Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grandpa Pip’s Birthday je absurdní fantasy veselohra v krásné grafice

  16:00aktualizováno  16:00
Co byste asi dělali, kdyby vám hrozila bezprostřední smrt z rukou pekelných démonů a draků? Ležérní obyvatelé vesnice z Grandpa Pip’s Birthday si s ničím z toho nelámou hlavu, a tak je na vás je v této vtipné adventuře upozornit, že jim hrozí sežrání a zpopelnění.
75

Grandpa Pip's Birthday

Platforma: Freeware
Výrobce: Snozbot

  • praštěný humor
  • pohodová a nenáročná hratelnost (až na akční pasáže)
  • krásná retro grafika
  • akční pasáže budete muset hodněkrát opakovat, než je pokoříte

Stáhnout

Grandpa Pip’s Birthday | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Grandpa Pip’s Birthday

Nepohrdnete střeleným humorem ve stylu Monty Pythonů a máte rádi fantasy tématiku? Pak jste tady na správném místě. Na vesničku útočí samotní vládcové pekel, ale obyvatelné této malé osady si z toho vůbec nic nedělají. Vaším úkolem v této originální adventuře/puzzle hře je obyvatele zachránit a přimět k útěku. Jak to uděláte? Samozřejmě tak, že uspořádáte narozeninovou oslavu.

Grandpa Pip’s Birthday

Nad malou vesnicí na úpatí hor se vznáší obrovský a zlověstný oblak kouře. Mezi sazemi a prachem občas probleskne ohnivý jazyk démona, draka či ďábla, který za sebou nechává jen hořící trosky. Skoro to vypadá, že povstalo samotné peklo, jen aby malou vesničku vyhladilo a smetlo z povrchu. Všude zuří plameny, střechy domů jsou v ohni. A obyvatelé místo aby zděšeni prchali, si v klidu hodí šlofíka.

Grandpa Pip’s Birthday

Grandpa Pip’s Birthday si dělá legraci z typických fantasy klišé. V mnoha hrách na hrdiny začíná zápletka tím, že hlavní postavě síly temnot zničí milovanou vesnici. No, tady se to zrovna děje, ale nikomu to zjevně nevadí. Pekař kouká kolem na hořící domy, rytíř spí s kocovinou na lavici, zvoník si ztěžuje, že se nudou může ukousat a zapšklý děda Pip, vás osočuje, že jako mladá generace na něj kašlete. Měl totiž narozeniny, ale nikdo si nevzpomněl.

Grandpa Pip’s Birthday

Takže během toho šíleného pekla kolem musíte dědovi Pipovi uspořádat narozeninovou oslavu, čímž městečko „nějak“ zachráníte. Oslava se ale neobejde bez dortu, který musíte nejprve vyrobit.

Grandpa Pip’s Birthday se hraje jako adventura s náznaky logické hry. Dort vám ukuchtí pekař, ale musíte mu donést ingredience, které zase získáte od ostatních plněním dalších jednoduchých úkolů. Je třeba věci řešit postupně.

Grandpa Pip’s Birthday

Všude na vás doslova útočí absurdní humor typu Montyho Pythona. Ležérnost jednotlivých postaviček během zuřící apokalypsy je opravdu vtipná. Méně vtipné jsou akční pasáže, které tak trochu nabourávají idylku a nenáročnost logických částí. Scéna, kdy ovládáte rytíře na koni a během jízdy musíte zároveň odrážet šípy a kosit nepřátele mečem, je opravdu dost na nervy. Budete ji mnohokrát opakovat.

Grandpa Pip’s Birthday

Ale jinak je Grandpa Pip’s Birthday velmi originální a vtipný zážitek s dost pohodovou hratelností. Je třeba zmínit skvělou retro grafiku a také hudbu, která je mimochodem tak klidná, až se to k pozadí, kde hoří domy, skoro nehodí. Ale i díky tomu má Grandpa Pip’s Birthday takové specifické kouzlo.

Zde ke stažení také verze pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz