Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Genesis - válka s bohy

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:40
Po dlouhé době vám přinášíme další úžasnou českou strategii, odehrávající se v době, kdy země byla ovládána Bohy. O pohromy a katastrofy zde není nouze, zvítězíte nad zlým bohem Daemonisem, nebo mu podlehnete?
70

Genesis

Platforma: Freeware
Výrobce: Reload Games

Stáhnout

GenesisVe hře se vžijete do role zakladatele nové vesnické civilizace a stanete se brzy jejím neomezeným pánem, budete mít spoustu poddaných a sami budete rozhodovat o volbě jejich povolání. Snahu a iniciativu se vám však bude soustavně snažit překazit mocný a silný nepřítel, strašný a zlý bůh Daemonis, který si po celé dlouhé věky brousí zuby na to, aby mohl vládnout celému světu. Vaše iniciativa a dosahované úspěchy jsou mu doslova trnem v oku, takže je schopný každé hanebnosti, jen aby mohl vše zničit. Sesílá tedy na budované území hromy a blesky a dokonce pohromy, které silně poškozují a ničí vše, co jste pracně vybudovali. Proto budete muset postavit chrám pro kněze, kteří se stanou silnými protivníky tohoto zlého boha.

Svými rituálními obřady kněží zabrání tomuto škůdci v jeho zlobě a nepřátelství, musíte jim ale zato posílat do chrámu dobré jídlo a pití, nepohrdnou ani zlatem a stavebním materiálem, nutné bude také jim zajistit oběti, bez nichž by své obřady nemohli uskutečňovat. Pokud kněze zabezpečíte vším potřebným, budou velice schopní a úspěšní, postupně si nakloní ostatní bohy na svou stranu a jedině v tomto spojení můžete počítat s vítězstvím. K dispozici máte rozlehlou stavební plochu, kterou můžete podle potřeby posunovat. Po celou dobu hraní můžete sledovat velmi přehledné a skvěle uspořádané údaje, které usnadňují úspěšnou orientaci ve veškerém dění, což je jednou z mnoha předností hry.

GenesisCo však považuji za zcela originální je možnost nahlédnout do výtečně zpracované nápovědy, což nebývá zvykem ani u známých a renomovaných zahraničních firem. Najdete zde veškeré potřebné informace pro ovládání hry, popisy budov a staveb, dozvíte se o kouzlech a pohromách, s kterými se ve hře můžete potkat. Ve hře potom máte neustále přehled o aktuálním stavu stavebních surovin, které je nutné mít k vybudování určitého objektu, pokud jich totiž máte nedostatek, stavbu nemůžete ani zahájit. Postavit ji není ale jediná starost, je nutné ji osídlit a udržovat v dobrém a provozuschopném stavu. Jak vidíte, práce a starostí budete mít až nad hlavu, ale výsledek bude velice potěšující.

Budete mít stále přehled o aktuálním stavu a počtu všech řemeslníků a kněží, prostě o celkovém počtu lidí v tomto miniaturním světě. Co je dále velmi pozoruhodné je skutečnost, že čas v této hře ubíhá mnohem rychleji, než v reálném světě, jedna vteřina zde se rovná jednomu dni na zemi, takže za pouhých šest minut uběhne ve skutečnosti celý rok. Jistě také oceníte další vymoženost hry a to, že si ji můžete kdekoliv uložit a také naopak kdykoliv nahrát, takže nejste nuceni po každém novém spuštění začínat znovu od začátku. GenesisPrůběh stavby je velice jednoduchý, velmi rychle a snadno poznáte, kolik a jakých surovin potřebujete na výstavbu zvoleného objektu, takže nemusíte zbytečně plýtvat energií.

Znovu připomínám, nezapomeňte si neustále všemožnými dary naklánět ostatní bohy, jen tak máte naději na úspěch v této nádherně zhotovené hře, jejíž grafika je dovedena téměř k dokonalosti a působí skoro nadpřirozeně. Velmi dobře s ní ladí i pěkný hudební doprovod, který zapadá až neuvěřitelným způsobem do celého komplexu. Zvukové efekty pak jen podtrhují skutečnost, že autor si dal na zhotovení této hry opravdu záležet a že na své dílko může být právem hrdý, neboť se mu vskutku vydařilo.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz