Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Goal Zone - tak má vypadat hokej!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:05
I když máme před sebou ještě velký kus léta, nebylo by na škodu se trošku ochladit nějakým zimním sportem. Bude se jednat o jeden z nejznámějších zimních sportů a to samotný hokej. Jenže hokej velmi netradiční, jelikož tu nebude hrát za žádné mužstvo, ale za panáčka, který střílí na branku.
60

Goal Zone

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Bérubé

Stáhnout

Kdo by se alespoň jednou v životě nechtěl postavit před nějakého světoznámého hokejového brankáře a nasázet mu do klece spoustu školáckých branek. Toho, komu se tento sen ještě nikdy nesplnil a už ví, že asi nesplní, možná potěší dnešní jednoduchá, zato velmi zábavná hra. Vaším úkolem tu bude co nejvíce znemožnit lapajícího brankáře. Sice se nejedná o žádného světového borce, ale na začátku si na něm jistě vylámete zuby.

Zone

Při stahování hry jsem toho od ní moc nečekal. Neviděl jsem žádné obrázky, takže jsem jen doufal, že to nebude žádný děsný propadák. Ale už při instalování hry, která mě docela překvapila, začaly mé pesimistické představy opadat. Jelikož se po instalaci nikde neobjeví ikonka ke spuštění hry a musíte se tedy ke hře prokousat spoustou složek, dopsoručuji nastavit si cíl instalace někam, kde vám to bude nejlépe vyhovovat. Aspoň, že si hru můžete spustit ihned po instalaci. Ta proběhne v mžiku oka, takže žádné dlouhé čekání nečekejte:-).

Goal Zone obsahuje velmi jednoduché a přehledné menu, ve kterém se pohybujete pouze stisky kláves. Myšku zde můžete úplně odložit. Tradiční položky, jako jsou Start, High Score, Nápověda nebo Konec hry, je asi netřeba vyjmenovávat, takže se rovnou pusťme do hry.

Pokud jste použili prvně jmenovanou položku, pak se před vámi objeví velká černá obrazovka, v jejímž středu probíhá samotná hra. Ale neměli byste se nad ničím zastavovat, jelikož tu nemáte žádný úvod a puk, do kterého se musíte rychle trefovat, na nikoho nečeká. Dole si budete moci všimnout „typického“ profíka hokejistu (za něho hrajete vy), který se už jenom těší, až svého soka vyklepne. Ten se ale nevzdává bez boje a lehce se pod maskou usmívá. Vaším úkolem bude, abyste mu v daném limitu jedné minuty nastříleli co nejvíce branek. Aby hra nebyla zase tak krátká a více připomínala pravý hokej, autor Martin Bérubé (od něho jste tu už mohli spatřit např. hru Tank) do ní doplnil možnost hraní všech tří třetin. To se mu báječně hodilo a každou třetinu použil jako další level, který je už o něco těžší.

Zone

Hlavního panďuláka ovládáte pouze šipkami. K pohybu ho uvedete šipkami do stran a střílíte zbývajícími dvěma šipkami – nahoru a dolu. Protože by bylo docela nudné střílet jen do jednoho místa, můžete brankáře třeba překvapit střelou pod víko, houslemi nebo třeba pořádnou peckou dolu k tyči. Právě k tomu vám slouží šipky dolu a nahoru. Jak je budete kombinovat a jaký další fígl s nimi dokážete vymyslet je jen na vás. Já jsem přišel pouze na tyto tři možnosti. Pokud vstřelíte branku, rozbliká se za brankářem červené světýlko. Počet vstřelených branek, zbývající čas nebo v jaké jste právě třetině si můžete zjišťovat v info panelu v levém horním rohu.

Co se týče technického zpracování, tak to je opravdu hodně nevyrovnané. Jednoduchá malovaná grafika zrovna není tím, co by vás mohlo nějak nadchnout (no i když možné je všechno:-)). Zato stránka hudební na mě udělala velký dojem. I když tu neuslyšíte žádnou doprovodnou muziku (i když by to nebylo špatné), rozhodně se vám budou líbit zvuky. Odpálení puku je stejně působivé jako když trefíte třeba tyč nebo brankářovy betony. A co třeba když vstřelíte gól? To se pak rozkřičí celý pomyslný stadion. Prostě ideální oddychovka, která příjemně pobaví. Na žádné dlouhé paření to jistě není, ale za pozornost či dokonce zahrání to rozhodně stojí. To mi věřte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 227 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz