Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gerbera Quarry - nenaštvěte roboty!

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:56
Už jste někdy měli za úkol ohlídat hejno umíněných robotů? Pokud snad ano, pak jste alespoň z jedné třetiny připraveni na to, co vás čeká ve hře Gerbera Quarry. Zde totiž bude mít na starost hned tři znesvářené party robotů!
70

Gerbega Quarry

Platforma: Freeware
Výrobce: Mikko Mononen

Stáhnout

Gerbega QuarryVe hře Gerbera Quarry bude vaším úkolem postarat se hned o tři party robotů, kteří ze všeho nejvíc touží dostat se do svých příbytků. No, možná že ještě víc touží po pořádné olejové koupeli, ale tu jim naneštěstí dopřát nemůžete. Ptáte-li se proč vlastně musejí roboti na večer domů, vězte že si potřebují trochu vydechnout, lehnou si do křesla, zapnout televizi a chvíli jen tak relaxovat. Alespoň myslím, že to tak je. Ve skutečnosti nejsem ten pravý odborník přes robotiku, takže kdo ví, co roboti ve svém volném čase dělají. Ani dokumentace přiložená ke hře v tomto ohledu nehovoří příliš jasně. Ale koho to vlastně zajímá?! Soustřeďme se na splnění našeho úkolu!

Takže, v čem je háček? No, ono těch háčků bude hned několik. Jen nedělejte, že jste to nečekali, mluvíme tu přece o počítačové hře. Tak předně, dvířka robotích příbytků jsou poněkud vysoko, takže nejdříve bude zapotřebí postavit si k nim cestu. To lze naštěstí udělat docela jednoduše. Celá herní plocha se skládá z mnoha šestiúhelníkových bloků, které roboti mohou přenášet z místa na místo. Stačí tedy postavit si ke dveřím něco jako schody a robot už sám zapadne dovnitř jako opilec do hospody. Gerbega QuarryTo ale ještě zdaleka není vyhráno. Jak totiž robot vejde dovnitř, celý příbytek se posune o jednu pozici výše a vám tak nezbude než poněkud předimenzovat postavené schodiště tak, aby i ostatní robůtci měli šanci dostat se domů. Ani to ale není všechno. Každá parta robotů má totiž svůj vlastní domeček a jen z pomyšlení, že by měli bydlet někde jinde, než kde jsou zvyklí, se jim přehřívají obvody. Co z toho vyplývá pro nás hráče? Jen to, že budeme stavět nové schodiště.

Další neštěstí, které vás může potkat, je překvapivě náladovost robotů. Pokud se jim věnujete, zadáváte jim příkazy, pak jsou roboti šťastní, což je samozřejmě dobrá věc. Ale naopak, pokud si určité skupiny robotů nevšímáte, jejich nálada postupně klesne až pod psa. Takoví roboti jsou pak smutní a v horším případě i naštvaní. Nemůžeme se pak divit, že nazdařbůh přesunují různé bloky, kradou náklad ostatním robotům a dělají i další schválnosti. Nejedenou se pak stane, že vám takový naštvaný robot ukradne pod nohama blok půdy a na některém vyvýšeném místě tak uvězní jiného robota. Je proto dobré rozdávat úkoly rovnoměrně mezi všechny tři skupiny a udržovat tak v kolektivu dobrou náladu. :) K tomu vám dopomůže trojice ukazatelů, které právě náladu každé „party“ monitorují. Kromě toho pomocí nich určujete, kdo má vykonat zadaný rozkaz.

Gerbega QuarryZa zmínku jistě stojí i grafická stránka hry, která je opravdu vydařená. Každé úrovní vévodí mohutný strom, kolem něhož je rozprostřeno herní pole a příbytky robotů. Výhled na scénu můžete plynule otáčet kolem stromu a jen mírně naklánět nahoru a dolů, ale i to vám bohatě postačí. Každá z úrovní je pak situována do některého ročního období, z nichž určitě nejkrásnější (alespoň tedy ve hře) je podzim, kdy zežloutlá koruna stromu pomalu ztrácí unavené listy, jež jsou pak pomalu odnášeny větrem. V zimě pak větve stromu nesou polštáře sněhu a zem je pokryta vrstvou ledu, ve které se zrcadlí okolí. Zkrátka, grafice není co vytknout a velice podobně je na tom hra i co se týče zvuků a hudby. Jediné, co snad trochu zamrzí, je malá variabilita a délka hry, ale to už bychom asi chtěli příliš. Důležité je, že se u hry Gerbera Quarry výborně pobavíte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz