Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grid Wars 2 - skvostná vesmírná střílečka

  12:00aktualizováno  1:27
Grid Wars 2 jsou patrně nejpovedenějším klonem titulu Geometry Wars, který se z ukryté minihry vypracoval na plnohodnotný komerční titul s několika pokračováními. Užijte si vizuální hody ve stylu japonských stříleček.
90

Grid Wars

Platforma: Freeware
Výrobce: Incitti

Stáhnout

Grid Wars 2Grid Wars 2 jsou fanouškovskou předělávkou hry Geometry Wars, jejíž pohnutá historie by vydala na krátký film. Vše začalo takzvaným easter eggem v xboxové hře Project Gotham Racing. Tato ukrytá minihra byla vlastně předělávkou starého Robotronu nebo Asteroids v kabátku známého z efektních japonských vesmírných stříleček. Díky velké popularitě mezi fanoušky se dočkala několika samostatných komerčních her jako Geometry Wars: Evolved nebo Galaxies. Vznikla také řádka freewarových mutací, z nichž jsme vám na PH nabídli ke stažení Veck nebo Grid Assault. Grid Wars 2 jsou však asi nejpovedenější, autor totiž na hře systematicky pracoval a vytvořil herní systém s několika unikátními prvky, které již tak návykové hře ještě přidaly na přitažlivosti.


Grid WarsCelý koncept je postaven na jakési pravidelné geometrické síťce, jíž proplouvá vesmírná loďka podkovovitého tvaru. Ze všech stran se na vás pohrnou nepřátelské objekty, které jsou stylizovány do jednoduchých geometrických tvarů. Vaším pohybem a vřavou bitvy se okolní mřížka vlní, což umocňuje vizuální podívanou tvořenou efekty střel a barevnou kompozicí. Právě grafická stránka je nejsilnějším feromonem, který vás láká k neustálému zdokonalování. Autor vytvořil několik sad grafických kompozicí, které se mění samy nebo je můžete jednoduše přepínat klávesou F3.


Pokud si chcete naplno vychutnat všechny vychytávky, měli byste sáhnout po gamepadu. Můžete ovšem hrát i na klávesnici nebo lépe s myší, ale není to to pravé ořechové. Cesta k úspěchu vede přes rychlé vývrtky a divoké střílení, protože operujete na ploše ve všech směrech. Každý ze soupeřů má trochu odlišný styl chování, někteří po vás střílí, jiní využívají formací nebo na vás útočí ve stylu kamikaze. Ze zabitých nepřátel občas vypadne bonus v podobě Grid Warsmultiplikátoru bodů nebo silnější zbraně. Máte možnost také vypustit bombu, která celou plochu vyčistí. Občas se vyskytnou na ploše i černé díry, které po aktivaci začnou vcucávat nepřátele.


Na první pohled jednoduchá střílečka vás dokáže nadchnout svým zpracováním a pokud jí věnujete pár minut času, objevíte skryté možnosti a strategie, za které by se nemuseli stydět ani tvůrci Starcraftu. Dokáže vás pak dokonale pohltit a vy jen kroutíte hlavou nad tím, proč západní vývojáři ukrývají minihru s mnoha zlatými pravidly japonských stříleček v hloupých závodech. Holt není všechno zlato, co se na první pohled třpytí. Poznámka: obrázky pochází z tohoto webu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 78 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz