Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grid Chase - nenáročná arkáda

  12:00aktualizováno  12:48
V Grid chase máte za úkol zviditelnit pozadí hrací plochy. To odkrýváte tak, že jezdíte po mřížkách a jakmile některou uzavřete, pozadí se odkryje. Pozor si ale musíte dávat na dotěrné nepřátele, kteří vám brání v práci.
60

Grid Chase

Platforma: Freeware
Výrobce: Dimi Christopoulos

Stáhnout

gridchase1

Pokud vezmete jednoduchá nápad a podpoříte ho slušným zpracováním, můžete vytvořit poměrně solidní hru. Obdobně tomu je i v případě Grid Chase. Nejedná se o hru, která by vás fascinovala originalitou či grafickým zpracováním, ale i tak nabízí poměrně obstojnou zábavu.

Hrací plocha je rozdělena mřížkami, po kterých jezdíte. Jakmile přes část mřížky přejedete, přebarví se z modra na bílo. Pakliže se vám podaří obarvit všechny části okolo obdélníku, obdélník se vybarví, zvýrazní se jeho pozadí a v tomto případě už máte hotovo. Můžete se vrhnout svou pozornost jinam. Za úkol máte přejet přes všechny mřížky a zviditelnit tak celé pozadí. Pak postoupíte do dalšího levelu. Jednoduché, nemyslíte? Podstatným háčkem je přítomnost červených nepřátel, kteří vás po mřížkách honí a když vás doženou nebo se s nimi srazíte, odečte se vám jeden z pěti životů. Naštěstí po ztrátě životu nemusíte začínat znovu od píky, ale co jste stihli gridchase2obarvit už vám obarvené zůstane. Nepřátelé jsou s rostoucími levely rychlejší a je jich více, takže se situace ztěžuje. Také se setkáte s místy, které fungují jako kameny, nejdou obarvit a musíte je objíždět. V průběhu hraní můžete sebrat bonusové body nebo časově omezené zmražení nepřátel. Na horní liště vidíte statistiky, když pro vás je nejpodstatnější dosažené skóre.

Grafika je velmi jednoduchá až strohá. Největšími grafickými skvosty ve hře je váš hlavní zelený kurzor (jestli se to tak dá s trochou nadsázky nazvat) a červení nepřátelé. Důležitá je přehlednost, která je dobrá, ale troufnu si tvrdit, že by mohla být ještě o krapek lepší. Občas se vám mohou plést modré a bíle části, takže nemusí být patrno, co už máte přebarveno a co ještě ne. Hratelnost je obstojná. Rozhodně se nejedná o nic nového pod sluncem, originalita v případě Grid Chase zůstala spát kdesi v hluboké jeskyni, ale i tak se můžete poměrně solidně bavit. Ovládání je jednoduché a bezproblémové; plynulost jakbysmet. gridchase3Trochu si budete muset zvyknout na lehce opožděné zatáčení vašeho zeleného kurzoru, ale nejedná se o nic strašného. Co mě potěšilo, je poměrně dobrá inteligence nepřátel, kteří se vás snaží honit, případně v pozdějších fázích hry se shlukují u neobarvených částí a tím vám ztěžují dokončení levelu. Nesmím zapomenout na velmi pěkné a decentní ozvučení.

Grid Chase není nijak skvělou hrou, ale I přes své chabé vizuální vzezření dokáže poskytnou poměrně slušnou zábavu. Pakliže máte několik minutek volna a nemáte je jak vyplnit, Grid Chase si stáhněte a uvidíte, jak daleko se dostanete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz