Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

greenTech - proti globálnímu oteplování

  14:28aktualizováno  14:28
Zajímáte se o současný svět? Pak vás asi nenechává chladnými ani problematika globálního oteplování. Proti ní budete ovládajíc vzduchové masy bojovat v této logické arkádě.
78

greenTech

Platforma: Freeware
Výrobce: Vertigo Games

Stáhnout
greenTechTéma poslední soutěže serveru Yoyogames bylo Zachraňte planetu. I když to přímo vyzývá k zamyšlení se nad současnými problémy jako je globální oteplování, terorismus a další negativní vlivy, většina soutěžních příspěvků vsází na dosti odlehčenou příběhovou stránku, která se navíc nijak výrazně nepromítne do konceptu. To ale neplatí pro tento projekt týmu Vertigo Games, kde budete přímo bojovat proti globálnímu oteplování. 

Z obrázků projekt nemusí vypadat tak lákavě, jako ostatní hry ze soutěže, ve skutečnosti ale celou řadu z nich hravě zastíní a to především díky originálnímu konceptu. Ten je natolik originální, že je dokonce povinné projít tutoriálem, z něhož vás bez vynikajících výsledků dále prostě nepustí. Ostatně bylo by to hloupé – bez vědomostí zde nasbíraných byste stejně neměli co v dalších misích dělat. greenTech

Ovládání je jednoduše myší, na jejíž kurzor máte připoutaný hurikán, tedy vzduchovou masu, která výrazně ovlivňuje proudy vzduchu v atmosféře. Dále před sebou máte jistou část mapy světa a na ní několik továren. Ty do atmosféry pro změnu vypouštění znečištění v podobě pravidelných kulatých obláčků. Ty vstoupí do atmosféry a vy s nimi musíte provést krátký proces, jinak výrazně navýší aktuální procento globálního oteplení. To je na začátku mise na nule a dostane-li se až na sto procent, hra končí. 

Mise se odemykají postupně a v každé je úkolem odvést bezpečně všechny obláčky zngreenTechečištění do specializovaných čističek. Ty jsou rozmístěny různě po mapě a mají předem danou kapacitu (po pohlcení několika oblaků přestanou fungovat). Vy posunováním kurzoru po obrazovce měníte proudy vzduchu a tak oblaky přímo z továrny nasměrujete požadovaným směrem – nejlépe přímo do čističky. Přitom se ale musíte vyvarovat toho, aby se srazily se vzduchovými masami tmavší barvy a nebo přímo s hurikánem, což v obou případech výrazně zvyšuje procento globálního oteplení. 

greenTech je velmi zajímavou arkádou se strategickými prvky, která není zcela primitivní a naučení budete muset pár minut věnovat. Hra vás ale poté odmění velmi dobrou hratelností. Zkrátka a dobře jedna z nejoriginálnějších her ze čtvrté Yoyogames soutěže, kterou jsem měla možnost vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz