Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ganja Farmer – ochraňte svoji trávu

  12:00aktualizováno  6:39
Mnohé z vás již sám název dnešní nabízené hry dokonale upoutá. Ano, je tomu skutečně tak, hlavním námětem Ganja Farmeru je skutečně konopná droga marihuana. Vaším úkolem bude vžít se do role farmáře Johna Parkera a ochránit svoje políčko s pěstovanou marihuanou před chlapíky z protidrogové zásahové jednotky.

Ganja Farmer

Platforma: Shareware
Výrobce: XGames3D

Stáhnout

Ganja FarmerTrocha ponaučení nikdy neuškodí, takže se pojďme na chvíli podívat na drogu s názvem marihuana trochu zblízka. Snad každý z nás s ní přišel někdy do styku a mnozí ji i vyzkoušeli. V poslední době se dostává stále mezi mladší a mladší lidi, a proto není divu, když zaslechnete z úst žáků základní školy slovo: tráva, ganja, marjánka, joint a mnohé další slangové výrazy. A právě proto je marihuana u nás jednou z nejčastěji užívaných drog. Před ní už je pouze alkohol, nikotin a káva. Poslední dobou se stále častěji objevuje otázka, proč tyto tři druhy drog jsou legalizované, přestože zabíjejí ročně desítky tisíc lidí. Marihuana nezabíjí a přesto je nelegální! Možná již brzy si u nás “huliči” prosadí své a trávu budou moci kouřit, aniž by se dostávali do rozporu se zákonem. Dost bylo přednášky, nyní se už podívejme na věcičku, kvůli níž tu jsme – Ganja Farmer.

Tato zábavná gameska se zajímavým tématem nezabere více než 1 MB, a proto za stáhnutí nedáte prakticky nic. Po spuštění zjistíte, že Ganja Farmer je proveden ve starým dobrým DOSu. Po shlédnutí tří úvodních log se dostanete do jednoduchého menu, v němž si budete moci vybrat ze čtyř položek – start, nastavení, informace a konec. Pro vás bude asi nejdůležitější rychle kliknout na první nápis, čímž se dostanete přímo do hry samotné.

Ganja FarmerObjevíte se na jakémsi políčku v podobě vojáka v důchodu se jménem John Parker. Je to starý hulič, který svoji marijánku pěstuje už pěknou řádku let. Až nyní mu na to přišli pánové z protidrogového a jelikož si jsou vědomi, že John je skutečně mazaný voják, pošlou na jeho malé políčko celou armádu. Vojáci se na místo určení musí dopravit vrtulníky a vyskákat z něj za letu nad políčkem. Tam však čeká John na střeše svého VW Minibus r. 1969 (znáte z šedesátých let, kdy v nich jezdili především hyppies) s bazukou při ruce. Vaším prvořadým úkolem bude tedy odstřelovat tyto parašutisty skákající z nebes :-). Autoři zapojili do hry řadu rozdílných druhou zabití. Jednomu vojákovi upadne hlava, druhému nohy a jiný se třeba rozplácne po pádu na zem. K tomu všemu nechybí ani krev tryskající z těl parašutistů. Pokud se však nějaký vaší nemohoucností či nepozorností dostane, aniž by byl zraněn, na zem, hodí granát na chráněné rostlinky. Pár se jich vznítí, a proto si nemůžete dovolit další nezvané hosty. Vrtulníků má asi armáda velký přebytek, když je posílá v tak hojnému počtu proti jednomu chlapíkovi! Nicméně i tyto stroje je možné rozstřílet na kousíčky. S postupem do dalších levelů se na obloze budou objevovat i další nepřátelské jednotky (dvouplošníky, U.F.O., atd.). Někdy se stane, že John má volnou chvilku, a tak na nic nečeká a okamžitě si zapálí jointa :-).

Ganja FarmerV horní části obrazovky budete moci sledovat různé stavy. Například počet nábojů v bazuce či počet bodíků utržených za zabité parašutisty. Pokud dosáhnete určitého bodového zisku, dostanete se do dalšího levelu, což vám přijde oznámit jakási vyhulená čarodějnice. Do konečné tabulky Hi-score se zapíše opravdu jen řada vyvolených farmářů:-).

Podíváte-li se na okolní obrázky, pak zjistíte, že graficky je Ganja Farmer proveden na jednoduché úrovni, známé především z gamesek staršího data. Přesto se dá říci o grafice, že je velice pěkná. Po zvukové stránce se dočkáme pouze nějaké konopné hudby ve formátu mid. Co se týká hratelnosti, pak musím označit Ganja Farmer za velice chytlavý pro typ hráčů, kterým ganja něco říká. Jinak je to průměrná střílečka.

Závěrečná rekapitulace. Na herní počítačoví svět se nám dostala hra s velice zajímavým námětem, který může vyvolat u mnohých pozdvižení a u ostatních pohnutky. Pokud chtějí takto autoři upozornit příslušné orgány na chtíč zlegalizování marihuany, pak si myslím že touto cestou skutečně ničeho nedocílí. Druhá možnost by mohla být, že je tato gamesa vyrobena čistě pro zábavu, na zkrácení volné chvíle, než nebude platit, že je kouření trávy v souladu se zákonem :-). SMOKE FOR PEACE!

Autor:Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz