Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Genesis - válka s bohy

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:40
Po dlouhé době vám přinášíme další úžasnou českou strategii, odehrávající se v době, kdy země byla ovládána Bohy. O pohromy a katastrofy zde není nouze, zvítězíte nad zlým bohem Daemonisem, nebo mu podlehnete?
70

Genesis

Platforma: Freeware
Výrobce: Reload Games

Stáhnout

GenesisVe hře se vžijete do role zakladatele nové vesnické civilizace a stanete se brzy jejím neomezeným pánem, budete mít spoustu poddaných a sami budete rozhodovat o volbě jejich povolání. Snahu a iniciativu se vám však bude soustavně snažit překazit mocný a silný nepřítel, strašný a zlý bůh Daemonis, který si po celé dlouhé věky brousí zuby na to, aby mohl vládnout celému světu. Vaše iniciativa a dosahované úspěchy jsou mu doslova trnem v oku, takže je schopný každé hanebnosti, jen aby mohl vše zničit. Sesílá tedy na budované území hromy a blesky a dokonce pohromy, které silně poškozují a ničí vše, co jste pracně vybudovali. Proto budete muset postavit chrám pro kněze, kteří se stanou silnými protivníky tohoto zlého boha.

Svými rituálními obřady kněží zabrání tomuto škůdci v jeho zlobě a nepřátelství, musíte jim ale zato posílat do chrámu dobré jídlo a pití, nepohrdnou ani zlatem a stavebním materiálem, nutné bude také jim zajistit oběti, bez nichž by své obřady nemohli uskutečňovat. Pokud kněze zabezpečíte vším potřebným, budou velice schopní a úspěšní, postupně si nakloní ostatní bohy na svou stranu a jedině v tomto spojení můžete počítat s vítězstvím. K dispozici máte rozlehlou stavební plochu, kterou můžete podle potřeby posunovat. Po celou dobu hraní můžete sledovat velmi přehledné a skvěle uspořádané údaje, které usnadňují úspěšnou orientaci ve veškerém dění, což je jednou z mnoha předností hry.

GenesisCo však považuji za zcela originální je možnost nahlédnout do výtečně zpracované nápovědy, což nebývá zvykem ani u známých a renomovaných zahraničních firem. Najdete zde veškeré potřebné informace pro ovládání hry, popisy budov a staveb, dozvíte se o kouzlech a pohromách, s kterými se ve hře můžete potkat. Ve hře potom máte neustále přehled o aktuálním stavu stavebních surovin, které je nutné mít k vybudování určitého objektu, pokud jich totiž máte nedostatek, stavbu nemůžete ani zahájit. Postavit ji není ale jediná starost, je nutné ji osídlit a udržovat v dobrém a provozuschopném stavu. Jak vidíte, práce a starostí budete mít až nad hlavu, ale výsledek bude velice potěšující.

Budete mít stále přehled o aktuálním stavu a počtu všech řemeslníků a kněží, prostě o celkovém počtu lidí v tomto miniaturním světě. Co je dále velmi pozoruhodné je skutečnost, že čas v této hře ubíhá mnohem rychleji, než v reálném světě, jedna vteřina zde se rovná jednomu dni na zemi, takže za pouhých šest minut uběhne ve skutečnosti celý rok. Jistě také oceníte další vymoženost hry a to, že si ji můžete kdekoliv uložit a také naopak kdykoliv nahrát, takže nejste nuceni po každém novém spuštění začínat znovu od začátku. GenesisPrůběh stavby je velice jednoduchý, velmi rychle a snadno poznáte, kolik a jakých surovin potřebujete na výstavbu zvoleného objektu, takže nemusíte zbytečně plýtvat energií.

Znovu připomínám, nezapomeňte si neustále všemožnými dary naklánět ostatní bohy, jen tak máte naději na úspěch v této nádherně zhotovené hře, jejíž grafika je dovedena téměř k dokonalosti a působí skoro nadpřirozeně. Velmi dobře s ní ladí i pěkný hudební doprovod, který zapadá až neuvěřitelným způsobem do celého komplexu. Zvukové efekty pak jen podtrhují skutečnost, že autor si dal na zhotovení této hry opravdu záležet a že na své dílko může být právem hrdý, neboť se mu vskutku vydařilo.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz