Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gentrification Tycoon je o braní chudým a dávání bohatým

  15:00aktualizováno  15:00
V Gentrification Tycoon se chováte jako pravý a nemorální kapitalista. Nejprve koupíte dům za pakatel, vystěhujete nájemníky, dům zrekonstruujete a vylepšíte a nakonec prodáte někomu za mnohem vyšší sumu. Zkrátka trošku atypické pojetí sociální politiky.
70

Gentrification Tycoon

Platforma: Freeware
Výrobce: Börge Kiss

  • originální pojetí sociální politiky (bohatí sem, chudí pryč)
  • jednoduché na naučení principů
  • peníze se sypou celkem rychle
  • základní konept hry je dost problematický (není možné stavět dopředu podle přání nájemníků)
  • málo budov a možností vylepšení
  • graficky je hra dost šeredná

Stáhnout

Gentrification Tycoon | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Gentrification Tycoon

Vaším úkolem je naprosto se nestarat o sociální situaci obyvatel, ale jen ždímat a ždímat, dokud mají peníze, a pak ať jdou jinam. Neetická politika zde hraje prim. Kupujete budovy, stavíte zařízení k rekreaci a zábavě, nacházíte nájemníky do luxusních domů a během toho se snažíte, abyste se nakonec bez peněz neocitli vy sami.

Gentrification Tycoon

Znáte, jak funguje třeba takové Sim City. Obyvatelstvo je rozděleno do mnoha vrstev, každá chce něco jiného a vy se snažíte zavděčit všem. V této hře se ničeho takového nedočkáte. Vaší cílovou skupinou jsou pouze ti nejbohatší. Gentrifikace je označení pro situaci, kdy bohatí investoři skupují za bezvýznamné částky byty a domy v chudších čtvrtích a přeměňují je na luxusní nemovitosti. Samozřejmě tím dochází k úbytku obyvatel s nižším příjmem, protože na bydlení v takové čtvrti už nemají a musí jít jinam. Sláva kapitalismu.

Gentrification Tycoon

Začínáte se dvěma miliony v kapse a místo útěku do Mexika se rozhodnete investovat. Můžete koupit nějaký již existující dům, nebo si postavit vlastní. Těch obytných jsou tři typy. Činžák, rodinná vila a panství. Ten poslední je nejdražší, ale nemůžete si rovnou koupit to nejlepší a čekat, že vyděláte peníze, protože existuje peněžní strop, za který si ani ti nejbohatší nemohou dovolit jít.

Gentrification Tycoon

Řekněme, že jako první koupíte nějaký ten obytný dům. Ze seznamu zájemců (těch je omezené množství) vyberete nájemníka a hotovo. Jenže. Každý nájemník chce něco jiného a tak je třeba dům vylepšovat. Ten chce krb, ten zase bazén a tenhle dokonce zahradu. Vylepšování je extrémně drahé, ale zvyšuje se tím luxus nemovitosti. Každý nájemce požaduje určitou míru luxusu a pod ni nejde.

Gentrification Tycoon

Stejně tak chtějí mít kolem sebe školy, muzea a bary a někteří dokonce i několikrát. Stavíte tak vedle sebe dvě školy, protože majitelka právní firmy je ochotná zaplatit osm tisíc dolarů měsíčně za luxusní bydlení se spoustou studentů kolem. Bůh ví proč. Některé požadavky jsou otřesné. Největším problémem Gentrification Tycoon je však fakt, že není možné postavit někomu dům „na zakázku“.

Gentrification Tycoon

Tím myslím vybrat ze seznamu nájemníků toho, co vám zajistí nejlepší profit, a vytvořit podle jeho požadavků bydlení. Nejde to, protože se seznam každý měsíc úplně změní a měsíc ve hře znamená deset vteřin v reálu. Vybudujete haciendu speciálně pro pana X, ale pan X už o bydlení dávno ztratil zájem. To je k vzteku.

Gentrification Tycoon

Gentrification Tycoon je zajímavá hra, která vám ovšem kvůli určitým limitům nedává mnoho prostoru pro manévrování na trhu s bydlením. Nejlepší je nakonec stejně nakoupit hordu zablešených paneláků a ubytovat v nich lidi s nízkými příjmy, protože tak se vám na kontě každý měsíc vždy objeví alespoň nějaká částka navíc. Investice do luxusu je totiž ve zdejším podání vysoce riziková.

Zde je možné stáhnout verze pro alternativní operační systémy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...Další z rubriky

Ztroskotání ve skvělé Alluvium bude víc, než dramatické

Alluvium

Zapomeňte na klidné tropické prostředí opuštěného ostrova. V této skvělé adventuře s kompletním namluvením a...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz