Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

glTron - závody v úžasném provedení

  12:00aktualizováno  9. března 11:10
Souboj několika jezdců v uzavřené aréně, to jest to, co vám dnešní hra nabízí. Díky zpracování v OpenGL vás však čeká povýšený herní zážitek této klasiky.
70

glTron

Platforma: Freeware
Výrobce: Andreas Umbach

Stáhnout

glTronglTron je další z řady remaků klasického tronu, který si svým jednoduchým herním principem získal sympatie obrovské masy hráčů. Ačkoliv je alternativních možností opravdu velká řada (klonů naleznete v internetových archivech volně šířitelných her desítky, možná že stovky), glTron se snaží získat sympatie hlavně svým grafickým zpracováním a propracovaností herního enginu, který nabízí velmi širokou škálu možností a předvoleb. Možná, že i právě proto je dnes zde.

Základní princip hry zůstal nezměněn, a tak je celá hra jen a pouze o tom, že v uzavřené aréně bojujete s protivníky, kteří mají stejný úkol jako vy: zvítězit. To lze zařídit pouze jediným jediným způsobem. Vaši protihráči musí narazit buďto do zdi arény nebo do zdi, která je určená dráhou vašeho motocyklu, či co je to zač. Taktik jak toho dosáhnout je spousta, každý hráč má jistě tu svoji, kterou považuje za nejlepší.

glTronZmiňoval-li jsem se o propracovanosti hry a množství předvoleb, nečinil jsem to jen tak zbůhdarma. Ve hře jich je opravdu hromada, kterou by jste mohli vidlemi přehazovat. Zaprvé zmíním možnosti hráče. Hrát totiž můžou až čtyři hráči na jednom PC, můžete si to však dát i proti PC. Počet hráčů lze pochopitelně libovolně upravovat. Mezi další vymoženosti patří čtyři různé herní módy, možnost nastavení velikosti arény, rychlosti hry, či dokonce inteligenci virtuálních protihráčů. A to už opravdu stojí za to. I když je možností nastavení ve hře více, nemá cenu je zde všechny jmenovat, to jistě chápete.

Pokud budeme hodnotit to co vidíme, jistě budeme hodnotit kladně. Hra totiž disponuje opravdu kvalitním grafickýmglTron zpracováním, které taktéž nabízí ještě další rozšiřující volby, se kterými lze v případě kvalitního stroje dosáhnout vynikajících detailů, i ve vysokých rozlišeních. Hra obsahuje i možnost libovolné změny kamery pomocí myši. Hudba i zvuky hře opravdu sedí, tudíž tyto dva aspekty lze ve hře označit jako téměř dokonalé - laicky řečeno, nemůžeme si na nic stěžovat.

Co říci závěrem? Je toho hodně, ale lze to shrnout i do jedné věty. Zkrátka a jednoduše lze označit tento klon známé a oblíbené hry, jako jeden z velmi zdařilých, který si jistě zaslouží více, než půlhodinu hraní a cestu do koše. Díky velmi příznivé velikosti pak nebude problémem ani pro modemáře, aby si hru stáhnul. A tak už nezbývá než vyřknout ortel ve stupnici jedna až deset. Dle mého názoru si hra jistě sedm bodů zaslouží, nemyslíte?


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz