Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Goat in the Grey Fedora - návod

  12:00aktualizováno  12. září 4:52
Goat in the Grey Fedora patří ke středně dlouhým freeware adventurám s několika záludnějšími puzzly. Proto jsme připravili kompletní návod, jenž vás provede krůček po krůčku novým dobrodružstvím detektiva Nicka Bountyho.

Goat in the Grey Fedora Po rozhovoru s Kitty seberte z kanceláře špionskou sadu a pravítko ze stolu. Pak vyražte do města. Nejprve zkuste navštívit Kitty doma. Tam je ale zamčeno, takže zbývá lokace právnické kanceláře. Promluvte si se sekretářkou, ukažte jí fotografii sošky a pokuste se ji přesvědčit, že jste právník. Otestuje vás z právnického jazyka, takže postupně vyberte repliky, jež dávají smysl: habeas corpus, ex posto facto a modus operandi. Nyní můžete vejít do kanceláře Kittina otce. Sejf je pevně zamčený (při této příležitosti můžete otestovat C4 ze špionské soupravy a zjistit, že je k ničemu), takže pouze seberte kazetu ze stolu a v kopírce si nechte udělat otisk obličeje.

Pokračujte do čínské čtvrti. U stánku s novinami zkuste sebrat časopis o skulpturách a promluvte si s prodavačkou. Budete si muset vyrobit maňáska. Použijte na sebe pravítko, kazetu a fotku obličeje z kopírky - a voila, je tu loutka. Goat in the Grey Fedora Ukažte ji prodavačce, sehrajte s ní srdceryvné divadlo a přečtete si svou odměnu, vytoužený časopis. Dozvíte se, jak zjistit stáří sošek. Nyní navštivte obchod anglického prodavače. Vyptejte se ho na sošku: vyjde najevo, že si ji koupil jistý pan Trosser. Pokuste se všemi možnými způsoby získat jeho záznam z databáze: při této příležitosti zjistíte, že fotoaparát ze špionské soupravy je k ničemu. Nechte si tedy založit kartičku vlastní: Nick automaticky vyplní jméno. Zatím ji ale prodavači nedávejte.

Pokračujte do vedlejšího obchodu. Promluvte si s prodavačem a kupte si černou žárovku a "vaši bustu". Tu si prohlédněte v inventáři, načež hmotu přilepte na zadní stranu kartičky. Dejte ji Angličanovi v předchozím obchodě a na otázku ohledně jména odpovězte tak, aby vás zařadil pod písmeno "T". Pak si kartu vyžádejte zpátky: na zadní stranu se obtiskly Trosserovy údaje. Jak prosté!

Goat in the Grey Fedora Vyražte za Trosserem do jeho bytu. Prozkoumejte místnost s falešnými soškami: bude třeba zjistit, která koza je ta pravá. Vypněte jednu z lamp, vymontujte žárovku a dejte místo ní černou. Lampu zase zapněte a vypněte druhou, jež dosud svítí. Nyní prozkoumejte sošky a vyberte správnou z nich. Vyjděte ven a pokračujte do čínské restaurace. Promluvte si se Samem, který vám dá sirky, ochutnejte oříšky v misce a místnost zase opusťte. Odchytili si vás dva ostří hoši, takže je nechte zapojit bombu, následně kopněte do předmětu pod vašima nohama a užijte si výbuch a vaše věci, které vám spadly do dlaní. Zkuste lano přeštípnout kleštěmi ze špionské soupravy: i ony jsou úplně k ničemu. Naštěstí je ale můžete přepálit. Pak seberte bombu, otevřete krabici a použijte výbušninu po sledu šílených událostí na obřího krakena.

Zloduši vám nesebrali sošku, takže s ní spěchejte do Kittina domu. Prozkoumejte časopisy a noviny na jejím stolku, pusťte si v televizi zprávy a ochutnejte bonbóny v misce. Goat in the Grey Fedora Pokračujte do koupelny, kde potkáte staré známé. Po vysvětlení trapného nedorozuměníá prozkoumejte zbytky rozbité sošky: je tam klíč. Kam by mohl patřit? Kitty přece říkala, že měl otec sošku v práci... otevřete klíčkem sejf a přečtěte si, oč tu vlastně jde. Bude třeba Kitty darovat falešnou sošku. Trosserův dům už je vám uzavřen, naštěstí je tu ale čínský obchodník, který už jednu i s falešným klíčem přichystal, jako by to tušil.

Ve chvíli závěrečné konfrontace s šílenou feministkou Kitty třikrát vystrčte nad stůl maňáska a dál jen sledujte, jak se bortí její plány na zničení všech mužů a ovládnutí světa ženami...

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz