GoGo - běž a střílej!

  12:00aktualizováno  12:28
Svět je zvláštní místo pro život, obzvláště ten, ve kterém se ocitnete v této hře. Životním údělem pro Vás bude nekonečný běh a boj s obrovskými koulemi. Že to zní nezajímavě a nudně? Opak je pravdou!
50

GoGo

Platforma: Freeware
Výrobce: Darthlupi

Stáhnout

GoGoKdo by čekal, že hra, kde autor využil v podstatě jen šedou, černou a bílou barvu může být tak chytlavá. Já tedy rozhodně ne, ale po nějaké době mě toto dílko přesvědčilo a hraní mě docela bavilo. Možná je to tím, že GoGo nepatří ke klasickým hrám jakých je možné na freewarové scéně každý den spatřit desítky. Autor se snažil o trochu originality a to nejen po stránce herní, ale také grafické. A to je v dnešní době nekonečných remaků a kopií jiných her určitě dobře. Ve hře nehledejte nějaký příběh, žádný tu není, můžete si buď prohlédnout jak se hra hraje a nebo se rovnou pustit do akce. Cíl hry je prostý, přesto ale zábavný. Na obrazovce ovládáte bílého panáčka, který s neuvěřitelnou vytrvalostí běží pořád vpřed. Země je zdá se nekonečná a po nějaké době si začnete říkat, jak tohle všechno bude pokračovat, protože se nejdříve nic neděje. Nakonec se ale přeci jen začnou dít věci. Na černém nebi se náhle objeví celá řada koulí a s neomylným smyslem pro orientaci se začnou snášet k zemi. Vaším úkolem j zabránit jim spadnout až na zem, takže je rychle začnete likvidovat přesnou střelbou. Ale pozor! Přesnost není to nejdůležitější, mnohem podstatnější je správná munice. Všechny koule mají v sobě namalovaný nějaký geometrický útvar a pouze střela se stejným znakem je dokáže zničit!

GoGoProto musíte neustále měnit munici a dávat pozor aby se žádná koule nedostala příliš nízko. Naštěstí když se tak náhodou stane a nějaká ta koule Vám proklouzne, neznamená to konec hry. Pouze se tak o něco sníží šance na postup do dalšího levelu. Při zničení koule je totiž ukazatel posunu do dalšího levelu posunut více k cíli, naopak pokud Vám nějaká koule proklouzne, vrátí se onen ukazatel více na začátek. Pokud Vám koulí proklouzne moc, ztratíte jeden ze svých třech životů a celý level musíte opakovat od začátku. Brzy zjistíte, že likvidovat koule po jedné a často měnit munici stojí velice mnoho času a tak bude nutné nějak odklidit více koulí jedinou ranou. Ale jak na to? Je to jednoduché, stačí když objevíte několik koulí se stejným symbolem které se navzájem dotýkají. Zničení jedné vede k zániku všech takto spojených koulí a k tučnějšímu bodovému zisku. Jakmile se naučíte tohoto faktu dobře využívat zjistíte že je hra mnohem lepší a akčnější než předtím. Brzy se také dočkáte odměny ve formě různých bonusů - některé Vám vylepší zbraň natolik, že nebudete muset určitou dobu měnit munici, Vaše nové náboje budou likvidovat jakékoliv koule. Pak jsou tu také bonusy pro rychlejší posun do dalšího levelu nebo zrychlení běžící postavičky. V dalších levelech samozřejmě dochází ke ztížení hry, koule padají rychleji a najít nějaké se stejným symbolem co by se dotýkali je stále obtížnější.

GoGoJak už bylo řečeno, grafická stránka hry je přinejmenším tak originální jako hra samotná. Někomu se sice může zdát využít jen odstínů šedi trochu moc přehnané, přesto hra nevypadá ošklivě, spíš naopak, šedý kabát jí sluší. Velice podařený je hudební doprovod a veškeré zvuky, dodávají hře na akčnosti a dynamičnosti, vše do sebe velmi dobře zapadá. Také ovládání je velice jednoduché, postačí Vám mezerník a kurzorové šipky. Malou nepříjemností je poněkud dlouhé nahrávání hry a velká prodleva mezi začátkem nového levelu a okamžikem, kdy z nebe začnou padat bílé koule. Celkově je ale GoGo podařeným dílkem, které si bezpochyby najde své příznivce. Můžete se neustále snažit překonávat staré rekordy, nebo se jen prostě bavit, volba je na Vás. Každopádně by byla škoda nechat si tuto zajímavou hru ujít!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz