Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grand Thrift Auto - další pokus o GTA

  12:00aktualizováno  6:18
GTA je již v současné době série v pravdě kultovní a většina hráčů jej chápe jako opravdový pojem na komerční herní scéně. Zahraniční tvůrce Joe Lesko se pak pokusil o přenesení tohoto velkolepého dílka do freeware podoby – jak dopadlo?
50

Grand Thrift Auto

Platforma: Freeware
Výrobce: Joe Lesko

Stáhnout

Grand Thrift AutoGTA je již v současné době série v pravdě kultovní a většina hráčů jej chápe jako opravdový pojem na komerční herní scéně. Zahraniční tvůrce Joe Lesko se pak pokusil o přenesení tohoto velkolepého dílka do freeware podoby – jak dopadlo?

Stačí jen letmý pohled na název této hříčky a náhodná zájmena písmene a rázem se z tuctové freewarovky stává profesionální komerční hra, dokonce jedna z nejzásadnějších v herní historii. GTA totiž byla a stále je komunitou stejně jako její následovníci milována pro neskonalou volnost v plnění úkolů a nelinearitu. Půjde Grand Thrift Auto v šlépějích GTA?

Ona zmiňovaná volnost a nelinearita rozhodně nebyla důvodem, proč si tvůrce vybral právě název hry podobný slavné hře. Jako je tomu totiž v případě většiny volně šiřitelných her, také tato je striktně lineární ba co více, odehrává se pouze na jedné obrazovce.

Grand Thrift AutoSnad to jediné, co spojuje obě jinak zcela odlišné hry je alespoň vzdáleně samotný princip. Zde si totiž spolu s hlavním hrdinbou usednete do svého automobilu a budete se pohybovat po městě. Autor si dal záležet také s popisem jednotlivých ulic, z nichž mnohé vystihují samotnou atmosféru či funkci daného místa. Kupříkladu do takové Dark Alley se příliš často jezdit nevyplatí, pokud zrovna netoužíte po tom, aby vás někdo nemilosrdně okradl.

Vaše zaměstnání pak rozhodně nepatří do legální sféry, což zjistíte několik desítek sekund po první projížďce městem. Všude kolem se totiž začnou pohybovat předměty jako židle, jídlo, rostliny a také třeba i lehce oblečené dívky, přičemž všechny tyto je potřeba sbírat, za což budete dostávat body. Tyto věci pak nemáte obstarány legálně a už vůbec s nimi dále legálně neobchodujete, což se mnohým pochopitelně nelíbí. Postupně se tedy začnou objevovat houkající policejní auta jdoucí vám bez ustání po krku. O zákon a pořádek se stará také muž ne nepodobný spidermanovi poletující neustále nad městem. Grand Thrift Auto Oběma těmto se musíte velkým obloukem vyhýbat. V případě že totiž do některého z nich narazíte, hra končí a je třeba začít zcela od nuly.

Naštěstí se však ve hře nenachází pouze překážky, nýbrž také nějaké ty bonusy na zpříjemnění postupu hrou. Prvním z nich je ikonka save, která se vždy jednou za čas objeví. Poté se totiž zaktivuje bonusový počet bodů, který získáte po sebrání zadaného předmětu. Nějaké ty body navíc lze taktéž získat neobyčejnými předměty objevujícími se pouze jednou za čas jimiž je například již zmiňovaná střídmě oblečená dívka. Nic světového však od Grand Thift Auto nečekejte, na několik málo minut však myslím pobaví dostatečně.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz