Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gamecode rychlosoutěž 2 - vyhlášení

  12:00aktualizováno  10. září 3:58
Rychlosoutěž serveru GameCode slavila poměrně velký úspěch a tak není divu, že jeho redaktoři připravili pro vývojáře soutěž s pořadovým číslem 2. O tom jak dopadla se dozvíte v článku...

Po dlouhé době čekání jsme se konečně dočkali. Ano hádáte správně, jde o vyhlášení rychlosoutěže serveru GameCode s pořadovým číslem 2. Opět se hrálo o velice hezké ceny, konkrétně pro všechny zúčastněné byl připraven časopis GameStar s CD a pro první 3 plná hra Pro Soccer Cup 2002, opravdu tedy bylo o co hrát. To se projevilo i na konečném roštu her, kterých se sešlo celkem 10 a tak to porota neměla opravdu lehké, jelikož spousta jich byla mimořádně kvalitních. O tom, která ale byla ze všech nejlepší se dočtete níže.

Sentinels
NextCorp team 

Sentinels O prvním místě už bylo prakticky rozhodnuto po zahrání tohoto titulu, jako jediný byl kompletně zpracován v 3D, má výbornou grafiku, dabované intro, skvělou hratelnost, můžete si vybrat z několika levelů a to vše dovršuje velice dobře zpracovaný příběh.

 

Tank X34

Tank X34
Martin Kejzlar

Další velice zábavný titul, 2D provedení, které sice nakonec rozhodlo až o druhém místě, zde není na škodu, jelikož je vše hezky zpracované. Tato gameska také obsahuje kvalitní zvuky a tak si druhé místo opravdu zaslouží.

Battle Front
Petr Kratina

3. místo obsadila hra s názvem Battle Front, která byla velice zvláštně provedená, konkrétně šlo o zvláštní druh grafického zpracování, které ovšem rozhodně nebylo na škodu. Mezi plusy patří návyková hratelnost a postupně se zvyšujíci obtížnost, která vám dá místy zabrat.

Battle Front

 

Toto byla vítězná trojka, ovšem to není zdaleka vše, protože dalších 7 titulů se nemá rozhodně za co stydět. To dokazuje například Vitun Paska od Flashe, která měla velice dobře rešený destrukční model země, také se zde náhodně generují mapy, ovšem k umístění na vyšších stupních chyběla hezčí grafika a pár drobných vychytávek.

Na pátém místě se umístily A - Tank od Alvyb Game. Jsou to klasické tanky, zvolíte si úhel střely a rychlost a poté čekáte, jestli jste vzdálenost odhadli správně nebo ne :). Největší slabinou tété hry však byla horší grafika a nezakomponovaný destrukční model země.

6. místo obsadily Tanky od MyaSoftu, které se mohou pyšnit velice dobře provedenými pohyby tanků a poměrně kvalitní grafikou. Celkově však tento titul nic nového nepřinesl a proto mu bylo přisouzeno 6. místo.

Tanky 2004, tak se jmenují tanky, které se umístily na 7. místě a jako jedna z mála her v této soutěži nebyly řešeny pomocí stylu velikost úhlu a síly, ale pomocí čáry, kterou míříte.

Na 8. místě se umístily Cosmik X Tanks, které byly opravdovou perlou, vše se totiž odehráva ve vesmíru a vy musíte využívat gravitaci planet k tomu, abyste uspěli. Bohužel je zde trochu slabší grafika, která sráží tuto hru hluboko dolů.

Turret Headod jsou klasické tanky, tak, jak je všichni známe, bohužel s grafikou, která se k tomuto stylu moc nehodí. Patří jim tedy deváte místo.

A na 10. místě se umístila hra Tanky od Vavra. Měla velice promakaný destrukční model, nicméně nebyla dotažená do konce a proto obsahovala poměrně velké množství chyb.

Tak a je to za námi, vítězi samozřejmě gratulujeme a už se jen můžeme těšit na další soutež, kterou GameCode pro vývojáře připraví.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.Najdete na iDNES.cz