Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Great Secrets Da Vinci - detektivem bezpečně

aktualizováno 
Prohledávat vlastní pokoj je poměrně bezpečná detektivní práce a právě takovou budete provádět v této zajímavé hře. V ní se smísí celá řada disciplín, což jenom oživuje výslednou hratelnost.
76

Great Secrets Da Vinci

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • spousta disciplín
  • pěkná grafika
  • až příliš velké maskování předmětů

Stáhnout

Great Secrets Da Vinci

Great Secrets Da VinciSe jménem Da Vinci je vždy spojeno nějaké to tajemno. A to platí i v tomto případě, kdy jste tak trochu nepřímo pasováni do role detektiva. Nebudete se ale účastnit žádného dechberoucího vyšetřování, místo toho budete pěkně v bezpečí ohledávat pokoj a provádět další podobné akce.

Motivace, která vás do toho všeho žene, je popsána ve stylovém deníku, obsahově ale nijak zvlášť nenadchne. Hned na první stránce se například dozvídáte o zajímavém strýci, který s radostí vypráví příběhy ze svých cest, abyste ale mohli slyšet i jejich zbylou část, musíte si uklidit svůj pokoj (téměř jako vydírání, které používají rodiče na své ratolesti). Úklid v tomto případě vypadá tak, že dostanete listinu věcí a ty musíte v pokoji nGreat Secrets Da Vincialézt.

Během „uklízení“ se nedá říct, že byste byl nějaký příliš velký bordelář, stejně ale budete hlavního hjrdinu proklínat. Věci má sice na pohled docela uklizené, některé předměty ale umístil tak, aby nebyly prakticky viditelné lidskému oku. Jen díky tomu jsem musela první misi opakovat hned dvakrát. Na vše totiž máte přidělený časový limit a problémy dělají nejen některá anglická slovíčka, u nichž může být problém si představit, co vlastně skrývají, ale také tyto objekty v pokoji najít. Jako příklad je možné uvést pravítko, které je připevněné ke kraji skříně, vyloženě s ní splývá a jediné, co můžete zaznamenat je malé čárky na jeho okraji – a toho si všimne jen málokdo. Pak je zde také bílá socha postavená vůči bílému skleněnému pozadí, jež je na tom vlastně Great Secrets Da Vincipodobně a takových příkladů byste nalezli spoustu – místy tedy čeká frustrující zážitek.

Ten naštěstí docela pozvedávají ostatní disciplíny, kde nás tvůrci desetiminutovým limitem tak akorát rozmazlují a většinou je vše hotové daleko dříve. V takových případech budete hledat deset ptáčků, deset jablíček, hrát klasické pexeso nebo hledat rozdíly mezi dvěma na oko identickými pokoji.

A právě za tuto schopnost vymyslet také další zajímavé disciplíny patří autorům pochvala. Grafika se rovněž povedla a tak snad jen škoda toho, že méně zkušení angličtináři si neškrtnou a nebo se u hry pořádně navztekají.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 42 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz