Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gamma’s Quest - sám v robotickém světě

  12:00aktualizováno  7:45
Roboti všech zemí spojte se proti nadvládě nepřátelských strojů, které ovládly celou řadu levelů, kterou máte právě v této akční arkádě za úkol vyčistit. Ovšem pozor, úkol to není vůbec jednoduchý.
70

Gamma's Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: DoctorEggman

Stáhnout

Gammas QuestGamma’s Quest je klasickou arkádou smíšenou s výraznějšími prvky akce, která byla stvořena v zahraničí za přispění programu Gamemaker. Hned na úvod je třeba se pozastavit nad grafickou stránkou, která nabízí slušnou míru detailu a dobře provedený pixel-art. Ovšem nelze to svést na autorovu šikovnost, on si totiž prostě „vypůjčil“ prvky z her společnosti Sega, aby je tak trochu přijal za své.

Řadového hráče tento postoj nemusí vůbec zajímat. Ostatně nebýt úvodní obrazovky možná, že by to většina ani nepoznala. A tak je třeba se soustředit na hru samotnou, kteráGammas Quest staví na hrdinském robotovi. Ten se protlouká celou řadou herních levelů, které staví na stále stejných principech. Máte za úkol proskákat se po herních plošinkách a navíc téměř na každém kroku zabíjet nepřátelského záškodníka. A komu by se to snad zdálo málo, je třeba uvést, že jednou za čas se spolu s robotem dostanete k obtížnějšímu bossovi, kterého již nelze tak jednoduše zpracovat a udolat jej se vám povede jen malou lstí a dostatečnou koncentrací.

Jinak je nám v Gamma’s Questu představeno futuristické prostředí, do něhož hlavní hrdina, robot, jednoznačně zapadá. Stejně tak i nepřátelští tvorové, u nichž snad zamrzí jen téměř nulová iGammas Questnvence a malý počet obměn. Stejnou robotickou potvoru jako poznáte na startu prvního levelu totiž budete potkávat dále a dále, což je lehce nepříjemné a kazí to výsledný dojem ze hry. Naštěstí se autor poměrně blýskl v designu levelů, jehož hopsací část je zvládnuta slušně a zábavně. A tak vás bude bavit třeba i v momentě, kdy u konce levelu umřete a budete jej muset proskákat celý znovu – naštěstí již vaší rukou zabití nepřátelé znovu neožívají a tak tato nutnost nepůsobí až tak nepříjemně.

Hodnotit Gamma’s Quest jako celek není vůbec jednoduché. Na jednu stranu mu totiž nelze příliš mnoho věcí upřít snad až na malou variabilitu nepřátel, kterou zase pomáhají vyrovnat zajímaví bossové. Naopak ale hodnotit grafickou stránku, která v sobě nemá ani trochu autorova rukopisu, se také zrovna nepřísluší. I tak ale s přimhouřením oka udělím tomuto zábanému kousku 7.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz