Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gray And Green – barevný svět v hrsti.

  8:11aktualizováno  8:11
Pohodové hraní s barevnou hloubkou vašeho monitoru v plošinovce jako stvořené pro líná jarní odpoledne.
87

Gray And Green

Platforma: Freeware
Výrobce: GraniteGear

  • zábavná hratelnost
  • "vybarvování" světa a jiné nápady
  • technicky bez chyby
  • nenáročné
  • pro někoho možná infantilní

Stáhnout

Ať už jste šedí, zelení, nebo třeba růžovo-blankytně-rudí, malá postavička Mubliho vás provede krásným prostředím svého světa, ve snaze zvrátit katastrofu, který na jeho svět upadla. Pro sváteční hráče nabízí příjemný zážitek. Pro hráče zkušené a na poli arkád zběhlé toho nenabízí tolik, ale stejně se hraje skvěle.

gray_04
gray_01

Třebaže roztomile modrý Mubli zachraňuje svůj svět Mubloon poměrně klasickými arkádovými přístupy, daří se mu hráče již zkraje zaujmout. Není to ani tak hloupoučkým dějem, který je zajímavý možná tak pro děti předškolního věku, ale především svou technickou bezchybovostí a nápady. Pravděpodobně největší herní odlišnost, která Gray And Green dělí od zbytku hopsaček, je ovšem pevně spjata s příběhem hry a tak je nutno ho alespoň trošku nastínit.

gray_06

Svět Mubloonů, neboli oněch modrých postaviček, byl ovládnut zlým čarodějem, na jehož jméno si i při nejlepší vůli nemůžu vzpomenou. Tento čaroděj uvrhl na roztomile pastelový svět pohromu ve formě tzv. odbarvení. Ti, kdož pracují s grafickými editory vědí, o čem je řeč, ti ostatní si představí kvalitní obraz na televizích značky Zetor v polovině minulého století. Svět, do kterého Mubli patří přišel o svou pestrobarevnost a je pouze na něm, aby dal věci do pořádku. Má na to tři kapitoly po asi deseti úrovních.

gray_05
gray_08

V každé úrovni tak hlavní hrdina sbírá baňky, či ampulky s barvami a vždy, jak příslušnou barvu sebere, úroveň se onou barvou zase vymaluje. Možná se zprvu zdá, že jde jen o estetickou zvláštnost, která nemá na hratelnost vliv, ale opak je pravdou. Červená tlačítka se uvedou do provozu až potom, co hráč sebere červenou ampuli a podobně.

gray_02
gray_03

Na Gray And Green je zajímavé to, jak hravý je. Neničí svého hráče přílišnou obtížností a naopak mu dává okusit zábavného procházení úrovní za zvuků příjemné hudby a líbivého grafického zpracování. Nenutí hráče bát se toho, co bude za dalším rohem a pouze mu dává možnost odpočinout si. Některé zlé jazyky by hru označily za primitivní, hloupou nebo infantilní a měly by zčásti pravdu. Hra je trošku infantilní, to ano, ale je skořápkou skrývající několik důležitých vlastností. Pod ní se totiž zračí zábava a bezstarostnost. Pokud to je málo, pak nevím, čím bych měl naplnit svůj ideál volného času. Gray And Green mi na to stačil zcela bezproblémově.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

87 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz