Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Golden park II - zachraňte Zeměkouli

  12:00aktualizováno  13. října 10:25
Všichni, kteří jste si oblíbili postavičku malého Kennyho, známou ze seriálu South Park, budete jistě velmi potěšeni, že se nám objevuje na herní scéně znovu. Tento malý, ale urputně bojující hrdina se ani tentokrát nenechá zahanbit, takže všichni tito nepřátelé, kteří přiletěli na Zem budou přivítáni, jak si to sami zaslouží.

Golden Park 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Binary Moon

Stáhnout

Golden Park 2

Tato freeware se mi zpočátku příliš nezamlouvala, ale postupně jsem se nechala zcela strhnout jejím dějem, neboť mi to nedalo a chtěla jsem dosáhnout co nejlepšího výsledku. O co ve hře jde? Na zemi přiletěli z neznámé planety Ufoni, jsou jich celé roje, aby však mohli naši Zemi zničit a pokračovat v jejím obsazování, musejí nejdříve dosednout na přistávací plochu a teprve odtud mohou pokračovat v okupaci Země. Brání jim v to jedna, za to ale velmi podstatná skutečnost, tuto přistávací plochu brání již zmíněný malý hrdina, jménem Kenny, který těmto agresivním Ufonům více méně úspěšně zabraňuje v přistání. Střílejí proto po něm ze svých korábů, seč jim jejich síly stačí.

Hned po spuštění hry se objeví 24 létajících talířů, po osmi ve třech řadách, které se samy pohybují po obrazovce zprava doleva a jejich úpornou snahou je zasáhnout našeho malého hrdinu a tak ho zlikvidovat. Jeho snažení je však naprosto shodné s jejich, jenomže obrácené. Kenny střílí po těchto vetřelcích střídavě z obou svých ručiček, podle toho, jakým směrem se právě pohybuje a tak sundává z oblohy jeden létající talíř za druhým, při tom ovšem musí uhýbat ufonským střelám, které na něho z létajících talířů dopadají.. Pokud si budete myslet, že je to naprosto lehká záležitost, budete velmi brzy vyvedeni z omylu. Nepřátelská taktika se bude rychle měnit po zjištění, že jste jejich důstojnými odpůrci.

Golden Park 2

Zpočátku se létající talíře pohybují velice pomalu, takže není žádným velkým problémem je sestřelovat. Platí zde ale jedno základní pravidlo, snažte se setřelovat nejdříve vždy tu nejnižší řadu, protože létající talíře po každém přelétnutí přes vaši obrazovku zprava doleva a naopak, sestoupí o jednu řadu níže. Pokud je tedy necháte sestoupit až na vaši úroveň, dopadnete při nárazu talíře do vás stejně tak, jako by vás zasáhly jejich střely, zemřete a začínáte znovu. Tato skutečnost je jedním, alespoň podle mne, z nedostatků této jinak zajímavé 2 CD hry, neboť hru nelze ukládat. Někdy jsem již téměř zuřila, když jsem se dostala do vyšších levelů a po zabití Kennyho jsem vždy musela začít hrát znovu od prvního levelu.

Golden Park 2

Toto však není všechno, co vám bude způsobovat nemalé potíže. Jakmile se totiž budete dostávat do vyšších levelů, začnou se létající talíře pohybovat stále rychleji, rovněž podstatně začne vzrůstat počet na vás vrhaných střel, takže uhýbat před nimi, sestřelovat je a zároveň si chránit svoji kůži před nárazem talíře se zdá v těch vyšších levelech až téměř nemožné. Časem si ale zvyknete, naučíte se dokonale ovládat postavičku Kennyho a získáte zkušenosti s tím, jak nejlépe posunovat Kennyho do míst, kde mu hrozí to nejmenší nebezpečí. Chce to ale opravdu velkou trpělivost a nenechat se odradit prvními neúspěchy, jakmile získáte praxi v ovládání, určitě hře příjdete na chuť.

Hra zřejmě nemá žádný konec, jde v ní o to, dosáhnout co největší počet bodů za sestřelené létající talíře. Dalším nedostatkem hry je, že se děj odehrává stále v tom jediném obraze, rozhodně by jí prospělo, kdyby se po určitém počtu odehraných levelů herní prostředí změnilo. Také již zmíněná absence ukládáni je hře na škodu, obě tyto skutečnosti se mohou projevit tak, že hra se pak jeví zcela jako fádní přestane vás bavit. Zvukově je však na tom hra více než dobře, i obrazové efekty po zásahu talíře i Kennyho jsou na výši. Podařilo se mi dostat až do 16. levelu a získat tak 6245 bodů. Myslíte si, že je to málo a dokážete se dostat dále a získat ještě více bodů než já? Tak to zkuste, přeji vám hodně štěstí.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz