Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GoldenEye 2D - jako za starých časů

  12:00aktualizováno  6:30
Ačkoliv je GoldenEye 2D arkádovou akční hrou, nečekejte od ní žádné krvavé hody. Hlavní hrdina, tajný agent, se vyžívá spíše v pomalejším a promyšlenějším stylu řešení, přičemž dává větší důraz na přesné míření než desítky vystřelených projektilů.
70

GoldenEye 2D

Platforma: Freeware
Výrobce: Perfect Run

Stáhnout

Golden EyeGoldenEye 2D spíše než moderní herní pecku připomíná doby již dávno minulé. Ostatně z okolních obrázků nás očividně do očí nebije moderní a detailní 3D grafika, místo toho se na nás směje do zelené barvy laděné prostředí, které je doplněno černou barvou, což může kde komu připomenou již dávno minulé časy, kdy hernímu průmyslu velely malé zařízení jako je kupříkladu Game Boy, na něž by ostatně byla dnešní hra jako vyšitá.

Golden Eyekoliv je hlavní hrdina jakýmsi špionem, není GoldenEye 2D žádnou komplexní záležitostí, čemuž odpovídá jen dvojice akčních kláves, které při hraní využijete (do počtu není pochopitelně započítána šipka doprava a doleva, kterou je ovládána chůze). Dvojice akčních tlačítek odpovídá i počtu schopností, které hlavní hrdina dostal do vínku. Za prvé to jsou skoky, které využije pro dosahování nízko posazených plošinek, na nichž se může kupříkladu ukrýt před nepřáteli, kteří podobnou možností nevládnou. To ale pochopitelně neplatí pro všechny a tak bude třeba daleko častěji použít možnost Golden Eyedruhou a sice střelbu. Ta sází spíše na přesnost než množství vystřelených projektilů, čímž se ostatně řídí i vaši protivníci a z toho vyplývá celkový charakter hry jako takové. Žádnou frenetickou akci rozhodně nečekejte, protivník i když stojí přímo proti vám vystřelí vždy jen jednu obří smrtící kouli za určitý časový úsek. Ta navíc letí pěkně pomalu, což vám dává dostatečný čas utéct či spíše uhnout. A o tom to vlastně celou dobu je, na vás bude přiblížit se dostatečně k protivníkovi vystřelit, ukrýt se před střelou jeho a tak stále dokola, než jej zcela zničíte. Pokud se vám utéct nepodaří, přijdete samozřejmě k újmě na zdraví, přičemž poté, co bude vaše zdraví vyčerpané zcela, samozřejmě přichází konec levelu.

A ten se bude opakovat minimálně ze začátku nezvykle často. Pokud totiž něco autoři na GoldenEye 2D neodhadli, pak je to právě obtížnost. Ta byla vytažena nesmyslně vysoko, díky tomu jen málokdo zjistí, že tento projekt vlastně sestává jen z jednoho jediného levelu. Ten je ale na druhou stranu příjemně variabilní s pěti zbraněmi a dokonce i bossem na závěr. Pokud hledáte v žánru akčních arkád nějakou výzvu, sáhněte po tomto projektu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

18 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz