Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grigori's Tale - na území mrazivého Ruska

  12:00aktualizováno  30. prosince 9:11
Ruské mrazivé oblasti nejsou zrovna nejvíce hostinným místem k životu, zvlášť, když je ve vašem okolí mnohonásobná přesila nepřátelských vojenských jednotek. Navíc platí jediné pravidlo - buď přežijete vy nebo oni.
70

Grigori's Tale

Platforma: Freeware
Výrobce: decowboy

Stáhnout

Grigori's TalePo záplavě mírumilovných her se Santa Clausem v hlavní roli, jež se snaží všem okolo roznést co možná nejvíce štěstí, se přesouváme na takový malý protipól. Sněhu se zde sice dočkáme také, ten ale v mnohých oblastech leží i po celý rok – tudíž nepatří k pražádným zvláštnostem. Vítejte s mrazivém Rusku...

Hlavním hrdinou se tedy stává Grigory, tvrdý chlapík ze speciálního vojenského týmu. O své kolegy ale po krátkém rozhovoru točícím se okolo vodky jednoduše přijde a tak se v nehostinné krajině najednou ocitne zcela sám. Zpočátku ho sice provází hlas komunikující s ním prostřednictvím telefonu, ten zde ale plní více-méně pouze roli úvodního tutoriálu, tudíž i ten se po čase odmlčí. V té chvíli, ale již budete bezpečně vědět, co dělat a jak dojít k cíli.

Grigori's Tale

Grigori's Tale je top-down akce viděná pohledem shora. Vaším úkolem bude ovládat vojáka, který v ruce drží jedinou zbraň Ak-74 s níž se musí prostřílet na svobodu. To nebude vůbec jednoduché. Celou dobu se bude pohybovat zasněženým a ostře hlídaným komplexem, kde jediná věc, která hraje v jeho prospěch, jsou všude kolem rozprostřené bedny a sudy, které mohou poskytnout účinný úkryt. To bude vlastně to jediné místo, za něž se budete moct schovat v momentě, kdy vás budou pronásledovat střílející nepřátelé. A to se bude dít poměrně často. Mají totiž neskutečně citlivý rada a v 90 procentech případů vás spatří podstatně dříve, než vy uvidíte alespoň část jejich těla na okraji obrazovky. To působí trochu nerealisticky, až otravně, neboť vám zkrátka není dovoleno využít chvilky napětí a protivníka nezastřelit pěkně nepozorovaně a ze zadu.

Grigori's Tale

Nepřátelů potkáte snad jen dva druhy. První z nich jsou řadoví vojáčci v zelené uniformě. Podstatně tužšími kousky jsou šedí oficíři, kteří vydrží ještě více projektilů než prvně zmiňovaní. Celkově je ale výdrž obou druhů neskutečná a zabít jednoho nepřátele vám tak dá opravdu hodně práce. Když už jsme u zabíjení, je třeba zmínit chybějící ukazatel zdraví – jak na tom jste poznáte jen z barvy obrazovky, které se začíná čím dál tím více podobat čistě rudé. Trochu otravné je i přebíjení – projektilů máte sice neomezeně, do jednoho zásobníku se jich ale vleze jen určitý počet, proto budete muset často přebíjet. To trvá poměrně dlouho a navíc, s jedním celým zásobníkem většinou ani nezabijete alespoň jednoho protivníka, což také trochu zamrzí.

Celkově je Grigori's Tale nápaditou záležitostí, zase s trochu jiným námětem a celkově vzato i ucházející hratelností. Všemu pomáhá i grafika, jejíž prvky se sice neskutečně často opakují, na pohled ale vypadá více než slušně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

20 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz