Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Green Brains - buďte ve střehu, vojíne!

  12:00aktualizováno  26. července 11:27
Česká taktická akce je prvotinou autora pod nickem Trautenberk. Nejlepší herní požitek vám tentokrát neposkytne kampaň s akčními misemi, ale multiplayer se silnější strategickou příchutí.
70

Green Brains

Platforma: Freeware
Výrobce: Trautenberk

Stáhnout

Green BrainsGreen Brains není anatomickou exkurzí do myslivcovy hlavy, ani střílečkou z prostředí zahrádkářů. Vůbec vlastně nemá žádné pejorativní zabarvení, spíše naopak. Prvotina od Trautenberka, od něhož jsme vám před časem nabídli již druhou hru Kyklop, je totiž taktickou akcí z vojenského prostředí, která bude vyžadovat právě maximální nažhavení zelených mozků. Tedy alespoň tak nějak to bylo zamýšleno.

První věcí, po které jako hráči sáhnete, bude nejspíš Kampaň. Ta začíná krátkým výcvikem, ve kterém se naučíte chodit a střílet. Pak už vás čekají ostré mise, ve kterých se v roli vojáka Topola budete plnit rozmanité úkoly: od prostého vyčištění oblasti, přes zajištění důležitých osob, dobývání budov, až po ochranu míst před útokem nepřátelské přesily. I přes variabilní skladbu misí a dokonce krátké brífinky s příběhovou linku nabízí hra jen pouhý záblesk ze zamýšlené propracovanosti. Na Green Brains plochu se díváte seshora, pohyb a střelba je kombinací práce s myší a klávesami. Bohužel v porovnání třeba s Meteorem 2 zde pohyb postavy není absolutně přesný, což už naznačí prvotní plížení mezi ostnatými ploty. V boji tváří v tvář tak máte proti soupeřovi určitou nevýhodu, která je ještě umocněna faktem, že  mnohdy po vás soupeř střílí, aniž byste jej viděli. Z taktického schovávání a využívání terénu tedy schází, nepřítel po vás pálí přes hradbu stromů odněkud zpoza okraje obrazovky. Vám pak nezbývá, než ve stylu Arnieho ve filmu Commando neustále pálit naslepo a čekat, až nějaká zbloudilá střela zasáhne protivníka. V případě jiného postupu vás čeká neskutečné množství opakování, protože hrdina má jen jediný život. 

Zatímco kampaň by si při zkoušení odnesla trojku "s odřenýma ušima", pověst Green Brains zachraňuje povedený Skirmish mód a multiplayer pro dva hráče na jednom počítači. Ten připomíná jednoduchou strategii. Na dvou místech na mapě je základna a zdroj surovin, vy si za kredity v průběhu boje nakupujete obránce, útočníky a sběrače. Navíc se aktivně zapojujete do boje, Green Brains vypomáháte s obranou, zabíjíte obránce soupeře a jejich nosiče surovin. Je z toho jednoduchá, ale pěkná zábava, jež je jako stvořená pro dva hráče.

Hra by si zasloužila vylepšení kampaně, ale také grafiky, která je velmi jednoduchá a mnohde neplní základ taktických akcí, pro střely jsou některé objekty "průhledné", nedá se využít kradmého "stealth" přístupu atd. Kvůli jedinému životu si občas zažijete peklo, více obtížností by jistě hru zpřístupnilo i méně zdatným hráčům. I přes tyto chybky je však Green Brains autorovou poměrně zdařilou prvotinou.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Témata: Meteor

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz