Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gamenokihon - zběsilá nekonečná střílečka

  12:00aktualizováno  13. prosince 11:33
Usedněte do vesmírné lodi a vydejte se vstříc přesile. Protivníků bude tolik, že jejich sestřelování ani nebudete vnímat. Hraní nemá konec, takže se snažte přežít co nejdéle.
60

Gamenokihon

Platforma: Freeware
Výrobce: Salim

Stáhnout

gamenokihon1

Autor Gamenokihon nás neobtěžuje příběhem a ze strohého menu se dostáváte rovnou do hry. Pakliže jste někdy dříve hráli vesmírnou 2D střílečku, nebudete příliš překvapeni. Gamenokihon se totiž příliš nevymyká klasickému konceptu.

Usedáte do vesmírné lodi a vydáváte se sestřelovat nepřátele. Podstatnou změnou oproti většině vesmírných stříleček je fakt, že nepostupujete po levelech vpřed. Gamenokihon má pouhý jeden a ještě navíc nekonečný level. Vaším úkolem je snažit se přežít co nejdéle a sestřelit co nejvíce nepřátel, za které se vám napočítává skóre. A nepřátel bude opravdu požehnané množství. Jakmile nějakého sestřelíte, vypadne z něj bílá kulička a když vás strefí, přijdete o jeden život. Nepřátel postupně přibývá gamenokihon2podle toho, jak se vám daří navyšovat skóre. Za každé zdvojnásobení skóre od padesátky přibývá na obrazovce noví bojovníci a tím pádem také větší problémy pro vás. Pokud už je situace příliš vyhrocená, můžete použít časové zpomalení. Tím se celý obraz hry zpomalí, stanete se nesmrtelnými a můžete vesele sestřelovat nepřátele, aniž by se vám cokoli stalo. Abyste toto zpomalení mohli aplikovat, musíte mít však nabitou energii. Tu získáváte podobně jako skóre za sestřelené nepřátele.

Grafika Gamenokihon je černobílá a velmi jednoduchá. Vidíte pouze vaši raketu a střely, nepřátele a jejich střely. Jestli se však strachujete, že je to na zaplnění celé obrazovky málo, nebojte se. Obrazovka je totiž většinou tak přeplněná nepřáteli a střelami, že budete mít plné ruce práce se všemu vyhnout. A mnohdy to ani nebude možné. Se střelbou si starosti dělat nemusíte, vaše loď střílí automaticky, takže se můžete plně soustředit na manévrování. Spádovost hry je vynikající. Pořád se něco děje a neustále budete muset uhýbat před obrovským množstvím střel. Pokud bude situace příliš tísnivá, použijete zpomalovací mód, který je velmi užitečný, ale mgamenokihon3ám k němu jednu zásadní výhradu. Je totiž nekonečný. Pokud držíte příslušné tlačítko, neustále jste ve zpomaleném módu ve kterém jste nesmrtelní a nic vám nehrozí. Tímto způsobem se dá nahrabat obrovské množství bodů, ale velmi tím trpí hratelnost. Zajímavostí je, že si můžete při hraní vložit do mechaniky hudební CD, které se vám ve hře automaticky přehraje.

Gamenokihon je pořádně zběsilou vesmírnou střílečkou, při jejímž hraní budete mít plné ruce práce s manévrováním a o dramatické situace nebude nouze. Pokud zkousnete velmi jednoduchou vizuální stránku a nebudete používat chybu s nekonečnou nesmrtelností při zpomalovacím módu, můžete se při hraní Gamenokihon velmi dobře bavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz