Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Goody - zlodějíčkem snadno a rychle

  12:00aktualizováno  12:48
Zajímá vás, jak těžký život má takový správný zlodějíček? Dnešní hra Goody by vám mohla odpovědět na spoustu zvídavých otázek, spolu s takovýmto hrdinou si totiž prožijete nezapomenutelné dobrodružství.
80

Goody

Platforma: Freeware
Výrobce: The Punisher

Stáhnout

GoodyGoody je v podstatě pouze přepracováním o něco starší hry a nutno dodat, že se za toto označení ani zdaleka nestydí. Ba co více, samotní tvůrci si slovíčko remake hodili takřka do názvu. Co se týče samotného principu, bylo by možné hru přirovnat k stařičkým hrám jako Dizzy, ovšem s lehkou obměnou.

Převlečete se vcelku netypicky do role pravého nefalšovaného bankovního lupiče, který svůj pytel s naloupenými penězi nepoloží na zem ani ve chvíli pořádného ohrožení. Nosí tmavé přiléhavé oblečení a je vždy připraven, potichu se vkrást na nějaké to vcelku zajímavé místo a zvětšit svůj naloupený obnos.

Jak to však vypadá, za jeho činy jej trestá celý svět, který se proti němu jakoby spikl. Ve světě, kde se totiž ocitl jej takřka na každém rohu čeká nebezpečí a to v mnoha případech pořádně netypické. 

GoodyNavíc nejste lupič nikterak moderní, vybavený nějakými tichými zbraněmi, nevzbuzujícími údiv okolních chodců. Ba právě naopak, Vaším jedinou zbraní se totiž stane lehce netypická, růžová cihlička, která má snad jen jeden klad – a to že nikdy nedojde. Naopak velkým záporem je míření, které může být zpočátku dosti nepřesné. Náš hrdina totiž kostku odhodí vždy na stejnou vzdálenost, tudíž neexistuje, že byste začali po nepříteli pálit až z bezprostřední blízkosti. Až na několik málo výjimek totiž budete muset likvidovat z trochu větší vzdálenosti.

Co se týče skladby, nepřátel, o té nelze říct takřka ani jedno špatné slůvko. Všechno je totiž dostatečně variabilní ba co víc, mnozí z protivníků vypadají dokonce vtipně či nápaditě. Setkáte se tak s babičkou zametající smrtící obláčky, s mocnýmGoody karatistou, kterého bude třeba složit až na dvě rány, krvelačným psem se svým páníčkem či prostě jen usměvavým měsíčkem, pálícím po vás kapky vody.

Navíc ani technická stránka na tom není nikterak zle, ba co více, je dosti příjemné hru pozorovat, to však především díky variabilitě a originalitě nepřátel, díky čemuž nikdy nevíte, čím vás hra překvapí na následující obrazovce, což je tedy rozhodně výrazné plus. Ačkoliv tedy Goody nepřekypuje detailní 3D grafikou, nejde o žádný přehnaně originální nápad, výsledné hodnocení si rozhodně zaslouží. Jestliže si jej totiž také stáhnete, hravě hned zjistíte, že si s ním užijete vskutku pořádnou kupu zábavy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz