Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Guakamole Con Sushi – příprava japonského pokrmu

  12:00aktualizováno  29. července 10:52
V našich končinách není suši ani zdaleka typickým pokrmem, nicméně v poněkud vzdáleném Japonsku se jedná o vesměs oblíbené jídlo. Není se tedy čemu divit, že se šéfkuchař leckdy dostane do časové tísně a nezbytně potřebuje vaši pomoc.

Guakamole Con Sushi

Platforma: Freeware
Výrobce: Natomic Studios

Stáhnout

Sushi Podíváme-li se na seznam her, které mají na svědomí zahraniční amatérští vývojáři her skrytí pod názvem Natomic studio, spatříme jednu kvalitní hru vedle druhé. Za zmínku rozhodně stojí arkádová hra Gustav, v níž jste měli přesně 72 hodin na to, abyste upláchli z blázince či třeba netradiční arkáda Sideswipe, kde jste se proháněli po jednotlivých plošinkách na zajímavém vozítku. Další zajímavé dílko nazvané Guakamole Con Sushi spadá spíše do kategorie jednoduchý oddychovek, proto od ní nečekejte přílišnou komplexnost. I přes to ji však ani v nejmenším nelze označit za tuctovou hru, neboť stejně jako ostatní počiny tohoto vývojářského studia nepostrádá notnou dávku invence.

Mezi velice netypická, leč v Japonsku nesmírně oblíbená jídla bezesporu patří také Sushi. V našich krajích se s tímto pokrmem z rýže, který je doplňován různými mořskými živočichy, jež jsou pro potřebný přísun vitamínů výhradně v syrovém stavu, příliš nesetkáme. Pokud se tedy do nevelké japonské restaurace v době oběda nahrne přílišné množství zákazníků, je jistě nad slunce jasné, že šéfkuchař nemůže zvládnou bez pomoci tolik hladových žaludků bleskurychle nakrmit.

Sushi V této zdánlivě bezvýchodné situaci se jako jediná možnost jeví uložit porcování nezbytně nutných ingrediencí někomu méně zkušenému. A pro tuto nelehkou činnost jste byl vybrán právě vy – vybaven dvěma pekelně ostrými a nebezpečně vyhlížejícími noži, s nimiž by se daly hravě sekat i hlavy nevinných zákazníků, jste postaveni před stůl, na němž budete vše potřebné porcovat. Jste-li odhodláni udělat na nadřízeného vskutku dobrý dojem, budete se muset opravdu hbitě otáčet a přesně mířit, abyste vše bezproblémově zvládli. Na stole umístěném přímo před vámi se totiž ihned po zahájení hry začnou objevovat drobné modré předměty, jež máte za úkol rozpůlit. Abyste to neměli až tak složité, ingredience se objevují pouze na šesti místech, které jsou ovládány šesti numerickými klávesami. Ty mačkáte podle toho, na které straně stolu se suši objeví.

Trefíte-li jídlo hned desetkrát za sebou, budete odměněni jakousi speciální zbraní, s jejíž pomocí můžete pouhým stiskem enteru bez váhání a jakéhokoli pohybu rozpůlit všechny ingredience, nacházející se momentálně na stole. Mnohem hůře to však s vámi dopadne, minete-li. Stůl, na němž totiž celou dobu pracujete, má šéf vaší restaurace až přehnaně moc v oblibě, tudíž jakákoli sebemenší rýha, způsobená vaším nesprávným pohybem, jej dokáže dohnat téměř až k šílenství. Sushi Míra poškození stolu je zobrazena v přehledné tabulce v pravé části herní obrazovky. Dosáhne-li její hodnota 100%, vyžene vás váš zaměstnavatel bleskurychle z kuchyně, načež vám bude sečteno skóre, které je možno umístit také na domovské stránky tvůrců a porovnat jej s ostatními hráči z celého světa.

Po technické stránce se hra řadí mezi nadprůměr, nicméně grafické orgie od ní ani zdaleka nečekejte. Pozadí restaurace je sice pěkně ztvárněno, ovšem je zcela statické – za zmínku tedy stojí jen několik málo animací vaší postavy. Pravou náladu japonské restaurace se pak pokouší navodit příjemná hudba na pozadí, což se jí také daří na výbornou. Hledáte-li jednoduchou a v mnoha ohledech netypickou oddechovou hru japonském stylu, měli byste Guakamole Con Sushi bez debat vyzkoušet.


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...



Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!



Najdete na iDNES.cz