Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GravDefender - bráníme se gravitací

aktualizováno 
Za více než 2000 let bude život na Zemi zcela jiný. Planetu ovládnou stroje a lidé se přestěhují do vzdušných měst, které budou muset s vaší pomocí proti invazi dále bránit.
70

GravDefender

Platforma: Freeware
Výrobce: IPv6

  • netradiční zbraň
  • slabší grafika

Stáhnout

GravDefender

GravDefenderGravDefender je další z projektů, které se před nedávnem účastnily jedné ze zahraniční soutěží a autoři je stihli i púřes nepříznivě krátkou dobu vyladit do takové podoby, že si recenzi na Plných Hrách rozhodně zaslouží. Jedná se o projekt strategický, neberte tuto specifikaci ale do puntíku správně. Přeci jen do projektů jako jsou realtime strategie má poměrně dost daleko.

Abychom si neměli hned zkraje recenze na co stěžovat, neopomněli autoři ani na příběh. Ten je posunut do budoucnosti, ale docela extrémně. Místo toho, aby nám autoři navodili možný vzhled planety někdy za dvacet let, vrhli nás rovnou do roku 4242. Vzhledem k tomu, že je to opravdu za dlouho, je možné uvěřit tomu, že lidstvo bylo již téměř zcela vyhubenGravDefendero a to vlivem zlotřilých robotů, kteří rozpoutali válku. Jedinou možností, jak se aspoň částečně ukrýt jsou nově postávená technologicky pokročilá města schovávající se vysoko v mracích. Ani tam ale nedošlo k naprostému smíru a roboti stále útočí na lidské základny, které je samozřejmě nutné ubránit. A začít je třeba tím, že nedopustíte, aby přilétající stroje zničily strategicky rozestavené štíty.

V každém levelu tedy budete mít za úkol hlídat několik větších či menších štítů, z nichž každý dostal přidělenou jistou dávku zdraví a tu si musíte hlídat. Brzy se na obrazovce totiž objeví první ozbrojená loď a bude vaším směrem intenzivně. Tedy samozřejmě se pokoušet nějakým způsobem zlikvidovat štíty, na vás osobně ani pálit nemůže, neboť nejste na obrazovce nikterak zhmotněni. Vy jste jen taková středGravDefenderně silná božská ruka, která do celého strategického zápasu výrazně zasahuje.

Zajímalo by vás jak? Prát se v roce 4242 se zbraněmi známými ze současnosti by byl tak trochu výsměch, i když protivníci je používají (v několika různých typech). A tak budete bojovat za pomocí gravitačních polí. Ty jednoduše vytvoříte stiskem levého tlačítka myši a mají omezenou životnost po které opět z obrazovky zmizí. Vytvoření každého takového pole čerpá vaší gravitační energii a tím je omezeno množství těchto polí na obrazovce a než vytvoříte nové, je nutné se nad tím dobře zamyslet.

Po položení pole funguje následovně – všechny projektily a jiné pohyblivé části ve vzduchu k sobě přitáhne seč mu síly stačí a to až do chvíle, než skončí životnost. Odhadnout jak se projektily budou po nasazení pole v jejich blízkosti chovat není vždy úplně snadné rozeznat, ale chce to praxi. Odvrátit let projektilů tedy jakýmsi způsobem jde, mnohdy ´ho ale naženete jen na jiný štít a nebo se po skončení gravitačního pole jednoduše otočí a letí zase zpátky. Po této stránce má GravDefender rozhodně co nabídnout a škoda že získané body ztrácví slabší grafickou stránkou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz