Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Garden of Coloured Lights - umělecké dílo

  12:00aktualizováno  9:09
Skvěle hratelná akční hra a umělecké dílo dohromady, tak vypadá právě dnes vydávaná hra. Doslova hýří všemi možnými barvami, přesto ale nepřechází k zbytečnému chaotismu, který by z ní dělal nehratelnou záležitost.
80

Garden of Coloured Lights

Platforma: Freeware
Výrobce: Linley

Stáhnout

Garden of Coloured LightsGarden of Coloured Light je další z her vytvořených pro Shmup-Dev competition, což samo o sobě něco málo vypovídá o obsahu samotném. Jen vám napovím, že se jedná o top-down akční střílečku a to v dosti slušné kvalitě. Garden of Coloured Lights

Začít je třeba s hlavním menu, kde se nachází dvě důležité volby. Za prvé je to obtížnost, která se v následujících momentech výrazně odrazí ve vaší šikovnosti. Druhou a daleko podstatnější věci jsou zbraně. Pro nováčky asi nebude výběr vůbec lehký a potřebné zkušenosti vlastně získáte až při hraní a vyzkoušení všech možných variant. Každý loď totiž má několik různých obranných systémů, které jsou vzájemně zmixované a vybírat si tak budete mezi slušnou řadou konfigurací. A volit jen tak od oka by se nemuselo vyplatit – jak ukázalo podrobné testování, některé z nich jsou výrazně slabší a projít s nimi hrou je hodno opravdového mistra. Co s jejich popisu týče, budete moci vyplivovat jak klasické projektily, tGarden of Coloured Lightsak i třeba vyzařovat rovnou smrtící čáru paprsků. Vedle toho do vaší obranné metody bude patřit i několik extra silných projektilů, které můžete vypálit jen čas od času a třeba také malý obranný štít, jež můžete roztočit kolem vlastní osy a ten vás obrání proti nepřátelům, jež by byli zcela blízko.

Důležité je poznamenat, že stejně propracovaný jako mód zbraní jsou nepochybně i samotné levely podkreslené podařenou hudbou. Nestává se až tak často, že bych v recenzi chválila hru a zvuky, což samo o sobě vypovídá o kvalitě. Spolu s hudbou svým způsobem souvisí i nepřátelé, kteří jsou zcela unikátní – a kdo neviděl v akci, nepochopí. Žádné změti projektilů se zde nekonají, i když budete bez ustání uhýbat před blížícím se nebezpečím, neméně důležitý bude i fakt, že nepřátelé vše vypouštějí zanesené na dlouhé čáře, což v praxi vypadá opravdu zajímavě a tak nějak nenásilně. Hra ve vás zkrátka zanechá hluboký umělecký dojem, který ale není na úkor hratelnosti, která je mimochodem asi nejlepší, jakou jsou v tomto žánru v poslední době měla tu čest vyzkoušet. Zkušenému autorovi se zkrátka podařilo spojit umělecký dojem a hratelnost do jedné jediné hry, která ve výsledku nemůže jinak, než obdržet vysoké body hodnocení. I tak si ale nelze odpustit malé rýpnutí týkající se malého počtu levelů. I když dokončení jedné trvá delší dobu, čtyři je pořád hodně nízké číslo.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz