Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gore Special Edition - vůbec neměř a všechno řež!

  1:32aktualizováno  1:32
Původně komerční hra Gore: Ultimate Soldier vychází nyní zdarma. Autoři vylepšili HUD, přidali textury ve vyšším rozlišení, nové zbraně a optimalizovali hru pro internetové hraní. Přidáte se?
88

Gore: Special Edition

Platforma: Freeware
Výrobce: 4D Rulers

  • hodně zbraní
  • rozmanité arény
  • málo postav

Stáhnout

Gore Special Edition 1

Gore Special Edition 1Říká se, že staré koště dobře mete. Bohužel hra Gore: Ultimate Soldier se zařadila do šedivé zóny průměru již před šesti lety, kdy vyšla jako áčkový titul (recenze na Bonuswebu). Co ale platí pro komerční hry, nemusí nutně platit pro svět freeware. Proto se ji autoři rozhodli hezky recyklovat a nyní ji vydávají jako freeware. Hlavní porce faceliftu se dočkala grafická stránka. Základní vizuální charakter zůstal sice stejný, ale textury jsou zcela nové a ve vyšším rozlišení. Přesto si hra zachovala původní atmosféru, což je jistě pozitivní. Tedy samozřejmě pokud máte rádi ponurou atmosféru jako v Quake 2 v kombinaci s cyberpunkovým světem jako v System Shocku. Dokonce i zachování původních "střev" z Gore: Ultimate Soldier je potřeba vidět v pozitivním světlem. Hra má totiž vysoce optimalizovaný síťový kód, velmi nízké nároky na počítač, takže se do online bitev můžete zapojit i s modemem. Ve stále více konkurenčním prostředí freewarovýchh MMO 3D akcí tak může oslovit hodně hráčů.

Gore Special Edition 2I když Gore: Special Edition obsahuje jakousi náhražku singleplayeru v podobě tutoriálu, je hlavně přizpůsoben pro online hraní. Příběh je zasazen do blízké budoucnosti, kdy mezi sebou svedou válku dvě nepřátelské frakce: UMC a MOB. Bojovníci UMC jsou uhlazení vojáci s konvenčními zbraněmi, kteří se dokáží chránit navzájem - zkrátka jako zodpovědní mariňáci. Mezi bojovníky MOB naopak najdeme různé podvratné anarchistické živly z okraje společnosti, kteří často používají v boji netradiční hračičky. Zbraňový arzenál čítá šestnáctku zbraní a náloží: od motorovky, přes obligátní brokovnici a plamenomet, až po miniverzi atomovky v baťohu. Design arén je velmi široký: od špinavých ulic newyorského gheta s tajemnými zákoutími a graffiti až po zcela futuristické levely ve stylu Quake 3 Arena s mnoha teleporty a skákadly. Tato roztříštěnost si asi ani většina hráčů nevšimne, protože v podobné řežbě jde hlavně o počet fragů.

Gore Special Edition 3Gore: Special Edition vypadá jako pohádková princezna Koloběžka: obutá a zároveň neobutá. Pokud však vycházíme z toho, že jde o prostou střílečku, podobná kontroverze je vlastně výhodou. Hra je vysoce optimalizovaná, obsahuje poměrně málo bugů a stojí za ní profesionální tým. V oblasti grafiky bychom našli i mezi freewarovými řežbami kvalitnější tituly, ale přesto patří po vizuální stránce k nadprůměru. Osobně se mi líbí vysoká detailnost, která jinde schází: povalující se popelnice, bedny a další předměty. Stěny taktéž nejsou pokryty pouhou repetitivní kobercovou texturou. Chcete-li si dobře zastřílet, pak vám Gore vyjde maximálně vstříc.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

88 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 111 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Porsche Panamera 4,0 4S...
Porsche Panamera 4,0 4S...

r.v. 2017, naj. 9 200 km, diesel
3 350 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz