Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gray and Green - svět bez barev

  17:04aktualizováno  17:04
Jak byste se tvářili na to, kdyby celý svět rázem přestal být barevný, tak jak ho známe a místo toho by byl nabarven jen na jeden odstín šedé? Přesvědčíte se v této arkádě.
75

Gray and Green

Platforma: Freeware
Výrobce: GraniteGear

  • povedená grafická stránka
  • netradiční námět

Stáhnout

Gray and Green

Gray and GreenNa světě se vždycky najde někdo, jako je Murlan zobrazený v této arkádové hříčce. Ten je jako v mnoha pohádkách a černo-bílých příbězích zosobněním všeho zla – naprosto sobecký, bezcitný a bezohledný člověk. No a vlastně taky tak trochu kouzelník, jinak by asi jen stěží dokázal provést plán, který si jednoho dne prostě usmyslel. To se tak zadíval na celý svět a najednou se mu nelíbila ta směsice barev, kterou kolem sebe vidí. A tak prostě mávnutím kouzelného proutku zařídil, aby se vše přebarvilo na šedou. Vidíte v tom nějaký háček? Samozřejmě, jak to tak většinou chodí, na celém světě zůstal jeden jediný nepřebarvený tvor, Mubly, a ten má za úkol celý svět zachránit. 

Na jednou stranu je na to sám, na tu druhou mu výrazně pomáhají láhve s barvami. Gray and GreenTy se nachází vždy různě rozmístěné po docela malém levelu. Na jednu stranu je větší než jediná obrazovka, většinou ale po troše scrollování vpravo nebo vlevo stejně dojdete na naprostý konec. Celé toto prostranství je rozdělené do jednotlivých plošinek, mezi nimiž samozřejmě nechybí bezedné propasti, kterými jednoduše propadnete a level bude zrestartován a bude nutno hrát pěkně od nuly. 

Ve výsledku tedy budete pobíhat po celém levelu ve snaze ukořistit co nejvíce barevných lahviček. Na pořadí vesměs nezáleží, ale abyste byli puštěni dále, bude nutné posbírat úplně všechny. Teprve poté se v určité části obrazovky objeví dřevěné dveře, kterými již jen jednoduchým stiGray and Greensknutím tlačítka projdete a máte vyhráno. Než se ale k tomuto vítězoslavnému momentu dostanete, budete muset překonat řadu překážek a jednoduchých logických úkolů. Většinou se ale všechno provede samo poté, co sesbíráte barevné lahvičky. Občas je rovněž důležité myslet na skryté průchody, které vyřeší nejeden problém. Jedná se o obyčejné stěny, kterými ale můžete projít, navzdory tomu, že vypadají jako všechny okolní. Postupným sebráním zelené, oranžové a červené budou v prostoru přibývat tyto barvy v okolí a tak třeba zelená sklenička dokáže vrátit barvu všem stromům a zeleni. 

Gray and Green nad očekávání pobavila. Příběh je sice trochu klišovitý, sbírání barev ale na nějakou dobu zabarví a možná jen škoda, že tvůrci trochu nepřitvrdili, co se logických hádanek týče, trvanlivost hry by byla nepochybně daleko větší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz