Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grunt - chopte se pušky

  7:15aktualizováno  7:15
Odporný zelený emzák si razí cestu potemnělou chodbou, snažíc se zlikvidovat lidského narušitele. Vzduchem sviští zelené pulsy i olověné projektily.
50

Grunt

Platforma: Freeware
Výrobce: Cliff Mellangard

  • grafika
  • level design

Stáhnout

GruntErr, podle skóre je jasné, že nedávno vydaný Avert Fate dnešní hra nepřekoná. Nakonec i švédský texturový grafik Cliff Mellangard vás hned v úvodu hry seznámí s tím, že jeho hra je špatná, nezábavná a zabugovaná, a dělal ji jenom aby si vyzkoušel práci s texturami. Nu, je příjemné přečíst si od autorů něco upřímného a shodou náhod je to tedy, stejně jako Avert Fate, tvořené spíše jako zkušební polotovar pro vývojáře než jako hra pro hráče.

Cliff si s příběhem hlavu moc nedělal. Skupina emzáků vám ukradla počítač a kopii programovacího jazyka (což mě osobně moc nerajcuje) a proto jste se proplížil do NASA, ukradl jim experimentální raketoplán a zaletěl si to vyříkat s drzými návštěvníky pěkně po Clint Eastwoodsku. Na svůj konec čeká dvacítka z nich a každý je připravený vám tvrdě vzdorovat. Všichni si můžeme všimnout zjevné bizarnosti námětu – NASA přece program vývoje raketoplánů dávno zastavila…

K dispozici máte pouhopouhou jednu flintu do niž z padlých nepřátel sbíráte poměrně limitovanou munici. Trochu problémová je hratelnost. Emzáckým střelám je velmi obtížné uhnout, naopak kadence vaší pušky nepatří mezi nejrychlejší, nelze si navolit obtížnost hry. Životy se vám samy od sebe také nedobíjejí. Nebudu zakrývat, že mi dělalo problém dostat více jak pět nepřátel, byť proti mně šli postupně. Rozhodně mi souboje nepřišly moc povedené a vyvážené.

Grunt 2Stejně tak design levelu (jediného) není příliš invenční. Nečekám nějaké proměny prostředí, nečekám třeba ani engine ala Avert Fate, nicméně nějaké útoky z vyvýšených věží, souboj v bludišti nebo aspoň toho závěrečného bosse do hry Cliff umístit mohl.

Avšak co se týče grafické stránky, je Grunt skutečně vydařený – ve srovnání s indie hrami samozřejmě. Na rozdíl od Avert Fate tu nejsou tak spektakulární scenérie, nicméně temné chodby osvícené dvěma zářivkami jsou správné atmosférické a obecně je Cliff určitě dobrý grafik. Grunt 3Což nic nemění na tom, že bych byl nadšenější, kdyby mu game designera a programátora dělal někdo jiný – třeba zrovna autoři Avert Fate, kteří podle jejich díla asi texturáře potřebovali.

Netvrdím, že Grunt je nějaký teror, nicméně pokud chcete freewarovou FPS, znovu si raději zahrajte letní hit 8bit Killer, protože Grunt je průměrný jako nábytek z Ikei – hodně dá na obrázky, někomu se i líbit může, ale rozhodně vám nikdy nesedne tak, jako věci od zkušených řemeslníků nebo cool starožitnost po babičce.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 166 čtenářů

Témata: Raketoplán

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz