Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Globalization - získejte monopol na trhu

  12:00aktualizováno  28. května 10:36
Postavit si malý obchůdek není až tak složité, vybudovat supermarket, díky němu vytvořit celou síť po celém světě až získáte monopol již tak jednoduché není. Troufnete si na to?
70

Globalization

Platforma: Freeware
Výrobce: bagjuice

Stáhnout

Globalization V případě, že jste snad již znuděni těmi stále stejnými a jen málo obměnami disponujícími hříčkami, musíte se na serveru Experimental gameplay cítit doslova jako doma. Všechny zdejší hry totiž nevynikají komplexností či zpracováním, ale spíše svým jedinečným nápadem, který lze ve většině případů označit za naprosto originální – to je ostatně také případ Globalization, který se účastnil nedávno pořádané soutěže, kde bylo úkolem stvořit hru na téma Konzumace, přičemž doba na to zadaná bylo vcelku krátkých 14 dní. Autor Globalization si však s námětem poradil za zhruba 6 dnů a i přes to se stihl umístit na jednom z dvou vítězných míst.

Přítom není zpracování či námět Globalization stejně jako většiny her ExperimGlobalization ental Gameplay nic přehnaně složitého. Po spuštění a prokliknutí jednoduché informační obrazovky se ocitnete přímo na hrací ploše kterou bezezbytku zabírá mapa světa. Ta je zpracována vesměs jednoduše, jediné co je od sebe barevně odlišeno jsou moře a kontinenty. 

Úkol je pak vcelku jednoduchý. Začínáte s malým finančním obnosem na účtu a jedním či několika vybudovanými supermarkety. Ty vám vydělávají další a další penízky a vy si je nemáte za úkol ukládat na zahraniční účty a skladovat do stáří nýbrž je prakticky okamžitě investovat do výstavby nových obchodů, díky čemuž se zvýší počet vašich klientů a s tím spojené výnosy. Důležité rovGlobalization něž je, na jakém místě supermarket postavíte – každé totiž vydělává trochu více. Poté co již spolu s protivníkem který buduje minimálně stejně rychle obsadíte celou zeměkouli bude na čase začít přejímat obchodní centra od vašeho protihráče, což však vyjde ještě dráž než výstavba nových. Odměnou za vaše snažení vám však bude zvyšující se rychlost naskakování nových peněz na účtu, což za to myslím stojí. Hra pak končí ve chvíli, kdy se vám nebo protivníkovi podaří ovládnout celou planetu. 

Hratelnost na první dvě nebo tři hry je každopádně zajímavá. Zběsilé klikání, zjišťování ceny pozemku či supermarketu na daném místě a snaha být prostě rychlejší než váš protivník. Žel na příliš dlouho vám to nevystačí, neboť začne být Globalization za několik málo chvil stereotypní a u hry vás neudrží ani úžasná grafická stránka, která v případě této hry patří spíše k průměru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 39 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz