Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Glug Glug - dobrodružství na dně oceánu

  12:00aktualizováno  1:22
Remake zdařilé hry z roku 1984. Povede se vám vylovit poklad, číši a kotvu ze dna oceánu dříve, než vás některý z mořských živočichů zahubí. Pokud si myslíte, že to zvládnete, vyzkoušejte si to v dnešní gamesce.
60

Glug Glug

Platforma: Freeware
Výrobce: Steve Evans/CRL

Stáhnout

Glug Glug Osmdesátá léta byly obrovským rojištěm nezapomenutelných hodnot a to v mnoha oblastech. Vznikala kvalitní muzika, filmy, knihy a objevilo se i mnoho dobrých her a to téměř pro všechny platformy. Že byla produkce her obrovská už v osmdesátých letech se lze přesvědčit i na mnoha softwarových archivech na internetu. Skoro 6000 běžných a přes 1600 textových her lze najít na této adrese, který se zabývá hrami pro počítače ZX Spectrum/Sincalir nebo jejich československý klon Didaktik. Na českém webu www.c64.cz lze zase nalézt více než 1500 her pro Commodore 64 a tento výčet by jistě mohl pokračovat. Navíc games pro zmíněné platformy existuje několikanásobně více a jejich sbírky v archivech bohužel nikdy nebudou kompletní.

Glug Glug V roce 1984 vzniklo pod tvůrčí hlavičkou Steve Evans/CRL dílko Glug Glug. Byla to hra z podmořského světa, v níž ovládáte potápěče, který musí na loďku nad sebou, s níž je spojen vzduchovou hadicí, odnést ze dna moře předem dané poklady a přitom se nesmí nechat chytit nějakým vodním živočichem. Bránit se před nimi může střelbou, ovšem jejich počet je stále dorovnáván a tak máte nepřátel vždy dostatek. Máte-li zájem, můžete si pomocí internetového emulátoru 48K Java Spectrum Emulator zahrát původní hru Glug Glug z roku 1984. Vše naleznete na této adrese.

Glug Glug Asi nejrozšířenější variantou hry byl u nás Glug Glug právě pro ZX Spectrum a tato hra je dobře hratelná dodnes při použití jakéhokoliv emulátoru, nejen pomocí zmíněného internetového 48K Java Spectrum Emulator. V roce 2003 vytvořil Geekay stejnojmennou gamesu "Glug Glug" v novém aranžmá určenou pro operační systém Windows a tu vám právě dnes přinášíme na PH.
Od původní hry se Glug Glug pro Windows liší především lepší grafikou a zvuky běžícími přes sound blaster, což je ovšem dáno technologickým vývojem. Herní princip však zůstává stejný.Původní verze pro ZX Spectrum zabírala jen 20 kB, ta pro Windows je rapidně větší a rozbalená vám na disku zabere 3,12 MB. I to je důsledek užívání nových technologií. Zábavnost ovšem zůstává stejně vysoká jako před 21 lety, což je důvod si Glug Glug stáhnout. Udělejte to.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz