Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gravity Force - překonejte gravitaci

  12:00aktualizováno  7. ledna 11:17
Vystříleli jste na Silvestra všechny své světlice a stále ještě nemáte dost? Co takhle zastřílet si v počítačové hře? Ale musím vás varovat! Pokud jste ještě nestihli zcela vystřízlivět, raději Gravity Force ani nezkoušejte, neboť tahle hra je kromě střílení i o hledání rovnováhy, což jak záhy poznáte není vůbec snadné a ne každý to dokáže.

Gravity Force

Platforma: Freeware
Výrobce: Jens Hassler

Stáhnout

Gravity ForceJak napovídá už sám název hry, to hlavní, s čím se budete muset v Gravity Force poprat, je gravitace. Do vaší péče bude svěřena malá raketa, s kterou budete plnit rozmanité úkoly na nejrůznějších místech galaxie. Chcete-li ve hře obstát, pak první, co musíte udělat, je sžít se s ovládáním. K samotnému rozpohybování rakety vám sice postačí pouhé tři klávesy, ale i tak to není nic jednoduchého. Kromě již zmíněné gravitační síly, která vás bude neúprosně stahovat k zemi, si budete muset zvyknout vyrovnávat také sílu setrvačnosti. Ale ani to by nebylo samo o sobě nijak složité, pokud byste se nemuseli vyhýbat bezpočtu nepřátelských plavidel či jejich střelám. Kromě nepřátelských lodí vám budou cestu ztrpčovat i nejrůznější stacionární zbraně, rafinovaně rozmístěné tak, aby vám pěkně pocuchaly nervy. Věřte, že než se naučíte svou loď skutečně ovládat, mnohokrát z ní uděláte pouhou hromadu doutnajících trosek.

V části hry určené pro jednoho hráče na vás čeká celkem desítka misí, jejichž obtížnost se neustále zvyšuje. Většinou stačí někde naložit náklad a v pořádku se s ním vrátit na základnu, jindy ale budete likvidovat elektrárny a občas vás zaskočí i časový limit, ve kterém musíte zadaný úkol splnit. Avšak ještě než se pustíte do plnění misí, vřele doporučuji projít si pět úrovní tutorialu, ve kterých si vyzkoušíte nejenom ovládání lodi a přistávání na základně, ale i zbraně a naučíte se i převážet náklad. Zjistíte také, že čím větší náklad vezete, tím těžší je vaše loď a hůře se s ní manipuluje. Pokud by vás náhodou přestalo bavit plnit připravené mise, můžete si vyzkoušet některý ze třech závodních levelů, ve kterých se teprve ukáže, jak dobře zvládáte svou loď. V tomto módu hry je cílem co nejrychleji proletět několik kol v poměrně členitém terénu a překonat zatím nejrychlejší čas.

Gravity ForceA aby toho nebylo málo, nabízí Gravity Force ještě možnost hry dvou hráčů na jednom počítači. Stačí si jen vybrat některou z pětice arén a pustit se do likvidování soupeře. K tomu by vám měl posloužit poměrně bohatý arzenál, který kromě standardní zbraně s neomezenou municí obsahuje i její zdvojenou variantu, dva druhy bomb, velice šikovnou naváděnou střelu a miny, které buďto mohou čekat až do nich nepřítel narazí nebo je můžete odpálit manuálně. Samozřejmě nechybí ani možnost nastavit si parametry hry, jako je fraglimit, timelimit, velikost gravitace apod. Co se týká samotných levelů, nalezneme zde i docela originální kousky. V jednom případě je aréna ohraničena pružnými zábranami, o které sice nepoškodíte loď, ale pěkně se od nich odrazíte. Navíc se od nich odráží i vystřelené projektily, čímž se zvyšuje vaše šance zasáhnout soupeře (stejně tak jako šance soupeře zasáhnout vás :). V jiném levelu se zase nachází černá díra, která do svého středu vtahuje vše, opět včetně projektilů.

Gravity ForceGrafické zpracování hry sice nijak zvlášť nevyniká, ale na druhou stranu ani nijak neurazí. Snad jen kdyby prostředí jednotlivých úrovní bylo o něco více variabilnější. Jenže ono není, a tak musím grafiku hry ohodnotit jen jako průměrnou. Velice podobně je na tom i zvuková stránka hry, která také nemá potenciál něčím vás zaujmout a nezachrání to ani podobně nezajímavý hudební podklad. Jediným esem v rukávu tvůrce Gravity Force, které naštěstí mnoho zachraňuje, je tedy hratelnost. Ta je díkybohu na poměrně slušné úrovni, především pak klání dvou hráčů má opravdu něco do sebe. Hratelnost single-playerové části hry sice poněkud snižuje docela vysoká obtížnost, ale i tak je to docela dobrá zábava, která stojí za vyzkoušení.

Autor:


Témata: Galaxie, Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz