Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Get a Life - slabý GTA odvar

  12:00aktualizováno  6:47
Vítejte na území našeho malého virtuálního městečka. V kůži poměrně mladého hrdiny obývajícího rodinný dům obřích rozměrů se zde pustíte do plnění rozličných úkolů, z nichž celá řada pramení z událostí běžného dne.
60

Get a Life

Platforma: Freeware
Výrobce: Tom Cashman

Stáhnout

Get a LifeNahlédneme-li trochu blíže do archivu na Plných Hrách, nalezneme celou řadu her beroucích si inspiraci v jedné z nejpopulárnějších herních sérií, GTA. Hra na gangstery s obrovskou okolností si zkrátka a dobře získala srdce mnoha hráčů, kteří se mnohdy až zoufale snaží o jeho přepracování. A nejsmutnější na tom je, když na to ani v nejmenším nemají. Je to případ i Get a Life 1?

Tak napůl, ačkoliv tvůrci na hru, která by se kvalitám komerčního vGet a Lifeeterána alespoň přibližovala nedosáhli, vydali se takovou malou odbočkou, což byl mimochodem poměrně dobrý tah. A tak se sice rozlučte s obrovským nelineárním městem, ale vzdejte hold příběhové kampani s několika zajímavými úkoly ze života.

Všechny tyto pak jsou přístupné přímo z domu hlavního hrdiny, respektive jeho vlastního pokojíčku a deníku, jež mu leží na stole. Odemknut a zpřístupněn je vždy pouze jeden jediný level, což znamená že se dále dostanete teprve ve chvíli, kdy jej dokončíte. Začínáte v poměrně kGet a Lifelasickém duchu, tedy při plnění úkolů, který zná nepochybně celá řada dojíždějících středoškolských studentů. Ráno vstáváte, jeden pohled věnujete budíku abyste s hrůzou zjistili, že již pravidelný autobus nestihnete. A tak je třeba pokousat se mapou a dorazit na zastávku další, z níž jste již bezpečně do školy odvezeni. Škoda že vás během plnění nesvazuje žádný časový limit, který by přimíchal do výsledné hratelnosti malou špetku adrenalinu.

Pochválit je třeba především variabilitu úkolů, že byste snad dělali pořád to samé dokola nejde prohlásit ani zdaleka. Bezcílné bloumání po městě budou střídat zajímavé minihry jako třeba ta, kdy projíždíte autem řadu překážek. Dále bude vaším cílem kupříkladu se zmocnit klíčů či vyčistit dům od invaze nepřátelské moci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz