Levely samy o sobě nijak zvlášť těžké či obtížné nejsou a dají se poměrně lehce zdolat. Tedy alespoň ty první. Vždy po každém kole se dostanete do bonusové mezihry, kde v obrovské rychlosti sbíráte třeba kolečkové brusle nebo mobilní telefony. Čím víc se jich vám podaří nastřádat, tím lépe pro vás, protože z toho vyplývá i více bodů na vaše konto. Jinak jste bodově oceněni způsobem – 1 bod/1 sekunda. Další kola se liší obtížností. Zpravidla se trošku zrychlí tempo hry, dynamika a rychlost. Přibude i čas od času nějaký nový předmět, který vás bude nějak omezovat, a který budete muset překonat – přeskočit, nadskočit či se shrbit.

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!Bohužel nic netrvá věčně a i tato hra záhy skončí. Nemáte jen jeden pokus, ale hned tři, jenže jak se brzy přesvědčíte, ani to na moc dlouho stačit nebude. Po třech neúspěšných pokusech hra končí, a jako tradičně u her od E-game dostanete i možnost zápisu do velice nabitého internetového Hight score. Tak se koukejte snažit!

Co se týče grafiky hry, tak tu považuji za poměrně dobrou, i když nijak zvlášť výjimečná rozhodně není. Efekty jsou docela dobře propracovány a je jich i docela dost. Hudba, která vás doprovází rozhodně nepatří mezi ty špatné, ale protože autoři dodali pouze jednu, stále tu samou a opakující se skladbu, pravděpodobně po chvíli vypnete repro-bedny. A hratelnost? Co se hratelnosti týče, tak tam bych volil zlatou střední cestu. Nejedná se o žádnou extra dobrou hru, ale vězte, že se přinejmenším velice dobře pobavíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz