Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Guava Snowboarders Xtreme - jupííííjouuuu

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:23
Patříte ke skupině lidí, kteří se už teď, tři měsíce před vánočními prázdninami těší, až budou moct konečně vyrazit do hor a pořádně si užít první sněhové nadílky? Pokud nejste nároční a nemáte peníze na výlety do Himalájí, máme tu pro vás takovou menší virtuální alternativu.
40

Guava Snowboarders Xtreme - jupííííjouuuu

Platforma: Freeware
Výrobce: Guava Ltd.

Stáhnout

Zimní sporty jsou v našich krajích jednou z nejpopulárnějších cest zabíjení volného času v době vánočních práznin - lidičkové pravidelně ke konci prosince nahází do vehiklu lyže či snowboardy, teplé oblečení a něco na zahřátí a vypravují se za bílou sněhovou pokrývkou do našich nepříliš vysokých hor. Do doby, než tato takřka rituální chvíle nastane, ale ještě schází přinejmenším nějaké ty tři měsíce - tedy časové období, jež ti pracovitější využijí k opravě své notně poničené sjezdovací výbavy, ti bohatší ke koupi nové a ti chytřejší a počítače znalí k předčasnému virtuálnímu zimnímu řádění.

Jedním z freewarových dílek, které vám k onomu chladivému odreagování přijdou vhod, je i flashová novinka s prozaickým, leč nepříliš jednoduchým názvem - Guava Snowboarders Xtreme (od teď až na věky budiž zkráceno na GSW :-).

Guava Snowboarders Xtreme - jupííííjouuuuJak už jste pravděpodobně správně pochopili, nejedná se o nic jiného než o sjíždění svahu na podlouhlém a mírně zahnutém prkně, ježto se podle anglického ekvivalentu slovního spojení sněhoprkno zove snowboard. Jediným cílem a smyslem hry je přitom dojet do výrazně vyznačeného cíle a to pokud možno za co nejkratší dobu.

Tím, co hru činí zajímavější a snad i notně hratelnější, jsou nejrůznější překážky válející se na svahu a znesnadňující vám hladký průjezd. Nejzákladnějším typem takové překážky je obyčejný jehličnatý strom. Protože jich je na svahu víc než dost, dokáží skvěle prověřit vaše jezdecké schopnosti (resp. spíš řidičské). Nabouráním do nich ztrácíte stejně jako v případě kontaktu s jinými typy záškodnických předmětů drahocenné vteřiny neskutečně dlouhým zvedáním vaší potlučené postavičky. Mimo bujné vegetace si ovšem zasnežený svah občas neodpusí ani nějaký ten kámen, případně vcelku širokou díru - rozhodně však už ne v takovém měřítku.

Velmi zřídka narazíte při sjíždění trati i na dva podivně vzhližející tvory, dvě nepřírodní "zbržďovací" postavy. První je jistý Rudolf, plnoštíhlý jelen (možná je to sob, rozpoznávání živočichů bohužel není mou silnou stránkou), jehož charakteristickou zákeřnou zbraní jsou sněhové koule a druhou, neméně nebezpečnou je blond výčepní Helga, která proti vám krom svých skutečně ohromujících tělesných proporcí nasadí i dvojici zlatavě žlutých piv.

Guava Snowboarders Xtreme - jupííííjouuuuVšechny tyto nástrahy můžete zdolávat buďto jako zástupce mužského nebo něžnějšího ženského pohlaví (tvůrci rozlišili pohlaví obou postaviček velice svérázným způsobem - obrázek snowboardisty označili nápisem dude (tedy něco jako "borec" v češtině) a naopak ikonku jeho kolegyně popiskem board bunny (neboli snowboarďácký zajíček)). Zajímavé je, že se oba dokáží s ježděním i rekonvalescencí po pádu vypořádat úplně stejně, a volba postavičky je tak víceméně pouze estetickou záležitostí.

Po stránce technické v podstatě nemám vůči GSW žádných výhrad. Přestože hra nezabírá ani megabyte místa na harddisku vypadá velice pěkně a nejeví narozdíl od jiných her podobného typu znaky neprofesionality. Taktéž zvukový doprovod zimního snowboardového sjíždění je na velice slušné úrovni. Za drobnou nepříjemnost bych pokládal zbytečně velkou míru integrace reklamních prvků společnosti, která hru vypustila do světa (mnoho odkazů na soutěž o snowboard atd.), nicméně i to se dá při troše dobré vůle bez povšimnutí přejít.

Blížíme se ale závratnou rychlostí k výslednému resumé. GSW je zábavnou oddechovkou na pár minut, sympatickou simulací snowboardového ježdění (i když spíš arkádovou než realistickou) a více než nadpůrměrnou ukázkou předností flash animací. Není naopak hrou na dlouhé hodiny a komplexní, promyšlenou a dechberoucí simulací zimních radovánek všeho typu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!Najdete na iDNES.cz