Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grotto King - lučištnická akce

aktualizováno 
Ještě před vynálezem BFGéček si hrdinové akčních stříleček museli klestit cestu ponurými hrady jen za pomoci luku a šípů. Díky Grotto King si tento středověký Doom můžete prožít.
71

Grotto King

Platforma: Freeware
Výrobce: Brendon Chung

  • atmosféra
  • krátká herní doba

Stáhnout

Grotto King

Grotto KingUž jsem si tak dlouho nezahrál čistokrevnou freewarovou střílečku, že mi pohled na Grotto King spustil slintání jako u Pavlovových psů. Samozřejmě jsem k ní přistupoval i s despektem a zkušenostmi z podobných projektů. Pokud hra vypadá na první pohled dobře, dá se očekávat mizerná délka a prázdné místnosti s vyleštěními texturami. Pokud vidím béčkovou grafiku, naopak očekávám propracovanější systém a paradoxně se i víc těším. U Grotto King jsem byl obzvláště zvědavý, protože autoři vyhráli nedávno soutěž se svou adventurkou Gravity Bone a mají na kontě i povedený mod do Doom 3. Samotný Grotto King je postaven na enginu z Quake 2, jenž dal do vínku stabilní technologický základ.

Grotto King 2Zapomeňte hned na úvod na brokovnice, páčidla a superpulzní energomasakrátory. A zapomeňte vlastně vůbec na větší počet zbraní, protože zde si budete muset vystači jen a pouze s lukem a šípy. A to dokonce i při otevírání dveří! Hra je zasazena do středověku, kde musíte porazit otrockého krále Očička. Tedy on se tak možná nejmenuje, ale rozhodně jako obrovská bulva vypadá. A má spoustu bulvích poskoků. To jsou spolu s malými ptáčky jediní nepřátelé, na něž narazíte. Vypadá to docela na nudu, že? Naštěstí je celý hrad jedno velké bludiště, pořád se někam propadáte, někam skáčete nebo lezete. Nebýt toho, asi byste Grotto King dohráli za tři minuty. Takhle se herní čas prodlouží, ale hlavně ve vás i přes nízký počet tří levelů něco zůstane. A vy si nakonec řeknete, že je vlastně škoda, že už je konec a bylo to celkem fajn. A to je cennější, než pět hodin vizuálně uchvacujícího bloumání.

Grotto King 2Levely jsou laděny do pastelových odstínů a připomínají různé materiály: modrý vodní svět, mahagonový dřevěný svět nebo pískové kamenné království. Škoda, že grafickou stránku lépe nedokreslují zvuky a hudba. Střílení do terčů a odemykání cest je hlavní herní činností. Nepřátelé jsou prakticky neškodní a zuřivě působí jen závěrečná z nich. Většinou je tak berete jen jako další pohybující se bezbranné terče, jež vám brání v dalším postupu. Groto King je jednohubka na několik desítek minut. Ale nutno zároveň podotknout, že je chutná a po snězení byste rádi sáhli i po další.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz