Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Geo Shooters - raketový souboj

  12:00aktualizováno  7. dubna 10:02
Jako pilot v kokpitu malé, avšak velice pohyblivé a dobře vyzbrojené rakety můžete zde změřit své bojové a letecké umění s mnohonásobnou přesilou. Myslíte si, že obstojíte? Tak si to vyzkoušejte ihned a bez váhání!

Geo Shooters

Platforma: Freeware
Výrobce: Mia

Stáhnout

Geo ShootersStát se pilotem nadzvukového letadla, to je přece v dnešní moderní době sen všech pánů kluků už od raného dětství, až po období dospívání. Nejen létat a prohánět se po obloze, ale i dostat se ještě výš až do kosmického prostoru, komu by se neobjevila jiskřička v oku jenom už při zmínce o takové možnosti. Cožpak teprve dostat příležitost k tomu uplatnit a předvést svoje vlohy přímo v opravdovém a životu nebezpečném boji, to je přece příležitost, o které se málo komu může zdát byť jen ve snu. Pro mnohé jsou možnosti zasednout za řízení tryskového letadla naprosto nedostupné a zúčastnit se opravdové zkoušky ohněm, to už patří přímo do oblasti vědecké fantazie a ne do skutečnosti.

Letecká technika a vše, co s tím souvisí, jde mílovými kroky dopředu daleko rychleji, než ještě nedávno předpokládali ti nejsmělejší spisovatelé fantastických románů, ba je možné dokonce říci, že samotná dnešní praxe jejich nápady a myšlenky už v mnohém předstihla. Není se opravdu čemu divit, vždyť v dnešním přetechnizovaném a znepřáteleném světě budou zřejmě i souboje raket a raketoplánů na denním pořádku, pokud se ještě navíc nebudeme muset bránit už v kosmu před invazí mimozemských agresorů, což by snad konečně alespoň sjednotilo lidstvo do jednoho semknutého šiku. No tak daleko raději zacházet nebudeme, ale jednu takovou možnost vám zde přece jenom nabízíme.

Geo ShootersPokud se tedy rozhodnete stáhnout tohoto evidentního trpaslíka, který má pouhých 0.185 MB, určitě neprohloupíte, neboť s přihlédnutím k délce stahování si zde milovníci kosmických soubojů skutečně přijdou na své. Ocitnete se v roli osamoceného pilota malé rakety, jehož jediným, zato však nesmírně důležitým úkolem, je ničit invazní rakety, které se během doby, jak se budete dostávat do dalších a těžších kol, množí jako houby po dešti a navíc jejich agresivita roste přímo se čtvercem času. Budete nuceni vzít tuto skutečnost na vědomí a řádně se s ní vypořádat, jinak nemáte žádnou šanci v těchto soubojích uspět. Nestačí totiž jenom střílet, musíte se stát mistry v manévrování se svým strojem.

K dispozici sice máte výkonné palubní zbraně, které ovládáte pomocí levého CTRL, ale to by pro přežití a k vítězství zdaleka nestačilo. Ihned po spuštění hry, kterou lze hrát jak v okně tak na celé ploše obrazovky, si můžete prohlédnout nejlepší dosažené výsledky, provést nastavení zvuku tak, aby byl v souladu s vaší zvukovou kartou a pak už jen spustit hru samotnou. Všechny tyto úkony volíte pomocí kurzorových šipek nahoru a dolů a potvrzujete mezerníkem. Jakmile spatříte v prostoru nad sebou první nepřátelské rakety, musíte tedy nejen začít střílet, ale především pomocí všech kurzorových kláves důkladně a účinně manévrovat s vlastním strojem po celé hrací ploše.

Geo ShootersPozor je nutné dávat a uhýbat pak nejen střelám, které se na vás skutečně jen sypou, ale také se nenechat srazit nepřátelským strojem, který jste sestřelili a jenž se řítí přímo na vás. Jakmile totiž přijdete o všechno vlastní zdraví, jehož množství se ukazuje vlevo dole na obrazovce, skončili jste a můžete se zapsat do listiny nejlepších dosažených výsledků. Někdy mi připadalo se do této listiny zapsat mnohem těžší, než zvítězit v jednotlivých kolech. Naštěstí ale nepadají proti vám jen střely a sestřelené nepřátelské stroje, ale šikovným a obratným manévrováním po celé ploše se jim můžete dobře vyhýbat a při tom sbírat různé bonifikační předměty, které naopak vaše zdraví notně posilují.

Grafické provedení hry zcela odpovídá její velikosti, snad velkou její předností je fakt, že je i docela dobře ozvučena, což nebývá zvykem ani u mnohých, ke stažení hodně objemnějších, her. Nečekejte ale od ní zázraky, pro náročnější hráče nebude zřejmě to pravé ořechové, ale rozhodně mnohé z vás pobaví a připraví vám tak i dlouhé hodiny dobré zábavy. Vždyť snažit se dosáhnout toho nejlepšího bodového ohodnocení, je také kus skvělé zábavy, zvláště když již po chvíli zjistíte, že záleží jen na zručnosti a souhře všech vašich prstů. K dosažení toho nejvyššího bodového hodnocení je totiž zapotřebí ovládat klávesnici jako nějaký nelehký hudební nástroj, domnívám se, že za vyzkoušení to opravdu stojí.

Autor:


Témata: Raketa, Raketoplán

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz