Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Glug Glug - dobrodružství na dně oceánu

  12:00aktualizováno  1:22
Remake zdařilé hry z roku 1984. Povede se vám vylovit poklad, číši a kotvu ze dna oceánu dříve, než vás některý z mořských živočichů zahubí. Pokud si myslíte, že to zvládnete, vyzkoušejte si to v dnešní gamesce.
60

Glug Glug

Platforma: Freeware
Výrobce: Steve Evans/CRL

Stáhnout

Glug Glug Osmdesátá léta byly obrovským rojištěm nezapomenutelných hodnot a to v mnoha oblastech. Vznikala kvalitní muzika, filmy, knihy a objevilo se i mnoho dobrých her a to téměř pro všechny platformy. Že byla produkce her obrovská už v osmdesátých letech se lze přesvědčit i na mnoha softwarových archivech na internetu. Skoro 6000 běžných a přes 1600 textových her lze najít na této adrese, který se zabývá hrami pro počítače ZX Spectrum/Sincalir nebo jejich československý klon Didaktik. Na českém webu www.c64.cz lze zase nalézt více než 1500 her pro Commodore 64 a tento výčet by jistě mohl pokračovat. Navíc games pro zmíněné platformy existuje několikanásobně více a jejich sbírky v archivech bohužel nikdy nebudou kompletní.

Glug Glug V roce 1984 vzniklo pod tvůrčí hlavičkou Steve Evans/CRL dílko Glug Glug. Byla to hra z podmořského světa, v níž ovládáte potápěče, který musí na loďku nad sebou, s níž je spojen vzduchovou hadicí, odnést ze dna moře předem dané poklady a přitom se nesmí nechat chytit nějakým vodním živočichem. Bránit se před nimi může střelbou, ovšem jejich počet je stále dorovnáván a tak máte nepřátel vždy dostatek. Máte-li zájem, můžete si pomocí internetového emulátoru 48K Java Spectrum Emulator zahrát původní hru Glug Glug z roku 1984. Vše naleznete na této adrese.

Glug Glug Asi nejrozšířenější variantou hry byl u nás Glug Glug právě pro ZX Spectrum a tato hra je dobře hratelná dodnes při použití jakéhokoliv emulátoru, nejen pomocí zmíněného internetového 48K Java Spectrum Emulator. V roce 2003 vytvořil Geekay stejnojmennou gamesu "Glug Glug" v novém aranžmá určenou pro operační systém Windows a tu vám právě dnes přinášíme na PH.
Od původní hry se Glug Glug pro Windows liší především lepší grafikou a zvuky běžícími přes sound blaster, což je ovšem dáno technologickým vývojem. Herní princip však zůstává stejný.Původní verze pro ZX Spectrum zabírala jen 20 kB, ta pro Windows je rapidně větší a rozbalená vám na disku zabere 3,12 MB. I to je důsledek užívání nových technologií. Zábavnost ovšem zůstává stejně vysoká jako před 21 lety, což je důvod si Glug Glug stáhnout. Udělejte to.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz