Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gravity Strike – skvělá vesmírná střílečka

  12:00aktualizováno  19. srpna 6:28
Jestliže máte rádi hry typu Moon Lander, ale přeci jen Vám v těchto hrách něco chybí, pak je Gravity Strike přesně to, co potřebujete. Přináší totiž mnoho vylepšení, která dělají ze zaběhlého konceptu vynikající zábavu!
70

Gravity Strike

Platforma: Freeware
Výrobce: Jens

Stáhnout

DopewarsJestliže máte rádi hry typu Moon Lander, ale přeci jen Vám v těchto hrách něco chybí, pak je Gravity Strike přesně to, co potřebujete. Přináší totiž mnoho vylepšení, která dělají ze zaběhlého konceptu vynikající zábavu!

Gravity Strike patří ke hrám, na kterých si autoři dali opravdu záležet. Hlavní náplní hry je manévrování s raketkou ve velmi stísněném prostoru, které je ale obohaceno až o překvapivé množství nových nápadů a vylepšení. Velmi zajímavým aspektem hry je fakt, že jednotlivé misi v kampaních můžete hrát v libovolném pořadí, takže pokud jste zkušenými piloty, klidně se můžete ihned vrhnout na nejtěžší mise a ty lehčí nechat pro začátečníky. Osobně to ale vůbec nedoporučuji, protože i ty lehké mise daly mě osobně slušně zabrat. Ale třeba na tom jste s manévrováním lépe než já a posbírat několik beden a přinést je zpět na základnu pro Vás nebude žádný problém. V dalších misích se dočkáte nejen obtížnějších prostředí, ale také na Vás vyletí mnohem více protivníků. Pokud se divíte, co ve hře ve stylu Moon Landera dělají nepřátelé, pak vězte, že to je jedno z dalších překvapení, která na Vás tahle hra nachystala. Samozřejmě nejste jen nějaká bezbranná raketka co umí tak maximálně velmi dobře létat, jste také vybaveni solidními zbraňovými systémy, které lže ještě navíc upgradovat.

DopewarsDíky těmto novinkám se otvírají další možnosti jak řešit některé mise. Vaším úkolem může být například proletět skrze celou mapu až na druhý konec. Celá mapa je samozřejmě prolezlá nepřátelskými loděmi. Možností jak misi splnit je více, můžete například nepozorovaně proletět kolem všech protivníků a nebo zvolit poněkud drsnější taktiku. Všechny je postupně sestřelovat a díky bonusům, které z nich vypadnou vylepšovat svoji raketu. Tím získáte dostatečnou palebnou sílu i na ty nejsilnější potvory a závěrečný boss pro Vás nebude problém. Co je pro mě ale asi největší překvapení, je možnost zvolit si v jakém stroji misi poletíte. Na výběr je přes 70 lodí, každá s unikátním vzhledem a rozličnými vlastnostmi. Pokud by Vám však žádná z nabízených nevyhovovala, je tu ještě editor lodí! Zde si svoji raketku pojmenujete a rozdělíte přidělenou energii mezi množství atributů, jako například štíty, rychlost, účinnost zbraní a podobně. Také můžete svoji raketku vybavit zvláštními schopnostmi jako například neviditelnost nebo schopnost samoopravy. Pak už zbývá jen své dílko uložit a hurá do dalších bojů. Kdyby Vás náhodou přestaly bavit mise, které naleznete přímo ve hře, můžete si stáhnout další na webových stránkách hry. Najdete tam také raketky od dalších hráčů.

DopewarsKdyž bych měl Gravity Strike celkově zhodnotit, musím říct, že se jedná o vynikající hru. Nabízí velkou porci zábavy a rozhodně se neohraje tak rychle jako vetšina jiných her. Je to hlavně díky velké variabilitě misí a možnosti sehnat do hry spousty dalších věcí jako raketky či nové levely. Také po stránce ozvučení nemohu nic vytknout, hudba se ke hře skvěle hodí. Jediné, co výrazněji pokulhává za ostatními vlastnostmi hry je grafika. Nedá se o ní říct že by byla vysloveně špatná, ale rozhodně by mola být o dost lepší, tedy hlavně detailnější. Především pak prostředí ve kterém se hraje je velmi jednolité, což je u jinak vynikající hry velká škoda. Takhle ale Gravity Strike ztrácí na celkovém hodnocení minimálně jeden bod, Ti, kteří dají hodně na grafiku ať si raději odečtou dva. Přes tento nedostatek se ale jedná o perfektní hru, která určitě stojí za zahrání!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz