Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gravity Bone - tajným agentem

  10:59aktualizováno  10:59
Nenechte se zmást zařazením hry mezi adventury. S point&click kousky to nemá ani zdaleka nic společného. V tomto případě se vydáme na jedno zajímavé špionážní dobrodružství.
87

Gravity Bone

Platforma: Freeware
Výrobce: Brendon Chung

  • nápadité technické zpracování
  • neotřelá hratelnost
  • jen 2 levely

Stáhnout

Gravity Bone

Gravity BoneEngine na němž běžela legendární akce Quake 2 již není v dnešní době na komerční scéně samozřejmě použitelný a hry s těmito grafickými kvalitami by si asi nikdo nekoupil. Na scéně nezávislé se ale stále jedná o silný nástroj, v němž lze postavit velmi slušnou hru, která ani nemusí být akcí, což je případ třeba právě Gravity Bone, které nezklame téměř z žádné stránky. 

Že si na celkové zpracování nejspíše stěžovat nebudeme, to je na první pohled patrné. Grafika je příjemně 3D a navíc ji nechybí ostré barvy, které zaujmou a také pořádná originalita. Postavy, které budeme ve hře potkávat se totiž rozhodně nepodobají lidem, jak je známe. Snad jedinou výraznou podobností je chování a dvě končetiny. Co se ale drasticky odlišuje, to je hlava. V tomto případě se totiž místo koule nebo spíš šišky dočkáváme Gravity Boneobrovského kvádru a to navíc velikosti neúměrné se zbytkem těla. Podobně nejspíše vypadá i hlavní hrdina, kterého ale bohužel nezahlédneme, neboť se jedná o projekt s pohledem první osoby, jako tomu bylo v případě Quake 2. 

S hlavním hrdinou budeme plnit poměrně tajné mise a to na roztodivných místech. Když se to podá takto, vypadá to, jako bychom ve hře procestovali půlku světa. To není ani zdaleka pravda a tím se dostáváme k asi největšímu mínusu a tím jsou pouze dva levely. S trochou šikovností vám jejich dohrání zabere pouze několik málo minut, což je zejména vzhledem ke kvalitám hry obrovská škoda.  

Gravity BoneHlavní hrdina je povoláním jakýsi tajný agent, který se snaží plnit rozkazy svého nadřízeného to vše v maximálním utajení a hlavně rychle a přesně. To znamená vkrádání se do oblastí, kde by nepovolaná noha neměla vkročit, používání několika speciálních nástrojů a čtení instrukcí z krátkých kartiček, které toho zase tak moc nenapoví. Během toho se samozřejmě budete procházet po okolí, jež bylo zvládnuto velmi zajímavě. Každá místnost je naprostý unikát, v okolí se stále něco děje, v pozadí blikají nebo se pohybují stroje a povolen je vám přístup i do takových míst, kde se jakákoliv vaše akce nepožaduje – nejspíše pro zmatení. 

Celkově je Gravity Bone takto zkraje roku opravdu velkým překvapením. Hratelnost je zajímavá a netradiční, grafika perfektní a nebýt té dosti odseknuté délky celého zážitku, bylo by hodnocení ještě o fous vyšší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

87 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...



Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.



Najdete na iDNES.cz