Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grey Phobia je komiksová postapokalyptická řezničina

  19:12aktualizováno  19:12
Ze Země zbyla jen hromádka popela a rozvalin, po které se potulují hordy mutantů a monster. Na to vše svítí radioaktivní Slunce a vy jste jeden z posledních, kteří se starají o to, aby nebylo hůř. Komiksová Grey Phobia je asi jiná hra, než jakou čekáte.

Grey Phobia | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Grey Phobia

Grey Phobia je rychlá a líbivá akční hra, ve které likvidujete zombíky jednou ze tří zbraní. Není však obyčejnou akční hrou, jak si ji asi představujete. Můžete v ní chodit kupředu, dozadu i do stran, ale nikdy neotočíte kamerou, a každá úroveň tak vypadá jako jedna dlouhá cesta lemovaná nepřáteli.

Hra se moc nepáře s tím, aby vám vysvětlovala, co se vlastně se světem stalo. Stačí, abyste věděli, že se stalo něco hodně ošklivého, protože tam, kde dříve byla nákupní centra a obytné domy, jsou dnes rozvaliny a místo lidí podivní nemrtví.

Grey Phobia

Po ulicích kráčejí obrovští pavouci a jiná monstra a na to celé svítí smrtelně nebezpečné rudé slunce. To zraňuje kohokoliv, kdo není zvyklý na vysoké dávky radiace. Chvíli, kdy vysvitne zpoza mraků, se říká Grey Phobia.

Vy jste jeden z posledních strážců zákona v ulicích. Místo odznaku se však legitimujete výstřelem z útočné pušky do hlavy a místo krocení neukázněných řidičů se snažíte, aby se tragická situace na povrchu Země ještě nezhoršila.

Grey Phobia

Likvidujete tedy ohniska nákaz a mutanty střílíte na potkání. Děj je vyprávěn sérií velmi pěkných komiksových stripů, které skvěle doplňují atmosféru hry.

Ačkoliv se hra na první pohled tváří jako obyčejná akce z pohledu třetí osoby, není tomu tak. Je to dáno tím, že se nemůžete rozhlížet, ani otáčet. Před vámi je ulice, stoka nebo tunel plný nepřátel a vy můžete jít jen jednou cestou kupředu. Je to vlastně takový druh koridorové akce. Bohužel to přináší více škody než užitku.

Grey Phobia

Hra má problémy se zobrazováním některých prvků a nejvtipnější moment nastává v okamžiku, když nějakého nepřítele předběhnete. Cokoliv, co se vám dostane ze zorného úhlu je okamžitě zničeno, protože by samozřejmě bylo velmi nemilé, aby vás mlátil nepřítel, ke kterému se nemůžete ani otočit. Animace nepřátel jsou poměrně povedené, ale třeba náš hrdina na tom je už trochu hůře a některé úkony vypadají docela absurdně a trhaně.

Grey Phobia

Ale pokud nemáte problém s tím, že Grey Phobia je vlastně jiný druh hry, než na jaký jste obvykle zvyklí, může se vám líbit. Zbraně se chovají divně, stejně tak nepřátelé a úrovně jsou neustále to samé: jedna cesta kupředu lemovaná monstry. Těch několik minut, které u hry strávíte se vám ovšem nestačí zprotivit.

Zde je možné najít i odkaz na verzi pro Mac.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz