Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Guidance - hříčka s přitažlivostí

  12:00aktualizováno  3:15
Guidance se nachází na pomezí arkády a puzzle. Ke hraní vám postačí pouze myš, kterou budete ovládat dva či tři balónky a snažit se je dostat právě tam, kam zrovna potřebujete.
60

Guidance

Platforma: Freeware
Výrobce: TJ Jackson

Stáhnout

GuidanceJedna ze starších her vývojářů z Experimental Gameplay nese název Guidance. Jako už tradičně se nám dostane originální a jednoduché zábavy, která sice nevydrží příliš dlouho, ale svým pojetím dokáže zaujmout.

Po spuštění a krátkém návodu uvidíte hrací plochu, která je až prostě skoupá. Na jejím pozadí vidíte jednoduchý vesmír, dále několik bílých čar, dva balóny a dva odlišně vypadající svítící body. Balóny mají žlutou a modrou barvu a stejně tak je tomu i se svítícími body. Vaším úkolem je pomocí přitažlivost vašeho bodu, který je určen kurzorem myši, protnou dráhu modrého balónku s modrým bodem a žlutého balónku se žlutým bodem. Ony bílé čáry působí jako mantinely, které poletující balónky zarážejí a znesnadňují vám tak vaši úlohu. I když je fakt, že mnohdy vám právě ony úlohu usnadní. Během hraní totiž platí Guidance podmínka, že se balónky nesmí během putování po hrací ploše setkat. Jestliže se tak stane, sníží se vaše životy, které vidíte v pravém dolním rohu. Abyste se toho vyvarovali, můžete využívat ony již zmiňované mantinely. Pokud se vám bude dařit, celá hra se stane ještě těžší, neboť vám přibude další, tentokráte červený balónek a budete tak muset kormidlovat celkem tři poletující objekty. Za každé úspěšné trefení svítícího bodu se vám připočte skóre a hra končí ve chvíli, když se vaše životy octnou na nulové hodnotě.

Grafická stránka není nijak bohatá, ale ke hraní plně dostačuje. Na hrací ploše se nachází pouze to, co potřebujete. Na jednu stranu je to dobré z pohledu přehlednosti, nicméně o trochu bohatší vykreslení nebo nějaké drobné efekty by Guidance prospěly. Takhle se jedná pouze o nijak nGuidanceeoslovující herní prostředí. Hratelnost je zpočátku výborná. Ovládání je velmi intuitivní a prokáží se vaše schopnosti řešit zapeklité situace. Vzhledem k tomu, že oba balónky směřují zároveň do jednoho bodu budete často využívat mantinelů, abyste ten zrovna nepotřebný někde zdrželi, zatímco tím správným si navýšíte skóre. Přidání třetího balónku o něco protahuje hratelnost, což je vždycky plusem. Naopak mínusem je občasné nepřirozené zasekávání balónků o konce mantinelů. Klasicky si můžete poslechnout kvalitně zpracovanou muziku, která však v případě Guidance žádnou díru do světa neudělá.

Guidance je zajímavou a originální hrou, u které se můžete na několik minut slušně zabavit. Bohužel se poměrně rychle vyskytne na scéně kat všech freeware her – stereotyp. I přesto bych doporučil Guidance vyzkoušet.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz