Goldyfrog - i žáby jsou na prachy

  12:00aktualizováno  9:20
Kdo by neměl rád žáby? Pomozte žabí hrdince z dnešní hry nasbírat velké množství peněz poházených po bludišti a dostat se vždy do dalšího levelu. Holandská arkáda vytvořená v Game Makeru čeká jen na vás.
60

Goldyfrog

Platforma: Freeware
Výrobce: JaJ Productions

Stáhnout

Goldyfrog

Je to dávno, vím, řekla tehdy tak pojď blíž a já neodolal. Tahra mě k sobě strašně lákala a já byl jen malý človíček. O čem mluvím?Moje babička pracovala tehdy v jedné okrajové části Jihlavy a nedalekood místa, kde se nacházelo její pracoviště, bylo i neveliké nákupnícentrum postavené ještě za dob tvrdé totality. Kromě mnoha obchodů bylosoučástí nákupního centra i několik hospod a po revoluci otevřenávideo-herna. Součástí video-herny bylo asi dvacet automatů, ale jenněkteré byly nové. Většina vypadala jako vyřazené automaty od našichzápadních sousedů. V Německu či Rakousku byly ty automaty zřejměokoukané, ale u nás ještě táhly. Snad proto tam trávilo své volnéchvíle mnoho mladých.
 Já byl v té době ještě malý výrostek, ani videohry jsem domaneměl, ale přesto vždy, když jsme šli babičku navštívit do práce,stavili jsme se do oné video-herny a já hrál hru, jejíž název si nynínemohu vybavit, protože ho z mé hlavy zřejmě vypudil běžící čas, bylapodobné té hře, kterou zde dnes recenzuji, jen byla jinak - snad lépe,zpracovaná a v hlavní roli nebyla žába. Na jméno té hry si však už dnesnevzpomínám. Pojďme se ale podívat na tu pařbu, která je té zmíněnégamesce z automatů podobná a kterou se zde dnes chystám zrecenzovat.

Goldyfrog

Ta hra nese název Goldyfrog a je vytvořena za pomocívývojářského nástroje Game Maker. Ačkoliv je Game Maker nenáviděn mnohaprogramátory a v něm vytvořené produkty jsou mnoha lidmi považované zapodřadnější, opak je často pravdou. Viděl jsem již nespočet vydařenýchdílek, která vznikla za pomocí tohoto holandského vývojářského nástrojea Goldyfrog mezi ně rozhodně patří.
 Ve hře si vžijete do role žáby v plavkách a za úkol budetemít sbírat po bludišti poházené peníze. Za peníze získáváte body aprotože hlavním úkolem je nasbírat, co nejvíce bodů, tak je to asinejdůležitější, o co se máte starat. V čem je háček? Na zdech bludištějsou umístěny hlavy a z nich vylétávají bomby, které padají náhodně dobludiště a po chvilce vždy explodují. Vaše žabka tak musí utéct předbombou dříve, než ji výbuch bomby ubere energii. V bludišti občas takénarazíte na ksichtík žáby, pokud jich seberete dostatek, pokračujete dodalšího kola. No a pak ještě můžete potkat srdce, ty vám zase přidajíjeden život navíc.
Goldyfrog Ze začátku je to vcelkuzábavné, po čase to ale začne být docela stereotypní - stejně jako jinépodobné hry -  např. Pacman, Galaxian či Boulder Dash.
 Goldyfrog zabírá přibližně 2,5 megabajtu, což není zase tolika po grafické a hudební stránce je hra vydařená. Takže sečteno apodtrženo mi hra jako celek vychází jako průměrná arkáda pro ukracenípřebytečného volného času. Autorem tohoto softwarového produktu jeholandský tým JaJ Productions, stojící za řadou dalších games jakonapř. Bubble Rocket, Cannibal Machine či Eternal Galaxy. Ale nebudu vásuž zdržovat, pokud by jste měli chuť si Goldyfrog vyzkoušet, stačíkliknout na download.



Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly
V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil výrobek Mamavis – univerzální zábal, který přináší nemocnému komfortní využití tradiční léčebné metody Vincence Priessnitze.

Najdete na iDNES.cz