Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grey Phobia je komiksová postapokalyptická řezničina

  19:12aktualizováno  19:12
Ze Země zbyla jen hromádka popela a rozvalin, po které se potulují hordy mutantů a monster. Na to vše svítí radioaktivní Slunce a vy jste jeden z posledních, kteří se starají o to, aby nebylo hůř. Komiksová Grey Phobia je asi jiná hra, než jakou čekáte.

Grey Phobia | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Grey Phobia

Grey Phobia je rychlá a líbivá akční hra, ve které likvidujete zombíky jednou ze tří zbraní. Není však obyčejnou akční hrou, jak si ji asi představujete. Můžete v ní chodit kupředu, dozadu i do stran, ale nikdy neotočíte kamerou, a každá úroveň tak vypadá jako jedna dlouhá cesta lemovaná nepřáteli.

Hra se moc nepáře s tím, aby vám vysvětlovala, co se vlastně se světem stalo. Stačí, abyste věděli, že se stalo něco hodně ošklivého, protože tam, kde dříve byla nákupní centra a obytné domy, jsou dnes rozvaliny a místo lidí podivní nemrtví.

Grey Phobia

Po ulicích kráčejí obrovští pavouci a jiná monstra a na to celé svítí smrtelně nebezpečné rudé slunce. To zraňuje kohokoliv, kdo není zvyklý na vysoké dávky radiace. Chvíli, kdy vysvitne zpoza mraků, se říká Grey Phobia.

Vy jste jeden z posledních strážců zákona v ulicích. Místo odznaku se však legitimujete výstřelem z útočné pušky do hlavy a místo krocení neukázněných řidičů se snažíte, aby se tragická situace na povrchu Země ještě nezhoršila.

Grey Phobia

Likvidujete tedy ohniska nákaz a mutanty střílíte na potkání. Děj je vyprávěn sérií velmi pěkných komiksových stripů, které skvěle doplňují atmosféru hry.

Ačkoliv se hra na první pohled tváří jako obyčejná akce z pohledu třetí osoby, není tomu tak. Je to dáno tím, že se nemůžete rozhlížet, ani otáčet. Před vámi je ulice, stoka nebo tunel plný nepřátel a vy můžete jít jen jednou cestou kupředu. Je to vlastně takový druh koridorové akce. Bohužel to přináší více škody než užitku.

Grey Phobia

Hra má problémy se zobrazováním některých prvků a nejvtipnější moment nastává v okamžiku, když nějakého nepřítele předběhnete. Cokoliv, co se vám dostane ze zorného úhlu je okamžitě zničeno, protože by samozřejmě bylo velmi nemilé, aby vás mlátil nepřítel, ke kterému se nemůžete ani otočit. Animace nepřátel jsou poměrně povedené, ale třeba náš hrdina na tom je už trochu hůře a některé úkony vypadají docela absurdně a trhaně.

Grey Phobia

Ale pokud nemáte problém s tím, že Grey Phobia je vlastně jiný druh hry, než na jaký jste obvykle zvyklí, může se vám líbit. Zbraně se chovají divně, stejně tak nepřátelé a úrovně jsou neustále to samé: jedna cesta kupředu lemovaná monstry. Těch několik minut, které u hry strávíte se vám ovšem nestačí zprotivit.

Zde je možné najít i odkaz na verzi pro Mac.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz