Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gladiator Trials - gladiátorská strategie

  12:00aktualizováno  21. dubna 11:43
Vžijte se do role otrokáře, který každodenně trénuje své gladiátory, stará se o ně a posílá je bojovat. Tvrdou rukou vládněte svým otrokům, méněcenným stvořením, nezasluhujících si nic jiného, než bič. Tato strategie s prvky RPG by ráda ukojila vaši touhu po moci.
70

Gladiator Trials

Platforma: Freeware
Výrobce: Tagged Software

Stáhnout

Gladiator TrailsBoje v monstrózní aréně, vydřená krev a pot, tisíce diváků a spousta vzrušení, to všechno se každému při vyslovení slova „gladiátor“ vybaví. V Gladiator Trials ale o samotné boje tolik nejde, je to předně real-time strategie, ve které představujete jakéhosi otrokáře-trenéra. Ovládáte celé zázemí, které musí perfektně ekonomicky fungovat, abyste mohli gladiátory vůbec vlastnit, natož je trénovat a úspěšně se s nimi účastnit zápasů a na nich vyhrávat ceny a odměny.

Základem vašeho herního pole je zelená louka s několika místy vhodnými ke stavbě. Postavíte si tábořiště, u kterého se vaši otroci mohou scházet. Ty si zakoupíte na trhu, jejich cena je samozřejmě úměrná jejich vlastnostem. Označení „otroci“ skrývá dvě složky – pracanty a gladiátory. Když si zakoupíte prvního z nich, je vhodné postavit kuchyni. Tam pečou pracanti chléb, určený gladiátorům. Pro ty zbudujte cvičiště a lukostřelecký plácek. Poté následuje knihovna, dále jakási marodka, hřbitov a kovárna. K jejich provozu potřebujete další pracanty. Jak roste jejich počet, narůstá na palčivosti jeden problém, a totiž mzdy.

Gladiator TrailsMzdu musíte platit jak pracantům, tak gladiátorům. Už když si je kupujete, vidíte informaci o jejich současném platu. Ten ale s postupem času musíte zvyšovat, protože čím déle vaše pracanty, respektive gladiátory, zaměstnáváte, tím klesá jejich spokojenost 
– tudíž produktivita. A jak jinak ji zvýšit, než právě hrstí zlaťáků? Od začátku hry se ale objem zlata ve vaší truhle neustále zmenšuje, neboť neděláte nic jiného, než že kupujete parcely, stavíte budovy, kupujete otroky a ještě jim platíte za práci. Jediným možným ziskem financí jsou gladiátorské zápasy.

Vámi koupení gladiátoři z trhu s otroky jsou zpočátku slabí, neškodní chlapíci. Vaším úkolem je samozřejmě z nich udělat ty největší borce, svalovce, prostě ideální válečníky. Pro ně je základním údajem síla. Tu si zvyšují posilováním na cvičišti. Jakmile jim naroste trochu té svalové hmoty, můžete s nimi vyrazit na váš první zápas. Zápasy se dělí do čtyř výkonnostních tříd. V aréně na vás čeká velmi slabě a zjednodušeně animovaný souboj s… kostlivcem. Ano, s kostlivcem. Pak bojujete s obry a k lidským protivníkům se dostanete až ve třetí a čtvrté třídě. S obtížností zápasů roste i výše odměny pro jejich vítěze. Samotný souboj prakticky neovládáte, maximálně můžete vybrat, jaký útok váš gladiátor použije. Na výběr máte mezi klasickým mečem, pak lukem, ale gladiátoři dovedou i kouzlit. Jak bude který z nich úspěšný, závisí na jejich vlastnostech.V knihovně si zlepšují schopnost ovládat magii, naopak na lukostřeleckém plácku potřebnou obratnost. 

Gladiator TrailsTechnické zpracování je bohužel velmi slabé a zejména souboje by šly jistě v dnešní době ztvárnit lépe. Hudba je příliš monotónní, ale naštěstí jde vypnout, tak si ke hře pusťte raději nějakou zdařilejší. Tyto všechny negativní prvky přispívají ke špatné hratelnosti Gladiator Trials. Přestože je celá hra rozdělena na několik scénářů, je příliš prostá a jednotvárná. Když si totiž vybudujete dobré zázemí pro své gladiátory, stačí je už jen posílat střídavě léčit, pak posilovat, pak léčit, pak posilovat. Když jsem Gladiator Trials instaloval, tak jsem doufal, že půjde spíš o nějaký „gladiátorský manažer“, třeba na způsob slavných fotbalových manažerů. Přesto nemohu Gladiator Trials upřít dávku originality, ale celkově je to hra koncepčně příliš chudá. Skýtá hodně zajímavých nápadů, povětšinou bohužel nedotažených do konce. Kdyby byly souboje rozvedeny trochu podrobněji, nebo naopak tréninková stránka byla propracována víc do hloubky, byl by to jistě významnější počin. Takto ho ani editor scénářů nezachrání před zapomněním. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz