Glace - skákající kapička

  12:00aktualizováno  12:31
Hledáte jednoduchou, leč chytlavou a příjemnou arkádu, která by vám nabídla stejně dobrou zábavu jako kterýkoliv ze stovky klonů stařičkého Maria? Pak jste na správné adrese, Glace je totiž až překvapivě povedenou hrou!
80

Glace

Platforma: Freeware
Výrobce: Tommy Visic And Co.

Stáhnout

GlaceNěkteré klasické skákačky mají na freeware scéně nezastupitelné místo a přestože jsme je již viděli v nespočtu všemožných variacích, které se mnohdy jen drobně odlišovaly, i přesto patří stále k nejstahovanějším vůbec a jen málo komu se podaří jejich úspěchu dosáhnout či jej dokonce předčit. Ti bystřejší již jistě poznali, že nemluvím o ničem jiném, než legendárním Mariovi, ježkovi Sonicovi a jeho věrných přátelích. Dalším pokusem o obsazení pomyslného trůnu čistokrevných arkád je právě dnešní Glace, který se sice na první pohled tváří jako vcelku nezáživné a průměrné dílko, již na ten druhý vás však překvapí velkou mírou invence a promyšleností.

Vše začíná vcelku zajímavým a rozhodně povedeným intrem, které je zahájeno rozhovorem dvou poněkud netypických a možná také poněkud šílených vědců, kteří se již dosti dlouhou dobu pokoušejí sledem několika experimentů dojít ke kýženému výsledku, což se jim prozatím bohužel nedaří. Nastal však den, kdy má jeden z nich pocit, že dnes to určitě vyjde. Ten druhý to však natolik růžově nevidí, neboť podobnou větu slyšel z úst svého kolegy již několikrát. Přesto však vpustí do přístroje potřebné napětí a s očekáváním sleduje, co z toho vyleze tentokrát. Jaké bylo jejich Glacezklamání, když se v připravené nádobce objevila drobná kapička, kterou pro neúspěch okamžitě vystřelili z planety směrem ke Slunci, kde měla nenávratně shořet. Během cesty ji však potkala ošklivá nehoda, díky níž se ocitla na planetě velice podobné té naší, kde se seznámí s podivným tvorem, který ji začne okamžitě rozdávat úkoly a povzbuzovat do dalších dobrodružství.

Postava hlavního hrdiny je tedy jasná, je jím Glace, odvážný tvor připomínající tak trochu kapičku vody. Ačkoliv působí na první pohled vcelku bezbranně, budete jistě velice překvapeni tím, že se žádného nepřítele ani v nejmenším nezalekne, ba právě naopak. Aby také ne, vždyť je vybavena hned několika nadpřirozenými silami, díky čemuž může vyskakovat daleko výš než normální smrtelník a navíc se odrážet pomocí vlastní energie do míst, kam by se normálně nedostala. K tomu všemu však je potřeba mít plný energetický ukazatel, který dočerpáte pouze svižným během. Jako v již výše zmiňovaném Mariovi zde nelze zašlapovat nepřátele, pouze proti nim můžete použít svou zbraň, kterou naleznete hned v prvním levelu. Stejně jako vás samotné, ani vaše nepřátele nelze nijak přesněji zařadit jedná se o podivná stvoření, kteráGlace nemají v našich krajích obdoby. Ovšem jedno mají společné a to nezkrotnou chuť po vaši krvi. Dojde-li však mezi vámi a některým z nich ke kontaktu, nemusíte se již pomaličku začít smiřovat z opakování dané mise, neboť zdraví vaší hrdince postupně znovu nabývá, což možná hru až příliš zjednodušuje.

Technické zpracování je sice pouze v 2D, ovšem pro tento typ her mi sedí daleko více než mírně nepřehledné tři rozměry. Okolní prostředí je dosti přehledné, detailní, možná snad jen místy vcelku prázdné. To však vynahrazuje výtečná hratelnost, promyšlenost a rozsáhlost hry. Stažení rozhodně nebudete litovat!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Témata: Slunce

Nejčtenější

Další z rubriky

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Najdete na iDNES.cz