Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:20
Přemýšleli jste někdy o kar éře skateboardisty? Prostě vždycky za šera vyběhnout na ulici a vyvádět, jak se patří? Přeskakovat zátarasy, spadlé popelnice, kontejnery a užívat si svého vůdčího postavení pána ulice? Pokud jste to zatím neokusili, tuto chuť zakázaného ovoce, vaše příležitost teď leží před vámi, Galleria je tady!
50

Galleria: Extreme shopping

Platforma: Freeware
Výrobce: E-game

Stáhnout

Kolečkové brusle, freestylové kolo, ale i skateboard, tyhle všechny předměty se těší velké oblibě u teenagerů (A taky Pepsi – pozn. Dvaid). Ti pak posedávají za městem na rampách, a poté, co si bez chráničů zas a opět rozbijí hubu, načnou si lahváče a začnou zapíjet bolest. Ovšem i mezi nimi dokážeme najít čas od času nějakou výjimku, která to se skatem umí a zvládne na něm dech-zatajující kousky. Pravda, takových není moc, ale najdou se. A vy se vžijete do role jednoho z nich.

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!Tedy, jak do jeho role, tak do jeho podoby. Budete se muset přenést přes jeho různé úlety a úchylky. Jako správný frajer máte vlasy dvou barev – blond a modrou. Nosíte do modra nabarvenou koženou vestu, prošívané kalhoty a vysoké boty. Pálíte si to ulicí na vašem žlutém skatu a všichni vám vyklízí cestu. Někomu se tato podoba zamlouvá, jinému ne, ale já si myslím, že na tom stejně moc nezáleží.

Hra je od vývojového týmu e-game, který působí na internetu už delší dobu. Každý rok rozhodí do světa několik nepříliš dlouhých a ani nedlouho hratelných krátkých her. Někdy se jedná o předělání některé ze známých klasik, jindy jde o docela nový nápad. U hry Galleria: Extreme shopper bych se přikláněl spíše k druhé možnosti.

Co se týče nastavení a doladění některých maličkostí, menu s nastavením je vám k dispozici v horní liště hry. Tam si můžete nejenom změnit jazyk, ale i se juknout do nápovědy, jak hru hrát, přečíst si něco o autorech a konečně i něco málo nastavit.

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!První kolo se odehrává, stejně jako pak všechny další, na ulici. Jedete středem chodníku, všichni případní chodci kvapem zmizeli a místo, abyste některé věci objížděli, tak je jako správný machr přeskočíte. Možná se budete divit, ale troufnete si i na kontejnery či zátarasy. V pozadí za barevným oparem je vidět město. Pochmurné panelové domy, domečky, továrny a další budovy průmyslového světa. Tyto vzdálené siluety vám však nevadí a klidně si jedete ulicemi. Aby ale nebyla ohrožena vaše karma a také zdraví, nesmíte při svých akrobaciích, strach nahánějících kouskách spadnout. Když je překážka moc vysoko, skrčte se, pokud je nízko, přeskočte ji. Nezaváhejte, nezmatkujte a pusťte se do toho!

Levely samy o sobě nijak zvlášť těžké či obtížné nejsou a dají se poměrně lehce zdolat. Tedy alespoň ty první. Vždy po každém kole se dostanete do bonusové mezihry, kde v obrovské rychlosti sbíráte třeba kolečkové brusle nebo mobilní telefony. Čím víc se jich vám podaří nastřádat, tím lépe pro vás, protože z toho vyplývá i více bodů na vaše konto. Jinak jste bodově oceněni způsobem – 1 bod/1 sekunda. Další kola se liší obtížností. Zpravidla se trošku zrychlí tempo hry, dynamika a rychlost. Přibude i čas od času nějaký nový předmět, který vás bude nějak omezovat, a který budete muset překonat – přeskočit, nadskočit či se shrbit.

Galleria: Extreme shopping – pojď si zaskákat!Bohužel nic netrvá věčně a i tato hra záhy skončí. Nemáte jen jeden pokus, ale hned tři, jenže jak se brzy přesvědčíte, ani to na moc dlouho stačit nebude. Po třech neúspěšných pokusech hra končí, a jako tradičně u her od E-game dostanete i možnost zápisu do velice nabitého internetového Hight score. Tak se koukejte snažit!

Co se týče grafiky hry, tak tu považuji za poměrně dobrou, i když nijak zvlášť výjimečná rozhodně není. Efekty jsou docela dobře propracovány a je jich i docela dost. Hudba, která vás doprovází rozhodně nepatří mezi ty špatné, ale protože autoři dodali pouze jednu, stále tu samou a opakující se skladbu, pravděpodobně po chvíli vypnete repro-bedny. A hratelnost? Co se hratelnosti týče, tak tam bych volil zlatou střední cestu. Nejedná se o žádnou extra dobrou hru, ale vězte, že se přinejmenším velice dobře pobavíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz